Tesla: Cybertruck až v roce 2023, evropský Model Y se staršími články

Nejnovější finanční výsledky Tesly příjemně překvapily. Další nové informace týkající se elektromobilů Model Y a Cybertruck už tolik ne.

Tesla potvrdila, že výroba elektromobilů Tesla Model Y v Gigafactory Texas Austin už začala. Nyní se pracuje na finální certifikaci. Díky tomu téměř jistě víme, že elektromobily Model Y z Austinu budou vybaveny strukturální baterií s novými články 4680.

Tesla Model Y vyráběný v Evropě ovšem bude vybaven staršími články 2170. Takže nových článků zatím Tesla zřejmě nemá dost, má problémy s výrobou/dodavateli, anebo si jimi prostě není ještě úplně jistá a chce je nejprve vyzkoušet „doma“.

SOUVISEJÍCÍ: Tesla Model Y: výroba v Berlíně začne co nevidět

Zároveň Tesla de-facto potvrdila, že opět odsouvá výrobu elektrického pick-up trucku Tesla Cybertruck nejspíš až na rok 2023. Zatím poslední odhad Elona Muska byl přitom „konec roku 2022“. Nový prototyp Cybertrucku se přitom aktuálně objevil v okolí Gigatovárny Texas. Zároveň se ale konečně pochlapila americká konkurence, která hodlá vrhnout na tamní trh v tomto a příštím roce záplavu amerických pick-upů (Rivian, Ford, GM).

zdroj: Tesla, Electrek.co

11 komentářů u “Tesla: Cybertruck až v roce 2023, evropský Model Y se staršími články”

  1. na Semi nemají baterky navíc! 😉 všechny dostupný baterky cpou do 3/Y a jelikož nedokážou vyrobit ani nakoupit od externích (taky nemají navíc všechno vyprodáno) tak prostě ty gigabaterky +600kWh do Semi ted nejsou k dispozici 😉 Dokonce i PawrWóly lehce utlumili 😉 A na další výrobu baterií nemají současně ani suroviny nasmlouvaný soudluzi hlavně klid 😉

    1. Já jsem to teda z Callu pochopil jinak a i ty fotky ukazují na použití strukturálního packu při výrobě. Nejsem si jistý, jestli vůbec lze udělat strukturální pack s 2170.

     Nesmíme zapomenout, že oni už vyrábí v omezené sérii 4680 v Kato více jak rok. Nemyslím si, že výroba 4680 běží už přímo v Austinu, ale že pro počáteční produkci jich mají naskladněno dostatek. 🙂

Napsat komentář