Mezinárodní filmový festival Ekofilm 2009

Toyota partnerem Ekofilmu

Společnost se stala partnerem 35. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm, který se koná ve dnech 5. -11. 10. 2009 v , a Třeboni. Vyhlašovatelem a organizátorem MFF Ekofilm je Ministerstvo životního prostředí spolu s občanským sdružením Ekofilm.

Toyota se rozhodla v rámci filmového festivalu zaměřeného na ekologii představit třetí generaci svého úspěšného modelu hybridního auta Toyota Prius. Nová Toyota Prius vyniká mimořádně nízkou kombinovanou spotřebou paliva 3,9 l na 100 km a úrovní emisí CO2 , pouhých 89g na jeden ujetý kilometr. „Toyota je automobilovou značkou, která skutečně a s plnou vážností staví svoji filozofii na šetrnosti k životnímu prostředí,“ řekl nám Tomáš Vaněk, PR manažer Toyota Motor Czech.

Mezinárodní filmový festival Ekofilm 2008

Nová Toyota Prius bude působit na 35. ročníku Ekofilm festivalu jako „oficiální vůz“ pro organizaci pořadatele a přepravu pozvaných hostů. Hlavním tématem letošního ročníku festivalu jsou změny klimatu a jejich souvislosti. Průvodcem 35. Ekofilmu bude i letos Jaroslav Dušek. Do soutěže MFF Ekofilm je letos přihlášen dosud rekordní počet filmů – 225 snímků ze 40 zemí světa, z toho 69 pochází z České republiky. Svá díla poslali též tvůrci z Arménie, Francie, Itálie, Madagaskaru, Maďarska, Německa, Nizozemí, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska, USA a dalších zemí. Do vlastní soutěže postoupilo 53 vybraných filmů, které bude hodnotit šestičlenná mezinárodní porota.