Tesla: tržní kapitalizace přesáhla 1 bilion dolarů, Elon Musk se diví

Díky včera oznámené zakázce na 100 000 elektromobilů Tesla se tržní kapitalizace americké automobilky přehoupla přes magických $1000 miliard neboli jeden bilión. Elon Musk se nad tím podivuje.

Tesla se tak probojovala do úzké skupiny firem, jejichž tržní hodnota přesáhla 1 bilión dolarů. Trvalo jí to z nich nejkratší druhou dobu – pouhých 11 let po vstupu na burzu, o dva roky víc než Facebooku. Společnosti Apple to trvalo nejdéle, 37 let. Následují Microsoft (33), Amazon (21), Google (15) a nyní Tesla. Nejhodnotnější společností na světě je dnes s přibližně $2,5 biliony Apple.

Elon Musk nejprve potvrdil, že zmíněná zakázka na 100 000 elektromobilů Tesla pro autopůjčovnu Hertz byla bez slevy. Podivil se pak, že zpráva poslala akcie Tesla tak vysoko. „Tesla má spíš problém s náběhem výroby než s poptávkou,“ řekl doslova. V minulosti už několikrát příliš vysokou cenu akcií Tesly krizitoval. Nedávno ovšem zmínil, že do roku 2025 by mohla stoupnout ze současných $1000 na $3000 (tedy $15 000 před dělením).

Nutno proto dodat, že aktuální růst ceny akcií nebyl dán čistě zakázkou pro Hertz, ale spíš oznámením Morgan Stanley o tom, že navyšuje cílovou cenu na $1200.

zdroj: Electrek.co

8 Comments on “Tesla: tržní kapitalizace přesáhla 1 bilion dolarů, Elon Musk se diví”

   1. Kvůli elektřině Čína výrazně snižije výrobu hořčíku, pro kovoprůmysl nezbytný. Německu připravují krizo scénáře … zásoby hořčíku v EU vyčerpány do listopadu… Zásáh automobilový, letecký, strojírenství, stavebnictví…. 1/2 čínskýho hořčíku směřovala do Evropy, Německa…

    https://ekonomickydenik.cz/horcikova-bomba-tika-cina-zavira-kohoutek-kovoprumyslu

    1. A co byste čekal? Finanční analytici mají sice v hlavě kalkulačku, ale neznají a nechápou technologie. Řeší nesmysly a nedokážou pak odhadnout, co má cenu a co nikoli. Proto na burze vyhrává často šimpanz. :-))))
     Nikdy jsem za tyhle prognózy nedal ani korunu, protože to nemá smysl ani číst.

   1. joo tak to se podívej na permanentně tlačený predikce třeba Morganů a jejich provázanost s japonským Soft…. prdlajs hochu. Je to celosvětově domluvená finanční akce pár bohatých kteří do ní zatahují další a další banky, finanční skupiny a finančníky, a ti všichni musí vykazovat zisk aby mohli platit ten ansábl zaměstnanců. Nemůžou už vystoupit a potopit kámoše…, musí dál hrát aby vydělávali a tak tlačí cenu stále výš nahoru. Všecko je to jen předem domluvená akce ;)) A potom bude co, spoušť?? :))))

Napsat komentář