Škoda Enyaq iV získala ocenění za vynikající produktový design

Elektromobil Škoda Enyaq iV zaujal při své premiéře na udělování cen ‚Red Dot‘ a získal prestižní ocenění za znamenitý produktový design.

Elektrické SUV nadchlo mezinárodní odbornou porotu svým designem. Škoda Auto získala cenu ‚Red Dot‘ již po šestnácté.
foto: Škoda

Ocenění ‚Red Dot‘ je jednou z nejznámějších designérských soutěží na světě a je považována jako známka kvalitního produktového designu. Mezinárodní porota je složena z nezávislých odborných designérů, novinářů a profesorů designu.

V letošním 66. ročníku soutěže ‚Red Dot‘ experti individuálně testovali, diskutovali a hodnotili přibližně 7800 přihlášených produktů zhruba z 60 zemí. Zvláštní pozornost věnovali kritériím, jako je stupeň inovace, formální kvalita, funkčnost, životnost a ekologická udržitelnost.

Oceněním modelu Enyaq iV získala Škoda prestižní červenou pečeť kvality za produktový design již po šestnácté. V roce 2019 navíc česká automobilka obdržela ocenění ‚Red Dot: Brands & Communication Design‘ za úspěšnou komunikaci značky v kategorii ,Brands‘.

tisková zpráva

20 Comments on “Škoda Enyaq iV získala ocenění za vynikající produktový design”

 1. Té dobrej výsměch udělit cenu za dizajn elektroautu s
  Té dobrej výsměch udělit cenu za dizajn elektroautu s fejkovou maskou chladiče, který se snaží vypadat jak spalovák, protože výrobce i dizajnéři jsou konzervativní přizdisráči a maj strach z toho aby to náhodou nevypadalo jako elektromobil. Dizajnérská cena za potěmkinovu vesnici je opravdu výsměch doby. Já bych tu cenu “red dot” přejmenoval na “cenu rudýho beďara”. Té taková ta věc jak vás rázem udělá hnusným i když jste sebekrásnější :))))

 2. Elektrická Škoda Enyaq přijde na trh 13. května, říká
  Elektrická Škoda Enyaq přijde na trh 13. května, říká šéf automobilky.
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/skoda-enyaq-prijde-na-trh-13-kvetna-rika-nejvyssi-sef-skody-auto-thomas-schafe.A210413_172358_ln_ekonomika_lros
  Co na to rikaji ty experti, kteri zde tvrdili, ze enyaq se uz dodava nekolik mesicu realnym zakaznikum? Je videt, ze agitatorum skodovky se neda tak uplne verit. Nejspis to byla cilena kampan a experti splnili sluzbu a uz se tu nikdy vic neobjevi.

  1. Já viděl jednoho Enyaqa tuším v neděli, projížděl u
   Já viděl jednoho Enyaqa tuším v neděli, projížděl u nás vesnicí. A měl už normální EL značku. Poprvé jsem viděl Enyaq asi před měsícen nebo tak nějak. Ale nezastavoval jsem je a neptal se, jestli jsou to skuteční zákazníci 🙂

   Ve vedlejší vesnici jich bylo asi 50-100 na jednom parkovišti a ty před časem zmizely, zřejmě jdou k dealerům, aby si to člověk před koupí mohl i projet, kouknout, porovnat různé verze interiéru a pod… a nemusel kupovat zajíce v pytli.

   1. To nemeni nic na faktu, ze se bude zakaznikum dodavat az od
    To nemeni nic na faktu, ze se bude zakaznikum dodavat az od 13.5. Nebo snad sefovi Skodovky podsouvate lez? Dealeri maji RZ EL, ale urcite to nejsou realny zakaznici ve smyslu jak to tady hlasilo uz po vanocich par lidi. Vzpominate jak Skodovka prihlasila v prosinci rekordni pocet EV? A prave na to vztahuji muj komentar a ted se potvrzuje, ze to nebyli bezny zakaznici. Uz tenkrat jsme tady psali, ze to budou auta prihlasena na Skodovku a dealery.

    1. Jo, myslím, že Šaman (nebo kdo) psal, že to jsou reálné
     Jo, myslím, že Šaman (nebo kdo) psal, že to jsou reálné zákazníci z řad firem nebo oper. leasingu. Auta objednaná a přihlášená v prosinci s tím, že zákazníkům se budou dodávat od počátku roku. Ale nevím, jestli si to dobře pamatuji. Nevím, jaký byl důvod to přihlašovat vše najednou v prosinci, ale proto ten rekordní nárůst úpočtu registrovaných EV u Škodovky. Letos to už taková hitparáda není, počty registrací EV jsou v ČR spíš nižší než 2020.

Napsat komentář