Škoda Enyaq Laurin & Klement vstupuje na český trh

Škoda Auto uvádí na český trh vrcholné provedení elektromobilu Škoda Enyaq, tradičně pojmenované Laurin & Klement. 

Elektromobil Škoda Enyaq ve verzi Laurin & Klemen se vyznačuje nejen specifickými designovými prvky karoserie i interiéru a bohatou standardní výbavou, ale také rozsáhlými technickými vylepšeními. U všech tuzemských  autorizovaných prodejců lze tuto novou specifikaci již objednávat, současně je na webových stránkách Škoda Auto Česká republika dostupný i její konfigurátor. 

Vylepšení, z nichž těží celá modelová řada 

Ve voze Škoda Enyaq Laurin & Klement se poprvé představuje inovované pohonné ústrojí, které dostanou i další specifikace této modelové řady. Elektromobil díky němu nabízí vyšší  maximální systémový výkon 210 kW, lepší zrychlení a delší dojezd.

SOUVISEJÍCÍ: Elektromobily Škoda Enyaq drží českou automobilku nad vodou

Ten je v případě modelu  L&K více než 550 km v režimu WLTP. Optimalizována byla rovněž nabíjecí křivka baterie,  jejíž nabití z 10 % na 80 % kapacity nyní zabere méně než 30 minut. Enyaq Laurin & Klement je vybaven nejnovějším softwarem ME 4, který se ke konci roku dostane do všech variant  modelové řady Enyaq.

Tento software přináší řadu vylepšení a nových funkcí. Patří mezi ně i  funkce předehřevu, která baterii před zahájením nabíjení uvede do optimální teploty. Na výběr jsou dva režimy a proces lze spustit jak ručně stisknutím tlačítka na centrálním displeji  infotainmentu, tak automaticky na základě údajů z navigace během cesty k nabíjecí stanici. 

Škoda Enyaq Laurin & Klement je na první pohled snadno rozpoznatelná díky exkluzivním detailům. Přední blatníky nesou plaketku L&K, prahové lišty jsou lakovány v barvě karoserie a lišty kolem bočních oken i střešní ližiny jsou chromované.

Stejnou povrchovou úpravu dostal také rámeček přední masky Crystal Face osvětlené 131 LED diodami. Enyaq Laurin & Klement jezdí na antracitových leštěných 20″ kolech z lehké slitiny Asterion, na přání jsou k dispozici 21″ kola Aquarius.

Standardně dodávané Matrix-LED přední světlomety dokážou zabránit oslňování řidičů protijedoucích vozů a odstínit objekty s reflexními prvky. O  maximální bezpečnost se stará balíček Asistovaná jízda 2.5, manévrování ve stísněných prostorech pak usnadní automatické parkování s uloženým parkovacím manévrem.

V základní  výbavě nechybí ani virtuální pedál, ventilovaná přední sedadla s masážní funkcí, navigace, head-up displej nebo boční airbagy i v zadních sedadlech. Doporučená prodejní cena  startuje na 1 544 900 Kč včetně DPH za Enyaq Laurin & Klement 85 s pohonem zadních kol,  karosářská verze Coupé začíná na 1 604 900 Kč včetně DPH. Cena variant 85x s pohonem  všech kol startuje v obou případech o 100 000 Kč výše. 

Modernější grafika a intuitivnější ovládání 

S příchodem nové verze softwaru má Enyaq Laurin & Klement vylepšené uživatelské rozhraní,  které přináší snadnější ovládání. Přepracována byla také celá struktura menu v infotainmentu. Softwarová verze ME 4 přináší do rodiny Enyaq nové mapy navigace s větší mapovou částí.  Ovládací menu klimatizace bylo zjednodušeno a přehledová stránka umožňuje ještě  intuitivnější ovládání.

LED osvětlení nástupního prostoru předních dveří nyní promítá na zem místo nápisu Škoda nápis Welcome. Řidič, který vystupuje z vozu Enyaq Laurin & Klement, může využít novou funkci bezklíčového systému Kessy. Ta automaticky uzamkne dveře, když  se majitel s klíčem vzdálí od vozidla. Stav zamčených dveří je potvrzen akustickým signálem z houkačky alarmu.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář