Tesla Model 3 v Kalifornii jen za 550 000 Kč

Cena elektromobilu Tesla Model 3, která bude oficiálně známa už zítra, by neměla překročit $36 000. V Kalifornii bude možné díky tomu auto koupit za asi $25 000.

Obyvatelé Kalifornie mají štěstí. Aktuální daňové úlevy (dotace) jim, pokud mají zájem o nákup elektromobilu, hrají do karet.
foto: Tesla

Obyvatelé Kalifornie, nejbohatšího státu USA, jsou také největšími fandy elektromobility. Právě Kalifornie tvoří téměř polovinu prodejů elektromobilů v celých Spojených státech.

Tamní obyvatelé totiž mohou využít nejen federální dotaci $7500, ale také místní státní dotaci v hodnotě až $4500. Většina zájemců se ale dostane na dotaci v hodnotě $2500.

To znamená, že vybrané elektromobily – ty, které Kalifornie sama umístí na seznam způsobilých vozidel – lze v Kalifornii koupit za cenu o $10 000 (asi 220 000 Kč) nižší, než je oficiální prodejní cena.

Aktuálně byl na tento seznam zařazen také připravovaný elektromobil Tesla Model 3, jehož finální verze bude představena zítra a zítra také budou předány první kusy prvním majitelům. V přepočtu tak v Kalifornii Model 3 vyjde na 550 000 Kč.

64 Comments on “Tesla Model 3 v Kalifornii jen za 550 000 Kč”

  1. Co je sůůůůůpr na tom si přát, aby sousedovi chcípla
   Co je sůůůůůpr na tom si přát, aby sousedovi chcípla koza? Majitel si koupil auto, které v čase koupě bylo legální koupit, tak proč je trestat? Trestat se má VW, ne uživatelé…
   Fakt některé myšlenkové pochody některých jedinců tady mě nepřestávají fascinovat…

    1. proč trestat někoho kdo koupil dízl? Protože podpořil
     proč trestat někoho kdo koupil dízl? Protože podpořil toho špatnýho a následky si ponese!! jeho volba! neměl kupovat dízl! Trestat se má VW samozřejmě primárně, to má na starosti Jourová. Ale VW je megakonzerva, je velká bohatá a mocná a není to tak jednoduchý ho potrestat … 😉

     1. Je snad trestné koupit diesel? Jak tenkrát mohl budoucí
      Je snad trestné koupit diesel? Jak tenkrát mohl budoucí majitel vědět, že podpořil toho špatnýho a má nést následky? Diesel od francouze nebo japonce je podpora dobrého a neponese následky?
      Já tady vidím plno následovníků soudce Lynche…

     1. nééé prosímtě, co tě bere, do Afriky se odvezou, velkou
      nééé prosímtě, co tě bere, do Afriky se odvezou, velkou lodí, tam neplatí emisní limity, nepotřebojou ani DPF tam ještě nemají ani internet ze vzducholodí gůůgl ani plachťáků facebook ani ze satelitů SpaceX tam o žádný Dízlblejt ještě neslyšeli a možná ani dlouho neuslyší ;))))

      auto.cz/skoda-dobyva-afriku-alzirsku-zacina-montovat-octavii-108717

  1. Pro bezneho Kalifonana je i to moc 🙂 Nejake velke penezni
   Pro bezneho Kalifonana je i to moc 🙂 Nejake velke penezni rezervy tam lidi moc nevedou, tam je konzumni kapitalismus v plne sile a neexistuje nic na co by sis nemohl pujcit nebo mel moc spatny kredit 🙂 Proto tipuju ze vetsina lidi bude financovat TM3 leasingem. Naklady sou pak pro ne asi jako pro tebe za platbu za internet nebo mobilni tarif a maji novou TM3 a az je za 3 roky prestane bavit, prejdou na TMY 🙂

  1. Souhlas, to v podstatě u žádného osobního vozu, který
   Souhlas, to v podstatě u žádného osobního vozu, který většinu času od svého vyrobení prostojí v garáži nebo na parkovišti. Proto – pokud to lze a jede kam potřebuji v rozumném čase – jezdím vlakem, autobusem a na kole. Ostatně elektrokolo mi právě v kanclu parkuje. Kromě kola do cca 20 km a 1 hodiny dojezdu ale mívám s MHD neustále problém, protože buď nejde kam bych potřeboval nebo tam jede časově brutálně dlouho. Dokonce déle, než to kolo. Výjimky jsou, hlavně u dlouhých tratí s konkurencí (Ostrava-Praha vlaky např.), ale bohužel stále bílé vrány. Takže potom volím individuální elektromobil.

