Tesla už umí vyrobit přes 1,5 milionu aut ročně

Tesla oznámila, že za poslední tři měsíce minulého roku dodala rekordních 405 278 elektromobilů. Za celý rok tedy prodala 1,3 milionu aut.

Pro 4. čtvrtletí roku 2022 Tesla uvádí, že dodala zákaznkíům 388 131 elektromobilů Tesla Model 3/Tesla Model Y. Dodávky Tesla Model S a Tesla Model X dosáhly pouze 17 147 kusů. Co se týká výroby, ta v posledním čtvrletí dosáhla 439 701 (419 088 pro Model 3/Y).

Stále rostoucí prodeje elektromobilů Tesla potvrzují, co Elon Musk opakoval již několikrát. A totiž, že Tesla nemá problém na straně poptávky, ale výroby. Proto také tolik tlačí na rychlé zvyšování výroby v gigatovárnách Berlín, Texas a uvažuje o stavbě nové gigatovárny v Mexiku.

zdroj: Tesla

16 komentářů u “Tesla už umí vyrobit přes 1,5 milionu aut ročně”

  1. Pokutu by mely dostat vsechny automobilky za udajnou spotrebu u spalovaku. Nejen v zime je spotreba mnohem vyssi nez uvadena. Pri kratkych jizdach se studenym motorem klidne 2x tolik a u cestach pod 2 km dokonce az 3x tolik a emise jako hrom, protoze studeny katalysator vubec nefunguje a ostatni zarizeni je take nefunkcni vcetne AdBlue.

   1. Já mám v autech v zimě spotřebu výrazně nižší, než v létě.
    Zaprvé až o čtyřicet stupňů chladnější vzduch je výhodnější pro spalování a to probíhá i s menšími emisemi.
    Zadruhé na rozdíl od klimatizace, která je významným spotřebičem, se v zimě vytápí odpadním teplem.

    Negativa chladu jako vyšší mechanické a hydraulické odpory se mě netýkají, protože auta stojí v temperované garáži.

  1. Jo Prius se opravdu povedl. Uz by se tu mel snad brzy objevit v autosalonech. Uvazoval jsem o nem (PHEV) ale jelikoz pri soucasne drahote to bude jiste atakovat 4 000 000 jenu (predpokladam) a kdo vi kdy bych se ho dockal, a soucasny Prius PHV 2012 porad slouzi a mam ho rad, i pri teplotach 0 stupnu C dojezd na baterii 14km v lete 19km jsem si objednal ojety Leaf 2017 jako druhe auto o kterem jsem stejne uvazoval. Najeto asi 19000 km. A aspon je to cisty elektro.

   1. Vetsina zakazniku Tesly jsou lide, kterym eskapady Muska v otazce obrany Ukrajiny, podpory republikanu vcetne Trumpa a podivny vyvoj u Twitteru zpusobuji urcite potize. Kurz akcii Tesly, vyvoj prodeju Tesly a take vnimani Muska odpovida odklonu stezejni skupiny zakazniku. A netajim se s tim, ze ani me se Muskova strategie za posledni pulrok vubec nelibi.

Napsat komentář