Stavba gigatovárny Tesla v Číně: už je podepsáno?

O Číně jakožto další jisté lokaci pro novou gigatovárnu Tesla se spekuluje už dlouho. Z různých zdrojů teď přicházejí informace, že dohoda už je podepsána.

Letecký pohled na Tesla Gigatovárnu 1 v Nevadě v lednu 2017
foto: Tesla

Tesla samozřejmě zatím nic oficiálně nepotvrdila. Některá americká (Bloomberg) a čínská média (China Daily) ale informují, že dohoda o stavbě gigatovárny Tesla v Číně je již stvrzena. Podepsala se v Šanghaji.

Všechny zahraniční automobilky snažící se vyrábět auta v Číně musí jít do partnerství s místními podniky. Ani Tesla by nebyla výjimkou. Údajně se spojila s Shanghai Electric Group.

Čína je pro Teslu kritickým trhem. Už dnes jde o největší trh s auty do zásuvky, který bude dál jen růst. Elon Musk, šéf Tesly, se navíc před měsícem setkal s čínským vicepremiérem.

A navíc Elon Musk koncem února řekl, že plánuje gigatovárny 3,4 a 5 a že jejich lokace odhalí letos. Ta čínská by mohla být první.

9 Comments on “Stavba gigatovárny Tesla v Číně: už je podepsáno?”

  1. „Před rokem jsem na curyšském letišti spustil svůj
    „Před rokem jsem na curyšském letišti spustil svůj start-up, v jeho rámci nabízíme k půjčení elektroauta Tesla S,“ říká Švýcar Remo Hahn a dodává: „Zájem je takový, že právě čekáme, až nám americký výrobce dodá dalších devět tesel.“ :)))

    auto.idnes.cz/zavod-svycarsko-elektromobil-wave-dts-/automoto.aspx?c=A170620_091701_automoto_fdv

Napsat komentář