Soud zrušil regulaci větrných elektráren v Ústeckém kraji

Nejvyšší správní soudu svým nedávným rozsudkem zrušil regulaci větrných elektráren v Zásadách územního rozvoje Ústeckého kraje.

Znamená to, že v Ústeckém kraji již není žádná územní regulace bránící rozvoji větrné energetiky. Rozsudek je pravomocný a je klíčový nejen pro firmy, které v kraji plánují výstavbu větrných elektráren, ale také pro ty, které chystají modernizaci těch stávajících, i tu totiž krajská regulace neumožňovala. Zájem na rozvoji větrné energetiky měly i některé obce, které Ústecký kraj společně s firmami žalovaly.  

„Nejvyšší správní soud potvrdil naši argumentaci, že kraj nemůže nemůže plošně zakázat výstavbu větrných elektráren s odkazem na veřejný zájem ochrany kulturně-historických hodnot, ale musí také vzít v úvahu veřejný zájem na výrobě obnovitelných zdrojů energie a nahrazení výroby z fosilních paliv,“ uvedl Jiří Nezhyba z advokátní kanceláři Frank Bold Advokáti, která žalobce zastupovala.

Rozhodnutí je dobrou zprávou pro rozvoj větrné energetiky v České republiky, která je v rámci transformace tuzemské energetiky klíčovým doplňkem k dalším obnovitelným zdrojům energie,“ doplnil.

zdroj: tisková zpráva

6 Comments on “Soud zrušil regulaci větrných elektráren v Ústeckém kraji”

  1. Ústecký kraj, který má vysokou nezaměstnanost a jehož krajina je částečně vybydlená bude diktovat, že VtE se nemohou stavět z důvodu ochrany kulturně-historických hodnot? A rypadla a vytěžené krátery až doteď nevadily? Koukám, že korupce je Ústeckém kraji hodně vysoká. Hodně těch kauz se točí kolem Ústí a okolí. A to nejen, co se týče těžebních společností.

Napsat komentář