Tesla opět zdražuje, má k tomu ale pádný důvod: robotické řízení je už v betatestu neuvěřitelné!

Tesla Autopilot má dnes každý elektromobil Tesla v základu. Balíček FSD, tedy Full Self-Driving, je ale za příplatek. Jeho cena nyní stoupla o $2000 na úctyhodných $10 000.

Plně robotické řízení, které Elon Musk tak dlouho sliboval, už je skoro tady!
foto: Tesla

Elon Musk říká, že jakmile se betatestování Full Self-Driving balíčku rozjede naplno, což by mohlo být do konce letošního roku, bude cena jeho ještě stoupat.

Musk odhaduje, že ve výsledku je reálná cena FSD někde přes $100 000! Důvod je nasnadě: první zážitky a zkušenosti s betaverzí ukazují, že Tesla de-facto zvládla plně robotické řízení.

Auto dokáže rozpoznávat většinu podstatných objektů ve svém okolí a dokonce i v noci umí řídit v městském prostředí relativně úzkých ulic bez značení, s podélně zaparkovanými auty.

161 Comments on “Tesla opět zdražuje, má k tomu ale pádný důvod: robotické řízení je už v betatestu neuvěřitelné!”

  1. Pěkné.
   Bohužel zatím na úrovni výsledku programovacího

   Pěkné.
   Bohužel zatím na úrovni výsledku programovacího jazyka Karel. V tomhle prostředí si Tesla skutečně vystačí s inteligencí dvojkrok=krok+krok. https://www.youtube.com/watch?v=NMGeZMtE9IM

   Neviděl jsem to celé, ale v půlce toho kratšího navazujícího videa je jasný potenciální smrťák, kdy Tesla naprosto nezvládne banální a současně první neplánovanou situaci, se kterou se setká – „najednou“ po hlavní jede auto.

   Takže FSD ani omylem, stále jen lepší asistent, co umí zatáčet na křižovatkách.

   1. je to nebezpečný, dřív či později zase bude nehoda to
    je to nebezpečný, dřív či později zase bude nehoda to když stroj člověka uondá a člověk stroj nepohlídá. Ale časem pokud to pár let budou ladit s pokrokem procesorů by se robotický řízení mohlo chytit. Ale dycky bude riziko svěřit stroji život. Tak co, při městský padesátce to je jen vo umělý tesli podpoře prodeje při pomuchlaným plechu v případě starýho typu káry do r.v.2020…

    https://youtu.be/KW-6Klu4rnQ?t=1624

    … při novým typu 4680 rovnou totálka takže solidní eko (nekorespondující s původní tesla filozofií 😉 Ale svěřit stroji život celý rodiny 4ř lidí při dálničních +130 … Stačí úplně bohatě mrdka při okrskový +90 a že to se bavíme o plůseru za 1,5 mega samozřejmě jen pro bohatý a notně havarijně pojištěný 😉

    https://youtu.be/E4pmLLFwNy4?t=2113

    Každopádně střet se zvěří by stroj mohl lépe uřídit jak člověk ano 😉 … ps: u štědrý a velice „lidumilný“ tesly za 200.000 CZK

    https://youtu.be/Ey-k5Hl3fZM?t=916

 1. Tak zatím jsou reakce řidičů velmi kladné. Žádná
  Tak zatím jsou reakce řidičů velmi kladné. Žádná nehoda a většinou se auto chová předvídatelně a reaguje jak má. Jízda ještě není za všech okolností plynulá a někdy auto krátce zaváhá. Zřejmě je bezpečnost nastavena na velmi vysokou citlivost, ale jako celek je to výsledek velmi dobrý.

   1. Verejny web to urcite neni, ale jak znamo, kazda Tesla
    Verejny web to urcite neni, ale jak znamo, kazda Tesla telefonuje casto s Elonem. V tomto testovacim modu to plati nekolikanasobne. Udaje o prubehu testovani budou spise sporadicke na youtube a take Twitter od Elona. Kdyz se spojite s Elonem a reknete mu heslo runner42, tak vas da do adresare a budete dostavat vsechny info online.