   1. jj jen mě srrr ta amerika first. Kdyby podobně schopný
    jj jen mě srrr ta amerika first. Kdyby podobně schopný elektromobil vyráběla nějaká evropská automobilka za stejnou cenu tak ani neceknu, ale když je k tomu navíc clo (o absenci dotací nemluvě) tak je to diskriminace €jropana – páč to má za 2x násobnou cenu než Američan!! to není přirážka ale urážka 🙂 A za to může primárně €jropská vláda sekundárně €jropský šéfové automobilek 😉 že Američan je firt a €jropan je pozemšťan min. 2-hé kategorie ;(

    1. USA TM3 = 36 na $25.000 = 550.000 CZK
     EU TM3 = €42.000 =

     USA TM3 = 36 na $25.000 = 550.000 CZK
     EU TM3 = €42.000 = 1.200.000 CZK

     Měli bysme to VOMLÁTIT JOUROVÝ VO PALICI !!! 😉

     seznam.cz/zpravy/clanek/odskodneni-za-dieselgate-by-volkswagen-znicilo-rika-eurokomisarka-jourova-27893

     zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/sef-volkswagenu-si-u-junckera-udajne-stezoval-na-jourovou-1331343

        1. 2x a kousek a ještě musí být z Kalifornie a dost vepředu
         2x a kousek a ještě musí být z Kalifornie a dost vepředu na dosažení podpory která už se jen dočerpává. Každopádně cca 1.1mil zní líp a s výhledem na 1mil ještě líp.

        2. Vidím kurz 26,066 kde se tedy vzalo těch víc jak 25tis
         Vidím kurz 26,066 kde se tedy vzalo těch víc jak 25tis navíc? 1094772Kč.

        3. to navíc byla psychologická příprava. 1094772Kč bude TM3
         to navíc byla psychologická příprava. 1094772Kč bude TM3 v základním vodrbu, natuti si něco přikoupíš, třeba kouli 🙂

        4. taky si to ten american sam vymyslil a postavil, zeano.
         taky si to ten american sam vymyslil a postavil, zeano. Zatimco cech jen brbla u piva jak jsou EV blbost a proc to nejde a proc za vsechno muze Babis

        5. no ano. Proto hledám čecha v politice kterýho můžu v
         no ano. Proto hledám čecha v politice kterýho můžu v podzimních volbách 2017 podpořit… Nějaký nápad??

        6. a ticho. Asi Ti holt zbejvá jen vybrat si nejmenší zlo.
         a ticho. Asi Ti holt zbejvá jen vybrat si nejmenší zlo.

        7. zatím volím KAZMU !! :)))
         stream.cz/porady/kazma-jede

         zatím volím KAZMU !! :)))

         stream.cz/porady/kazma-jede

     1. hmm pěkný jenže „Microsoft Keyboard layout Creator“ nemá
      hmm pěkný jenže „Microsoft Keyboard layout Creator“ nemá podporu Win10 ale jen Windows Server 2003, Windows Server 2003 Service Pack 1, Windows Vista, Windows XP, Windows XP Service Pack 1, Windows XP Service Pack 2 a se zářijovým apdejtem ta sračka skončí stejnak jako zařízli malování a outlock expres takže dík ale mě stačí AltGr+E 😉

      microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=22339

 1. Proč na konci uvádíte, že „V přepočtu tak v Kalifornii
  Proč na konci uvádíte, že „V přepočtu tak v Kalifornii Model š vyjde na 550 000 Kč.“
  Proč Model š? Není to překlep? Nezmáčknutí „šiftu“?

  Jinak by se mi ale Tesla Model š za 550 000,-Kč líbil i u nás v ČR…. 🙂

     1. cely program aj s omackami zacina 4:00 nasho casu v sobotu
      cely program aj s omackami zacina 4:00 nasho casu v sobotu rano. Prenos life na tesla.com o 5:45 a samotne predstavenie finalnej verzie a odovzdanie prvych aut o 6:00 nasho casu.

      Prijemny zazitok a nezabudnite na budik, ja uz mam nasatveny 🙂

Napsat komentář