Sporťák Trident Iceni Grand Tourer jezdí na biopaliva

Podporujete ekologické automobily, máte něco „málo“ naspořeno a hledáte zajímavou investici? Pořiďte si třeba Tesla Roadster, pokud holdujete čisté elektromobilitě. Anebo zbrusu nový Grand Tourer, to pokud vám nevadí biopaliva, brutální výkon a okulahodící design.

Trident Iceni Grand Tourer nabídne už v základní verzi neuvěřitelné parametry. Za příplatek je ale budou zákazníci moct ještě trochu přikrášlit.
foto: Trident

Dvoumístný sportovní diesel Trident Iceni Grand Tourer, od pohledu sběratelský kousek, nabídne maximální rychlost 320 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h během 3,7 vteřiny.

Co je podstatné, lze jej provozovat na několik druhů biopaliv. Jmenovat můžeme bionaftu, palmový olej, lněný olej, ale i minerální olej. A kolik paliva vůbec spotřebuje na 100 km? Údajně velmi příjemných 4,1 litru, kterých lze dle údajů automobilky dosáhnout při rychlosti 113 km/h.

Základní cena dvoumístného Iceni bude stanovena na 119 tisíc dolarů (necelých 2,4 milionů Kč), ale ta samozřejmě může být mnohem vyšší v závislosti na zvolené výbavě. Rozměry vozu jsou 4200 x 1900 x 1220 mm při hmotnosti 1480 kg.

Auto je vybaveno 6,6l osmiválcovým turbodieselem z produkce General Motors a na plnou nádrž zvládne údajně ujet neuvěřitelných 3 218 km, poněvadž se v jeho útrobách skrývá závodní nádrž o objemu 132 litrů!

auto Trident Iceni

Motor umístěný vpředu, ale pohánějící zadní nápravu, poskytuje 430 koní s točivým momentem 1 287 Nm. Pakliže byste si rádi připlatili, můžete si vychutnat dokonce 650 koní pod kapotou a točivý moment 1 422 Nm.

Pro ty z vás, které tento sportovní vůz zaujal na první pohled, máme dobrou zprávu. Vidět na vlastní oči jej můžete již zanedlouho na výstavě Salon Privé 2012Londýně. Ta se bude konat západolondýnském Syon Parku od 5. do 7. září.

Napsat komentář