        1. by mal ?? a to sis vycuc zkerýho prctu :)) bude jak budu
         by mal ?? a to sis vycuc zkerýho prctu :)) bude jak budu chtít já černý na bílým :))

        2. Tak nejak som si to odvodil od podobného slova
         Tak nejak som si to odvodil od podobného slova drakobijce
         Podľa toho ten výraz pasuje skôr na niekoho iného, myslím, že vieš na koho :-))

        3. tak tankobijec taky že, ale nikde to není daný že 😉 Jesi
         tak tankobijec taky že, ale nikde to není daný že 😉 Jesi máš lepší slovo pro takymartina tak sem s ním, nápadům sme otevřeni 😉

        1. no samozřejmě všici tě tady dlouhodobě známe jako
         no samozřejmě všici tě tady dlouhodobě známe jako zastánce tesly bez důkazů plkající v její prospěch i kdyby neměla pravdu, kamuflujíc skutečnosti kerý tesla mlží aby marketingově nepoškodili její bublinu…. teslabijec kerýmu nepodložený příspěvky přeskakujeme, ignorujeme nebo si z nich prostě děláme prdel. Taks to chtěl né? tak to máš 🙂

        2. Nejenom disgrafik, ale taky pomalejší. Teslabijec ani
         Nejenom disgrafik, ale taky pomalejší. Teslabijec ani jakýkoliv jiný bijec se nebije ZA něco. To by dospělý člověk měl znát.

         Pokud jsi háklivý na svoji disgrafii, tak to stačí říct a já to dále nebudu zmiňovat. Prostě budu nadále přeskakovat tvé příspěvky jako dosud.

        3. zese jen keci měl, možná… kulový teslobijče přitlač 🙂
         zese jen keci měl, možná… kulový teslobijče přitlač 🙂

    1. no zatím to vypadá co tu předvádíš čtenářům, že je
     no zatím to vypadá co tu předvádíš čtenářům, že je to jen o pár písmenkách nějakýho TakyMartina, tzn přečíst automaticky přeskočit bezpředmětné neduvěryhodné prostě další místní žvanil jeden z mnoha, jen podotýkám že zpravodajská hodnota nulanulaprd soudluhu 😉

     1. Ne, já to myslím vážně. Dá se s tím něco dělat, nebo
      Ne, já to myslím vážně. Dá se s tím něco dělat, nebo to je vzorzené a chronické? Protože jestli je to léčitelné, pak bys s tím asi něco dělat měl. Většinu tvých příspěvků automaticky přeskakuju, protože se to nedá číst.

        1. von si furt myslí že to ukecá přitom průhlednej jak sklo
         von si furt myslí že to ukecá přitom průhlednej jak sklo ;)) přitlač

   1. Rozdíl je v tom, že letadlo se na orbitu nedostane, ale
    Rozdíl je v tom, že letadlo se na orbitu nedostane, ale Tesla na kruháč ano a pak to nebyla schopna zvládnout. Jistě, bylo to tím že kruháče nebyly podporované. O to více mě zajímá jak si poradí nová verze. Zatím se zdá, že jednoduché kruháče to zvládá.

   1. Prymula odstoupit musí, protože je to blamáž, jinak
    Prymula odstoupit musí, protože je to blamáž, jinak souhlas. umím pochopit proč jednali v hospodě, proč tam byli bez roušek, ale jakmile dají takový omezení a nemají stoprocentní důvěru, tak tohle je nabít vlastní popravčí četě a říct, jak mají mačkat spoušť. Je jedno, jeslti to věděl, nebo kdo to organizoval..

     1. vůbec to není o tom jestli porušil nebo neporušil – četl
      vůbec to není o tom jestli porušil nebo neporušil – četl jsem článek, že tam byl ve středu, četl jsem článek, že tam byl ve čtvrtek. Jde o to, že naprosto hloupě nabil křiklounům a antirouškařům a popíračům viru ve chvíli, kdy je republika s covidem v zadní části těla – kdo umí matematiku střední školy chápe, že to lepší nebude ať si kdo chce křičí co chce, doktoři toho budou mít plné kecky a vláda pokud si chce udržet aspoň u skalních nějakou důvěru, tak ho prostě odvolat musí. Kdyby ho teď Babiš neodvolal, tak mu do konce měsíce padne vláda – to je prostě obětování dalšího pěšce, aby se zachránil a tenhle ještě hloupě přihrál všem na smeč.
      My tu máme bohužel momentále souběh tří krizí:
      Zdravotní – celosvětová pandemie
      Ekonomická – chování vlády a přirozená reakce ekonomiky na několikaleté přehřátí a umocněná celosvětovou pandemií
      Systémová – ještě nikdy neměla žádná vláda tohohle státu tak nízkou podporu a ještě nikdy nestála na tak slabých základech

      Prymula měl šanci jako krizový manažer řešit pro nás nějak příznivě (od začátku neměl šanci dělat dobrá rozhodnutí – na ta byla pozdě, musel volit to nejméně špatné mezi špatnými) aspoň tu první a měl na rozdíl od zbytku vlády koule jít do nepopulárních zásahů.

