Tesla rozjíždí výrobu ve Fremontu navzdory zákazu; Musk hrozí odchodem z Kalifornie

Elon Musk navzdory rozhodnutí místních úřadů obnovuje výrobu v továrně Tesla ve Fremontu. Postaví se prý k výrobní lince a pokud přijede policie, požádá, aby byl zatčen pouze on.

Továrna Tesla ve Fremontu obnovila výrobu navzdory zákazu.
foto: Tesla

Elon Musk má za sebou několik pozoruhodných rozhodnutí. Nejen, že ohlásil rozprodej většiny svého majetku. Navíc se mu zásadně nelíbí karanténní opatření v okresku Alameda, kde sídlí továrna Tesla Fremont.

Rozhodl se proto od tohoto týdne obnovit v továrně výrobu. Podle aktuálního tweetu bude stát u výrobní linky také a pokud se objeví policie, požádá ji, aby zatkla pouze jeho.

Tesla proti lokálnímu rozhodnutí o uzavření továren začala silně protestovat. Zažalovala okres Alameda a Musk dokonce začal vyhrožovat tím, že továrnu i celou Teslu přesune do Texasu nebo Nevady.

Restart výrobu v továrně Tesla Fremont se samozřejmě neobešel bez náležitých hygienických a bezpečnostních opatření. Tesla vydala 37stránkový dokument, ve kterém je všechny podrobně představuje.

Továrna Tesla ve Fremontu, kde se vyrábí naprostá většina elektromobilů této značky, byla uzavřena od 24. března 2020. Zaměstnává kolem 10 000 lidí.

26 Comments on “Tesla rozjíždí výrobu ve Fremontu navzdory zákazu; Musk hrozí odchodem z Kalifornie”

  1. Ani se mu nedivim. Prezident US, guverner CA, vsichni
    Ani se mu nedivim. Prezident US, guverner CA, vsichni schvalili otevreni, ale nejaka mrdka z maleho okresu v CA se rozhodla ze zcela svevolne bude blokovat otevreni Fermontu, jelikoz shodou okolnosti spada do jejich jurisdikce. Pres to ze vsechny automobilky v US uz tovarny otevrely.Proste typicky podplaceny kuřbuřt konkurenci. Muze byt rad ze ho Musk nenecha proste odprasknout.

Napsat komentář