Tesla v USA přidá CCS konektory na Superchargery

Síť nabíjecích stanic Tesla Supercharger se nejen v USA brzy dočká významných změn. V Evropě pomalu začíná sdílení s ostatními automobilkami, v USA přibudou CCS konektory.

Tesla už dříve ohlásila plány na otevření své sítě nabíjecích stanic Tesla Supercharger také pro ostatní automobilky. Zatím to tak funguje v Nizozemsku a v omezené míře i na dalších evropských trzích. Doma v USA má Tesla základní problém v tom, že místo nabíjecího standardu a konektoru CCS využívá pouze svůj vlastní. To se má brzy změnit.

Elon Musk dříve naznačoval, že by se situace dala řešit adaptérem dostupným přímo na nabíjecích stanicích Supercharger. Teď ale na konferenci Financial Times Future of Cars řekl, že raději místo toho začne instalovat přímo na Superchargerech konektory CCS.

Tesla už požádala o dotace na budování nabíjecích stanic Supercharger v Texasu, které budou mít jak vlastní proprietární konektor, tak i CCS. Tedy podobně, jako je tomu v Evropě. Ze sítě nabíječek Supercharger by se tak do budoucna mohl stát další dobře výdělečný podnik.

zdroj: Electrek.co

4 Comments on “Tesla v USA přidá CCS konektory na Superchargery”

Napsat komentář