      1. No a v tom to je. On nikomu nenabil. Choval se podle mého
       No a v tom to je. On nikomu nenabil. Choval se podle mého názoru naprosto normálně.

       To jen někdo vytváří z ničeho mediální masírku pro řvoucí dav. Protože se jedná o nejnižší politikaření v krizové době, ten někdo patří ke zdi. A to nemyslím jako přirovnání.

       1. ano je to nejnižší politikaří a je to udělané přes
        ano je to nejnižší politikaří a je to udělané přes mediální masírku…a tím právě nabil, že jim umožnil takovou fotku udělat a tak to rozmáznout v téhle době…bylo extrémě naivní si myslet, že po něm nejdou a nesledují ho. Spousta lidí na něj hledala jen záminku a on jim jí dal- opakuji, je úplně jedno jestli něco porušil nebo ne…analogicky jako právo a spravedlnost jsou dvě odlišné věci, byť by být neměly. Pokud už se takhle sejít museli (to to fakt nešlo někde na půdě vlády?), tak prostě měli jet někam, kam by nenápadně zajeli do dvora a ne se producírovat po silnici.

        1. Znova opakuji, nevidím nic závadného, co by neměl dělat.
         Znova opakuji, nevidím nic závadného, co by neměl dělat. To je nějaká chiméra.

         Pokud Zemanovi zbylo alespoň trochu státotvornosti, kterou kdysi dávno měl, neodvolá ho. Pokud umožní v bitvě politikařit, lámu nad ním hůl.

         A Babiš se může směle postavit vedle zrádců národa typu Záviše z Falkenštejna. Pak by měl dopadnout stejně. Hlavu dolů!

        2. Co vidíte vy nebo já, je zcela jedno. Myslím, že ho Zeman
         Co vidíte vy nebo já, je zcela jedno. Myslím, že ho Zeman odvolá, pak to ale zase vrátí nějakým výrokem o blbečcích nebo pitomcích… bohužel ani on nemá u lidí zrovna moc respektu nebo důvěry…pokud ho neodvolá, bude to docela zajímavá politická hra o tom jak a jestli padne vláda – a myslím, že každý státotvorný politik chápe, že v naší dnešní situaci je pro to ta nejblbější chvíle si takhle hrát. Vedlejší produktem téhle hry může být zcela nezřízené promořování populace, které, jak už se jaksi zjistilo je na nic, protože stádní imunita v tomto případě není trvalá, ale je velmi krátkodobá. Takže krom ještě větších škoda na životech, než je nutné by přinesla paniku a tím i mnohem větší ekonomické škody, než je nutné a jež vyvstanou omezeními.

        3. Ano, souhlasím.
         Podle mého názoru ten, kdo to teď

         Ano, souhlasím.

         Podle mého názoru ten, kdo to teď rozehrál, je vlastizrádce a patří na popraviště.

        4. Ovšem, jak čtu teď, že rezignovat nebude, tak to
         Ovšem, jak čtu teď, že rezignovat nebude, tak to překvapil a prokázal, že je velký šachista. Klobouk dolů, že se mu postavil. Tohle bude hodně hra pevných nervů v politice. Ráno jsem psal, že musí odstoupit, nicméně to bylo špatně formulováno – cíl je jeho eliminace a teď je na tahu Babiš a je to na pováženou, může dost ztratit moc a přijít o politickou podporu. Kdyby to byla partie šachu, tak to by to byl velmi mistrovský tah.

        5. Rano tvrdil, ze kdyz si to obcane budou prat, tak rezignuje.
         Rano tvrdil, ze kdyz si to obcane budou prat, tak rezignuje. Pry s tim nema problem. A ted toto. Jsou dve moznosti:a) Rano lhal. b) Vaclavak je plny sympatizantu pro Prymulu.
         Jaka je spravna odpoved? a nebo b.

        6. chybí vám možnost C- Prymula padl – to tak je, ale nutí
         chybí vám možnost C- Prymula padl – to tak je, ale nutí Babiše, aby ho odvolal. čímž jde o politickou hru, do které jistě vstoupil Zeman a další a za dva tahy se i veřejnost dozví o co šlo.
         není na to dobrá doba – ta je krajně nevhodná. Co je pro mě neskutečné mít na to takové nervy.

        7. C s tim nema nic spolecneho. Tady slo o duveryhodnost Prymuly.
         C s tim nema nic spolecneho. Tady slo o duveryhodnost Prymuly. Nejdrive ze nema problem odstoupit, kdyz si to verejnost bude prat a ted najednou neodstoupi. To jsou ty dve moznosti z jeho pozice. Zda se udrzi na kresle kdyz ho nekdo jiny bude chtit setrast je ted uplne nepodstatne. Koncentrujme se jen na tu jeho moralku. a nebo b?

