Tesla získala největší zakázku ve své historii

Tesla vyrobí pro 100 000 elektromobilů pro společnost Hertz Global Holdings Inc, globální síť autopůjčoven. Pro Teslu to bude znamenat příjem asi $4,2 mld., pro Hertz zásadní krok směrem k elektrifikaci flotily.

Tesla by měla 100 000 elektromobilů dodat firmě Hertz během následujících 14 měsíců. Ač se musí potýkat s podobnými problémy jako ostatní automobilky, neměl by to pro ni být problém. Aktuálně dosáhla výrobní kapacity 1 milionu aut ročně.

Podle magazínu Bloomberg platí Hertz za auta plnou cenu. Nedostal tedy množstevní slevu, jak bylo v automobilovém průmyslu dosud – natož pro zakázku takového objemu – běžné. Tesla v současné době slevy dávat nemusí – čekací doba na elektromobily je několikaměsíční, poptávka vysoce převyšuje nabídku.

Zákazníci autopůjčoven Hertz budou mít první elektromobily Tesla Model 3 (a časem možná i Tesla Model Y) k dispozici už začátkem listopadu, a to v USA i v Evropě. Samozřejmostí bude přístup k síti nabíjecích stanic Tesla Supercharger. Navíc Hertz buduje i vlastní nabíjecí infrastrukturu.

Hertz plánuje postupně nahradit většinu ze svých 500 000 osobních i nákladních aut elektromobily. Firma přitom během pandemie čínského koronaviru zkrachovala po ztrátě $1,7 mld. za rok 2020. Z problému ji vytáhly dvě investiční firmy, které za Hertz zaplatily $4,2 mld.

zdroj: tisková zpráva

22 Comments on “Tesla získala největší zakázku ve své historii”

 1. Je to prdel. Pravděpodobná cena kontraktu menší než 5bil$, Investoři “ty wogo, to pujde nahoru, přikoupim” růst kapitalizace o 125bil$. To dává logiku, nebo ne? 😀

  Já to jen sledoval, nakoupeno mám slušně od tý doby co runner začal rozhlašovat jak nakupuje na short. Protože jsem vypozoroval, že vše co řekne jde přesně opačným směrem, počkám s dalším nákupem až bude opět shortovat. Je to dobrej barometr.

  1. Ja mam nakupene od 2016. Tychto 100 tisic aut pre business aut neznamena, kedze ajtak nestihaju vyrabat. Co to ale znamena pre trhy je ze, momentalny CEO Hertzu ktory ma velmi dobre kontakty na US politikov z cias ked bol vo Forde si je isty ze nove dotacie na elektromobily sa urcite schvalia. A v tejto situacii je Tesla najlepsie pripravenou automobilkou na rapidne navysenie produkcie. Ostatni nebudu mat dost bateriek na vyrazne navysenie produkcie. Moj odhad je ze Tesla bude najvacsia automobilka na svete z pohladu rocne predanych aut do 2026. Zbytok bude krachovat, spajat sa a vlady ich budu zachranovat.

    1. ono je to tak, že každý obyvateľ Felvidéku má kontakt na ďordiho (ako orbán volá šoroša) a tak ve kedy investovať a spôsobiť rozvrat financií (spomínanej) svetovej banky.
     bez toho fotografa a ďalších by v česku kultúra nebola.
     domáci totiž ako sa popisuje v tej piesni odleteli a ostal klečet ….
     sarkazmus, nechcem urzai ťých, ktorí nevyužili poryv vetra.

     1. Jako je možné, že kecají, ale zatím nemám důvod tomu nevěřit. Je důležité si uvědomit, že nikdo jiný na světě nedokáže dodat 100 tisíc BEV normální velikosti za 14 měsíců, takže Hertz si nemohl moc vybírat.

      Noví majitelé Hertzu prostě vsadili na Teslu (na její popularitu) a na to, že TM3 bude mít nižší provozní i servisní náklady. To, jestli to byl správný krok se uvidí časem, ale akcionáři jak Tesly, tak Hertzu to hodnotí sakra pozitivně.

    1. Tak jsem si přečetl odkaz a jen mě utvrdil v mém názoru.Věřím že EM nelže a cena za auto je bez slevy…Ale celá transakce je pro Teslu tak výhodná, že by bylo s podivem, kdyby se o část benefitů nerozdělili s kupujícím. Elon mohl říct „cena za auto je bez slevy a nebyly poskytnuty ani žádné jiné výhody.“… Druhou půlku věty ovšem neřekl…

 2. jaksi zapoměli podotknout „zkrachovalá autopůjčovna“ že ;))

  https://byznys.hn.cz/c1-66767830-autopujcovna-hertz-vyhlasila-ve-spojenych-statech-bankrot-spolecnost-se-nedohodla-s-veriteli

  kerou zachraňují noví majitelé Knighthead Capital Management a Certares Management… je to raketa ;)) Kolik že ste kdo ftom loni utopil??

  https://finance.yahoo.com/quote/HTZZ/chart?p=HTZZ

  joo a Morgan Stanley vám to nakvedlal na → 1200 $ až pak to spadne s celým světem tak koukejte sypat honem honem ať to lítá :))))))))))

Napsat komentář