Stellantis a Foxconn se chystají posunout auta do 21. století

FIH Mobile a Stellantis zakládají společný podnik, který bude dodávat inovativní řešení inteligentních kokpitů pro automobilový průmysl

Taiwanský Foxconn a koncern Stellantis zakládají společný podnik, který bude dodávat inovativní řešení inteligentních kokpitů pro automobilový průmysl.

Mobile Drive budou rovným dílem vlastnit skupiny Stellantis a Foxconn Technology Group. Stellantis díky tomuto inovativnímu partnerství urychluje realizaci svého technologického plánu.
foto: Stellantis/Foxconn

Společnost Foxconn spolu se svou dceřinou společností FIH FIH Mobile Ltd. a skupina Stellantis dnes oznámily, že uzavřely dohodu o společném podniku. Nový společný podnik Mobile Drive se zaměří na tvorbu inteligentních kokpitů pro vozidla, které se vymykají současným konstrukčním vzorům, čímž podpoří vývoj inteligentních propojených vozidel.

Mobile Drive budou rovným dílem vlastnit skupiny Stellantis a FIH. Partnerství spojuje schopnosti společnosti Foxconn v oblasti informačních a komunikačních technologií a chytrých řešení s odbornými znalostmi skupiny Stellantis v automobilovém průmyslu, což podniku Mobile Drive zajistí růst.

Mobile Drive bude pracovat na vývoji infotainmentu a telematických řešení a také na platformě cloudových služeb, jejímž cílem bude poskytovat komplexní řešení inteligentních kokpitů.

Plán softwarových inovací bude mimo jiné zahrnovat aplikace založené na umělé inteligenci, navigaci, hlasovou asistenci, operace elektronického obchodu a integraci platebních služeb. Hardwarové inovace se budou týkat inteligentního kokpitu a telematického boxu.

Díky sdílení duševního vlastnictví mezi zakládajícími subjekty a integraci jejich dodavatelských řetězců bude Mobile Drive schopen vytvářet špičkové digitální automobilové služby a nabízet uživatelům starostlivou péči ve voze i mimo něj.

Nabídka inteligentních kokpitů bude v budoucnu dostupná nejen pro všechny modely Stellantis, ale také pro výrobce vozidel třetích stran. Tím se rozšíří rozsah a dopad podniku Mobile Drive, který si klade za cíl stát se celosvětovým lídrem v oblasti řešení chytrých kokpitů a propojených vozidel.

tisková zpráva

Napsat komentář