        8. Ano Prymula si svoji verzi v čase upravuje, stejně jako
         Ano Prymula si svoji verzi v čase upravuje, stejně jako novináři svoji k obrazu svému a výkladu pravdy a ano víc lidí, minimálně v mém okolí stojí za Prymulou, než v součtu za celým zbytkem vlády.
         A jestli to potřebujete slyšet ano udělal chybu, že neměl roušku a ano udělal ještě větší chybu, že se ráno bavil s Reflexem

         edit: a rozhodně si nedělám iluze, že je to nějakej Mirek Dušín

        9. Nebo se mezitím dozvěděl, kdo za tou boudou stojí, a
         Nebo se mezitím dozvěděl, kdo za tou boudou stojí, a šprajcnul se.Ty šachy opravdu hraje.

        10. může být, ví, že tohle prohrál, ale zjistil, kdo ho
         může být, ví, že tohle prohrál, ale zjistil, kdo ho dostal a chce ho vzít s sebou. Vím, že šachy hraje a vím, že pokud protihráč dává mat, tak se často dá udělat nějaký tah, kdy sice to nakonec mat je, ale s mnoha dalšíma ztrátami protivníka a tohle je jen jedna šachová partie celé politické války našeho rybníčku

        11. Pat a Mat ve vlade. To vystihuje celou bandu ve Strakovce.
         Pat a Mat ve vlade. To vystihuje celou bandu ve Strakovce.

        12. Navrhnu Vám opravdu šachovou variantu – Babiš půjde za
         Navrhnu Vám opravdu šachovou variantu – Babiš půjde za Zemanem s kandidáty, ale ve skutečnosti nechce odstoupení Prymuly a hledá cestu, jak se stáhnout do opozice. Zeman ho neodvolá a zásadový Babiš využije blbů v ČSSD, která už přispěchala s návrhem potopení vlády.
         Pak nechá vyžrat úřednickou vládu tuhle krizi, a za rok si bude hrát zase na bodrého Babiše.

         Protože reálně – ANO teď jen ukazuje svoji neschopnost a ve vládě jen ztrácí. Tenhle by ten tah mohl hodit na nestraníka Prymulu a podrazníka ČSSD.

         Je to hodně překombinované?

        13. Není, i to může být scénář….a pro všehoschopného
         Není, i to může být scénář….a pro všehoschopného člověka realizovatelný…navíc pak to nebude on, kdo to po…ale oškliví úředníci

        14. Podle mě se Babiš nestáhne, protože ví, že kdyby
         Podle mě se Babiš nestáhne, protože ví, že kdyby odstoupil, tak to na něj stejně, vcelku oprávněně budou házet až do voleb.Má jedinou šanci, že to začne klesat, nebude moc mrtvých, a v porovnání s evropou z toho v konečným účtování vyjdeme lépe.

        15. Líbí se mi, jak lidé od rána začínají střízlivět a
         Líbí se mi, jak lidé od rána začínají střízlivět a drajv médií slábne, jak postupně vytahují absurdnější a absurdnější věci.

        16. Myslím, že klíč je v tom, jak to, že ta schůzka byla ve
         Myslím, že klíč je v tom, jak to, že ta schůzka byla ve středu a někdo to vytáhl v pátek ráno…to vypadá, že 24 hodin trvalo, než to doputovalo kam mělo.

         Nicméně pro Prymulu je to stále neustojitelná situace a další a další vyjádření důvěryhodnosti nepřidávají… no radši nevědět, co se teď v zákulisí vrcholové politiky děje a dělo

        17. Už ve středu? Tak alespoň máme jistotu, že to nefotila
         Už ve středu? Tak alespoň máme jistotu, že to nefotila média.

        18. Ve výjimečném stavu by mělo být rozšiřování emocí
         Ve výjimečném stavu by mělo být rozšiřování emocí trestným činem. Stalin nebo Hitler by to řešili okamžitým zastřelením novináře.
         Čína porazila Covid proto, že tam není demokracie. Demokratické státy kde každý může kecat do všeho se s tím budou potýkat ještě dlouho.
         Pokud se k tomu přidá ještě politický boj o koryta tak to nedopadne dobře.

        19. Španělsko taky nedopadne dobře. V krizové situaci si musí
         Španělsko taky nedopadne dobře. V krizové situaci si musí kapitán lodi udržet absolutní autoritu i za cenu, že pár lidí zastřelí. Když to nedokáže tak vznikne chaos a loď se potopí. Obávám se, že žádná evropská vláda to nedokáže. A naše už vůbec ne když ji kdejaký pisálek denně zesměšňuje.

