Stellantis bude nakupovat kobalt a nikl pro baterie z Austrálie

Skupina Stellantis podepsala memorandum se společností GME o budoucím nákupu síranu nikelnatého a kobaltnatého pro baterie.

Stellantis a GME Resources Limited (GME) oznámily podpis nezávazného memoranda o porozumění o budoucích dodávkách síranu nikelnatého a kobaltnatého pro baterie pocházejícího z projektu NiWest Nickel-Cobalt v západní Austrálii (NiWest). NiWest je pokročilý projekt zaměřený na využití niklu a kobaltu.

Výsledkem tohoto projektu bude roční produkce přibližně 90 000 tun síranu nikelnatého a kobaltnatého pro baterie určené pro rychle se rozvíjející trh s elektromobily. Dosud bylo do vrtů, metalurgických testů a vývojových studií investováno více než 30 milionů australských dolarů. Tento měsíc má být zahájena konečná studie proveditelnosti projektu NiWest. Navrhované umístění zpracovatelského závodu pro NiWest se nachází přibližně 30 kilometrů od podniku Murrin Murrin, který vlastní společnost Glencore, a jde o největší provoz na získání a využití niklu a kobaltu v Austrálii. 

SOUVISEJÍCÍ: Northvolt zkouší vyvinout dřevěné baterie

„Stellantis se každodenně snaží poskytovat svým zákazníkům čistou, bezpečnou, cenově dostupnou a tu nejmodernější svobodu pohybu,“ uvedl Maxime Picat, ředitel nákupu a dodavatelského řetězce skupiny Stellantis. „Zajištění zdrojů surovin a energie pro baterie posílí řetězec Stellantis zaměřený na výrobu baterií pro elektromobily a také pomůže skupině dosáhnout jejího odvážného cíle dekarbonizace.“

Skupina Stellantis v rámci strategického plánu Dare Forward 2030 oznámila svůj záměr dosáhnout do roku 2030 v Evropě u osobních automobilů 100% podílu prodeje bateriových elektromobilů (BEV) a v USA u osobních automobilů a pickupů 50% podílu prodeje BEV. Skupina Stellantis se stane lídrem odvětví v oblasti zmírňování klimatických změn. Do roku 2030 sníží emise uhlíku o 50 % a do roku 2038 dosáhne nulové uhlíkové stopy. 

„Skupina Stellantis je významným partnerem a společnost GME je potěšena podpisem tohoto memoranda o porozumění, které, jak doufáme, je prvním krokem k dlouhodobému partnerství,“ prohlásil Paul Kopejtka, generální ředitel GME. „Jsme velmi spokojeni s tím, jak naše jednání pokročila, a nyní se těšíme na podrobnější jednání souběžně se zahájením definitivní studie proveditelnosti projektu NiWest Nickel-Cobalt. Uzavření konečné dohody se skupinou Stellantis by bylo zásadním krokem k tomu, abychom mohli projekt NiWest dotáhnout do fáze komerčního využití.“

Začátkem tohoto roku skupina Stellantis posílila své dodávky nízkouhlíkového hydroxidu lithného a podepsala dohody se společnostmi Vulcan Energy pro Evropu a Controlled Thermal Resources pro Severní Ameriku. Uzavření nezávazného memoranda o porozumění podléhá obvyklým podmínkám včetně schválení regulačními orgány.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář