StreetScooter jde do Číny a USA, zachrání se?

Deutsche Post DHL už má ve službě přes 10 000 elektromobilů StreetScooter, které si i sama vyrábí. Ekonomicky na tom ale není dobře, a tak míří na nové trhy do USA a Číny.

Elektrická dodávka StreetScooter Work
foto: StreetScooter

Celkem už StreetScooter, dceřinná společnost Deutsche Post DHL, vyrobila 12 000 stejnojmenných elektromobilů. Navzdory tomu se jí stále nedaří dostat do černých čísel.

Letos opět půjde ztráta do desítek milionů eur (za rok 2018 šlo o 70 mil. eur). A to i navzdory tomu, že firma najala zkušené manažery z Tesly a Fordu. I proto firma momentálně jedná s potenciálními zájemci o nákup nebo investici.

Zájem měl už začátkem roku 2017 údajně Volkswagen, ale nakonec jednání ztroskotala na ceně. Právě Volkswagen byl svého času ze StreetScooteru nejvíce rozčarovaný, vznikl totiž z velké části díky neschopnosti německých automobilek dodat poště právě takové elektrické dodávky.

Nyní StreetScooter představuje nové verze svých elektromobilů StreetScooter Work a Work XL, které nabízejí max. rychlost až 120 km/h, palubní nabíječku 11 kW, více nákladového prostoru a další vylepšení, zejména s ohledem na bezpečnost.

Jörg Sommer, šéf StreetScooteru, také potvrdil, že značka nyní míří na americký a čínský trh. V Číně to bude díky společnému podniku s tamní automobilkou Chery.

tisková zpráva

12 Comments on “StreetScooter jde do Číny a USA, zachrání se?”

 1. doprrr to čumim soudluzi 😉 tak voni furt nejsou zavodou jo,
  doprrr to čumim soudluzi 😉 tak voni furt nejsou zavodou jo, mazec, alespon to historicky natřeli konzervě 🙂

  https://kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/dp-streetscooter/

  nj Německo se sele soudluzi to je život 😉
  německý „Klimatický balíček je dokumentem politického zoufalství“ 😉

  https://www.investicniweb.cz/news-nemecka-vlada-schvalila-balicek-opatreni-k-ochrane-klimatu/

  od roku 2021 budou ceny elektřiny klesat… ale Už nyní je jasné, že Německo nesplní ani své emisní cíle pro rok 2020 kdy ve srovnání s rokem 1990 slíbili 40% ale do konce loňského roku klesly jen o 30% 😉

 2. „firma najala zkušené manažery z Tesly a Fordu“
  tohle

  „firma najala zkušené manažery z Tesly a Fordu“

  tohle vypovida uplne o vsem 😀 najimat manazery je to posledni co by meli udelat, kor pokud se jedna o odpad ze zminenych 2 firem, v jedne pujde doslova o odpad ktery tam zrejm enechteli a v druhe o lenochy co si valej sunky za zlatej padak, jako „lepsi“ manazery fakt nemohli najit 😀

 3. Keď si väčšinu (ak nie všetko) najdrahších a
  Keď si väčšinu (ak nie všetko) najdrahších a najdôležitejších komponentov musi kúpiť, tak sa do čiernych čísiel, pri rozumnej predajnej cene, ani dostať nemôžu. Každý z ich dodávateľov musí v prvom rade zarobiť.
  Prečo si asi v Tesle najdrahšie komponenty vyrábajú sami? No asi preto aby sa do čiernych čísiel mali šancu vôbec dostať. Kedy to bude, neviem ale verím, že to bude.

  1. no když mají u konzervy základní přepálený plat
   no když mají u konzervy základní přepálený plat +150.000 CZK debilové votroci a +500.000 „manenažeři“ tak se ani není co divit že nevyrobili a stejně tak že 119 let furt jezdíme na zkorumpovanou ropu… nevadí přitvrdíme, rozvracet je 100x snažší než budovat :))

   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/aktiviste-chystaji-na-zaver-tydne-v-praze-blokady-silnic-i-happeningy-40299321

   https://rebellion.earth/

   PS: vážně myslíš že v ulicích budou jezdit zkorumpovaný pojízdný vodíkový bompy 870 bar Mirai když ted Turecko vypustilo bojovníky IS do €jropy… ?? :)))))))))))))))))

 4. Deutche post jsem fandil. Ale nakonec se ukázalo že je to
  Deutche post jsem fandil. Ale nakonec se ukázalo že je to stejně hloupej moloch jako naše česká pošta.

  Manager tam může být sebelepší, ale nepřekecá normálně uvažujícího ekonoma, že se do nějaké firmy vyplatí auto 3x dražší než jeho spalovací ekvivalent.
  Navíc když to má silně omezený dojezd a ani tu hloupou nabíječku 22kW tam nejsou schopni dát. V roce 2020 příchází jako s velkým pokrokem nabíječka 11kW. LOL

  Navíc co na takové jednoduché krabici, kde snad kromě topení nemusí být nic jiného, stojí 50 tis €???

Napsat komentář