     2. Říct o návštěvě restaurace týden potom, co všem
      Říct o návštěvě restaurace týden potom, co všem ostatním restauracím zakázali před týdnem provoz slovy nic neporušili.

      O setkání 4 lidí z různých rodin bez roušek, když dovolené jsou dva že nic neporušili.

      Chápu, že pracovali 16 hodin, chápu, že se nestihly v práci najíst, chápu, že už chtěli někam vypadnout aby se nezbláznili, ale takhle blbě.

      Nejhorší je, že tyhle fotky budou stovky lidí stát život – proč se omezovat, když ministr se neomezuje, asi ta situace nebude tak zlá……

      1. No vidíte, a tom to právě je – pletete si dojmy a
       No vidíte, a tom to právě je – pletete si dojmy a fakta.

       Víte o tom, že pokud tam jde jako ministr, nejedná se o porušení, protože veřejní a ústavní činitelé mohou jednat kdykoliv a kdekoliv?
       Víte o tom, že se nezavřely restaurace jako budovy, ale jejich provoz?

       Já tedy žádné porušení nevidím. POkud se vám to nezdám buďte prosím konkrétní, co přesně Prymula porušil.

        1. Já zatím jen slyším řev lůzy, politiků maloměstského
         Já zatím jen slyším řev lůzy, politiků maloměstského formátu, ale argumenty žádné, jen bezobsažné kecy o porušení důvěry.

        2. Mate naprosto pravdu, Babis je politik malomestskeho formatu,
         Mate naprosto pravdu, Babis je politik malomestskeho formatu, protoze Prymulu za takovou lapalii vyhodi.

       1. Ani já tomu nerozumím. Kdyby se setkali v uzavřeném sále
        Ani já tomu nerozumím. Kdyby se setkali v uzavřeném sále na hradě tak je to v pořádku. Když se setkali v uzavřené hospodě tak je z toho aféra. Tak v čem je rozdíl? V tom nápise Hospoda?
        Ale to už tak bývá. Když se potápí loď tak místo ucpávání děr je důležitější se hádat kdo je větší blbec.

        1. Kdyz akceptujete takovou omluvu, tak muzou vsechny hospody
         Kdyz akceptujete takovou omluvu, tak muzou vsechny hospody otevrit. Jinak kazdej muze rikat, ze kdyby si vypil s kamaradem pivo doma, tak by to bylo ok. A proc teda v hospode je problem?

        2. Hospody jsou zavřený, protože tam lidi nerepsektovali
         Hospody jsou zavřený, protože tam lidi nerepsektovali žádný pravidla. Proč byl problém zavést registraci do hospody? V Německu i v Itálii to jde, jakmile jsou tam lidi podepsaní chovají se slušněji (zodpovědněji).

        3. To je napad, otevreme hospody s cedulkou „Pouze pro politiky
         To je napad, otevreme hospody s cedulkou „Pouze pro politiky obrovskeho vyznamu. Luze vstup prisne zakazan.“

        4. Do týhle „hospody“ se ani v minulosti“lůza“ nedostala.
         Do týhle „hospody“ se ani v minulosti“lůza“ nedostala.

        5. Tady nejde vubec o tuto hospodu. Tady jde o to ze se objevuji
         Tady nejde vubec o tuto hospodu. Tady jde o to ze se objevuji snahy to okecat. Protoze kdyby to udelali ve snemovne bylo by to ok. A ze to udelali v hospode, no boze, tak to prece neni nic spatneho. Ale to je pro vas tezke pochopit, proc to spatne bylo.

        6. Proto jsem dal tu hospodu do uvozovek.Jo měl jsem dát
         Proto jsem dal tu hospodu do uvozovek.Jo měl jsem dát množné číslo aby to bylo jasnější.

        7. A protože většina národa myslí tak, jak jste ukázal, tak
         A protože většina národa myslí tak, jak jste ukázal, tak se musí zavírat…apropo taky jste se zúčastnil hobbymarket párty nebo ikea párty minulý víkend?

        8. Prave ze luza nerozumi argumentum, ale dobre vidi, tak je
         Prave ze luza nerozumi argumentum, ale dobre vidi, tak je nutne jim neukazovat spatny vzor.

        9. Rozdíl je v tom, že s kámošem máte na konci pitky
         Rozdíl je v tom, že s kámošem máte na konci pitky reprodkční číslo 1, zatímco v otevřené hospodě 20.

        10. Ani Petrklic tam nebyl jen s Faltynkem. Bylo jich vic. Nikdo
         Ani Petrklic tam nebyl jen s Faltynkem. Bylo jich vic. Nikdo rozumny nepochopi, proc vubec lezli do hospody. Nejspis je ten hospodsky kamarad a jeden z ucastniku ho chtel v nouzi podporit utratou za erarni prachy.

       2. Tak konečně jsem slyšel fakta
        a až na tu roušku při

        Tak konečně jsem slyšel fakta
        a až na tu roušku při vstupu do auta chybu neudělal

        Teda až na to že se nechal chytit BLESKem (Křetínský, Tkáč) a RESPEKTem(Bakala)

        Takže opět otázka – co dělal tiskovej odbor, jaktože ho nehlídal.

       1. Že novináři nemají obšancované všechny zavřené
        Že novináři nemají obšancované všechny zavřené restaurace v naději o zajímavou fotku a že náhodu můžeme vzhledem k ostatním okolnostem vyloučit, je nad slunce jasnější.
        Jestli cvakal spoušt novinář, nebo agent, není podstatné.

        1. Nezapomente si zmenit vasi vizitku. Petrklic/Prymula uz
         Nezapomente si zmenit vasi vizitku. Petrklic/Prymula uz zvadnul. Vy Prymulante.

        2. Romana Prymulu jsem sledoval už v zimě, protože jsem se
         Romana Prymulu jsem sledoval už v zimě, protože jsem se plně shodoval s jeho střízlivými realistickými názory, které odpovídali tomu, co jsem zjistil vlastním samostudiem.
         Tedy dříve, než byl jmenován do krizového týmu, natož než byl jmenovám do role obětního beránka=ministra. Osobně ho lituju, že to vzal.
         Stavající akce na jeho kompromitaci a obětování nemohou můj názor na něj ovlivnit.
         Spíše mě radikalizují vůči Babišovi. Dřív bych se spokojil s jeho odstoupením. Teď už to je pro mě málo.
         Je to stejný vlastizrádce, jako Klaus rozdělující bez mandátu Československo.

        3. Často s Váma nesouhlasím, ale nyní máte naprostou pravdu
         Často s Váma nesouhlasím, ale nyní máte naprostou pravdu !!!

        4. Vito Corleone by se za takovouhle akci věru nemusel stydět.
         Vito Corleone by se za takovouhle akci věru nemusel stydět.

        5. Jenomže u něj by to nebylo tak nápadné, a nečouhalo jako
         Jenomže u něj by to nebylo tak nápadné, a nečouhalo jako sláma z bot.

        6. je to tutovka, nastražili to na něj za středeční
         je to tutovka, nastražili to na něj za středeční prohlášení o úniku z čínský laborky, hrad a pročínani ho chtěli odstavit, jasný jak facka. možná taky i za 28.říjen co rozmluvil na hradě ;))

     1. I to je akceptovatelná teorie, ostatně to, že někomu
      I to je akceptovatelná teorie, ostatně to, že někomu nějak šlápl na kuří oko je více než jisté a že bylo jej třeba ostřelit ne nad zásadním faktickým pochybením, ale na zásadně symbolickým taky…jen se zamysleme – kolik lidí ze sta by si při nastupování do auta v takovém případě nenasadilo roušku? jen 90 nebo 95 či 99?

       1. jestli jste si nevšiml opravdu tu chybu nezpochybňuju, ano
        jestli jste si nevšiml opravdu tu chybu nezpochybňuju, ano měl mít roušku, pokud to auto nemá oddělený prostor pro zadní cestující, stejně tak jí měl mít na silnici – objektivně lidsky dodávám – zapomnělo by to v tom případě a čase po náročném dnu (fakt bych si to vyzkoušet nechtěl) 90+ procenta lidí. Ta pochybení jsou samozřejmě obrovská v podobě symboliky a ztráty důvěry – není jiné řešení, než odstoupení. Mnohem horší než Prymula bez roušky je to, co se děje…

       2. Ano, to může být pochybení. Takže na jedné misce vah
        Ano, to může být pochybení. Takže na jedné misce vah máme, že si Prymula nenasadil roušku při nastupování do auta.

        Na druhé máme odvolání uprostřed krize šéfa resortu odpovědného za její zvládání, který se prosadil právě díky realisticky skeptickému postoji, který se zpětně ukázal jako správný.

        To jako vážně?

        1. Tak holoto, situace je vazna, musime si vsichni utahnout
         Tak holoto, situace je vazna, musime si vsichni utahnout opasek. Takovy luxus si nemuzeme dale dovolit. Musime vsichni tahnout za jeden provaz musime si zvyknout na suchy chleba a vodu.
         Ja si dam pecenou husu, 12 knedliku, a velke pivo. A do prace holoto lina. Koukejte jak ja makam.

    1. Já normálně čumim. První věc, kde s vámi můžu 100%
     Já normálně čumim. První věc, kde s vámi můžu 100% souhlasit. Nechápu, že celá republika řeší, že Prymula něco údajně porušil a nikdo se nezeptá toho „reportéra“ kdo mu dal tip, aby tam v danou dobu byl? Osobně se domnívám se, že je to objednávka Babiše, který něco slíbil Faltýnkovi, když Primulu na takhle debilní schůzku ukecá. Možná mu teče do bot v některém z provozů kvůli současným, nebo plánovaným omezením a nebo jde o výběrové řízení na dodavatele celorepublikového testu? Prymula by nikdy neskákal jak Babiš píská a to mu zlomilo vaz. Jsme fakt národ ovlivnitelných debilů.

     1. Hasek v Lanech pripravoval s megasmejdem zemanem lansky puc.
      Hasek v Lanech pripravoval s megasmejdem zemanem lansky puc. Tady zase Prymula s Faltynkem proti Babisovi. Vypada to, ze smejdi si jdou po krku. Babis neunesl, ze Prymula ho zastinil a ze by ho mohl ohrozit. Vycvik StB se vyplaci i dnes.

  1. Prymula s Faltýnkem porušili základní pravidlo vládců,
   Prymula s Faltýnkem porušili základní pravidlo vládců, že samotní vládcové musí jimi vyhlašovaná pravidla sami nejpřísněji dodržovat, hlavně ta nepopulární. Bez toho totiž naprosto ztrácejí u lidu „mandát nebes“. Je jedno jak teď bude Prymula chytračit, že to … To už je úplně jedno. Když sám neodstoupí, bude ho Babiš muset vyhodit. Pokud by to neudělal, ztratí podporu ČSSD a komunistů, padne mu vláda a prohraje příští rok volby.

    1. Prymulu právě že dal odstavit hradní pročínský pán za
     Prymulu právě že dal odstavit hradní pročínský pán za středeční parlamentní offi přiznání Prymuly co stejně od března celá republi dávno ví a to že SARS2 unikl z čínský laboratoře a je to 17 let zakonzervovaný upravený čínský SARS 2003 😉

     jéa stojíme za Primulou

     https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hamacek-chce-prymulovu-hlavu-faltynek-se-kaje-ze-schuzku-svolal-on-125736

    2. Tak nic, pokud Zeman nepřijme rezignaci a nepřijme
     Tak nic, pokud Zeman nepřijme rezignaci a nepřijme jmenování nového ministra, bude Prymula pořád formálně ministr, ale zakážou mu na ministerstvu přístup ke všemu, seberou mu všechny pravomoci a reálně bude tu funkci vykonávat nějaký pověřený náměstek. A bude to bordel.
     A Zeman přijde o zbytek vlivu jaký ještě má, všichni na něj budou sr.t jak na placatý kámen.

 2. Zvláštní, několikaminutová zrychlená videa s dovezením
  Zvláštní, několikaminutová zrychlená videa s dovezením pasažéra ve funkci „navigate on autopilot“ byla Teslou ukazována na webu již pár let zpátky, následně Tesla nebyla schopna (nekostrbatě) vyparkovat vozidlo na přehledném parkovišti a dojet k uživateli. Nechápu, oč běží teď, když to stejné už mělo fungovat viz shora? A je to v kontextu US nebo i EU? A je to od které verze HW na vozidle? Která vozidla si to mohou aktivovat? Zatím naše měsíc stará TMLR3 pěkně v Autopilotu jančí při předjíždění kamiónů, protisvětle nebo šeru/noci. Držím jim palce, ať už je to lepší…

    1. To samozřejmě ano. Těch 100 klacků je dnešní odhad. Ve
     To samozřejmě ano. Těch 100 klacků je dnešní odhad. Ve skutečnosti bude cena taková, aby se jim to vyplatilo koupit a zároveň aby moc nevydělávali. Prostě nabídka poptávka. Spousta lidí bude mít také auta už z minulosti, kdy FSD stál třeba jen 10 klacků.

  1. Hodně lidí asi ano, ale rozhodně si dovedu představit
   Hodně lidí asi ano, ale rozhodně si dovedu představit provozy, kde se to vyplatí.
   Předpokládám, že to nasadí i do SEMI, takže si odmyslete plat řidiče krát životnost auta – k tomu si přidejte, že to nevyžaduje dovolenou, odpočinek (defakto může jezdit 24/7), není to nemocné, není to naštvané (nas*ané) vzteklé, nezakládá to odbory a nestávkuje, nedělá to přestupky, nemůže se to opít atd…

   Já si tedy volně dovedu představit přepravce, coby za takového řidiče dal mnohem víc.

   1. jenže jedna věc je FSD pod dozorem řidiče a druhá to
    jenže jedna věc je FSD pod dozorem řidiče a druhá to poslat někam úplně bez dozoru a to už vůbec nemluvím o ujeteém konceptu, že jeden tahač táhne do tramtárie dva kargo kontejnery – to má jet vlakem a tahače tahat jen zboží k okamžité spotřebě a řešit lokální rozovy k firmám od nejbližšího nákladního nádraží (která jsme „chytře“ zlikvidovli), jenže to by se muselo začít řešit skladování a ne mít vše just in time bez ohledu na zatížení přírody..

    1. Tak s tím vlakem jednoznačně souhlasím, ale já nepsal,
     Tak s tím vlakem jednoznačně souhlasím, ale já nepsal, že mi jde o dálkovou MKD, mluvil jsem o řidičích náklaďáků všeobecně, tedy i o těch lokálních redistribucích.
     O strategii obchodní sítě (likvidaci lokálních prodejen) si též myslím svoje, ale to není předmětem této diskuze.

     No proto to taky teď stojí těch 10K a ne sto. Za sto klacků USD se to vyplatí až bude statisticky jednoznačně a hlavně dlouhodobě prokázáno, že to má lepší výsledky než řidič člověk, což neočekávám dřív jak za tři čtyři roky.
     On je tam totiž jeden hrozně důležitý zlomový moment.
     V tuhle chvíli je FSD v každém autě takový vlk samotář ve světě chaotických lidí. Ale až se začne množit počet aut s FSD a ty auta mezi sebou budou komunikovat, tak si mezi sebou začnou dávat avizo, kdo kde jede. Navzájem si porovnají plánované trasy, a rovnou dopředu si mohou třeba stanovit míjení v křižovatkách atd… dávno před tím, než se opticky uvidí.
     Kdyby bylo 100% aut FSD, tak můžete s klidem odstranit všechny elementy určující přednost (semafory, značky). Auta by si již během přibližování se křižovatce přes OTA prostě vybrala jaké pořadí průjezdu je neoptimálnější a plynule by se míjela.

 3. aha Full Self-Driving, hm $10.000 hmm to už sem někde
  aha Full Self-Driving, hm $10.000 hmm to už sem někde viděl…
  https://vimeo.com/188105076
  …njn 4 years ago potom nvidia fakof sem tam bum tam…
  https://www.youtube.com/watch?v=cPMvQphJQiE&feature=emb_title
  … nějakej ten soudní zákaz…
  https://fdrive.cz/clanky/nemecky-soud-rozhodl-ze-tesla-klamala-nazvy-autopilot-a-full-self-driving-5598
  … já vám nevím vopravdu to k životu potřebujeme ?? :)))

  1. hošíku maličký a chudý, i když nic extra, už teď to
   hošíku maličký a chudý, i když nic extra, už teď to dost při řízení pomáhá, nudné úseky už nemusíme tolik řešit, řeší to za nás a bude ještě lepší, i když aktuální auto steer je docela hloupý 🙂

   když to neznáš, tak mlč … ale to bys neměl další podřadný smysl života mimo toto plácání, smutné … to by s tebou skončilo špatně, takže raději pokračuj, piš nesmysly dále, ať máš dojem smyslu života ve své nenávisti 🙂

  1. Podle mne zas tak ořezaný není. Co vím, tak chybí
   Podle mne zas tak ořezaný není. Co vím, tak chybí následující funkce, které jsou obsažené ve FSD:
   – Smart Summon funguje jen do pár metrů. V USA desítky až nižší stovky metrů.
   – Změny jízdního pruhu je nutné potvrdit blinkrem.

   Nevím, jak je to s tím limitem na hýbání volantem, ale v EU je to cca 15-30 sekund (od prvního varování do posledního upozornění kdy auto začne automaticky brzdit). V USA to je naprosto stejné, podle toho co jsem našel.

   Někdo říkal, že v EU umí autopilot jen méně ostré zatáčky, sám žádnou limitaci nepozoruji. Prostě ty zatáčky projíždí relativně pomalu, ale připadá mi, že prostě jen nevidí dále.

   V čem je Autopilot v EU ještě ořezaný?

Napsat komentář