Škoda Auto splnila evropský limit flotilových emisí

Flotila vozů značky ŠKODA dosáhla v uplynulém roce v členských státech EU včetně  Norska a Islandu průměrné hodnoty emisí CO2 114,8 g/km, což je přibližně o 3 g/km méně,  než byl předepsaný limit pro rok 2021.

Škoda Auto v uplynulém roce splnila limit flotilových  emisí CO2 v členských státech Evropské unie včetně Norska a Islandu. Průměrné emise  všech modelů dodaných v roce 2021 činily 114,8 g/km a byly tak 3 g pod limitem stanoveným Evropskou unií. Průměrné emise pomohl snížit zejména zvýšený podíl dodávek plně elektrických vozů, který tak značně přispěl ke splnění stanovených předpisů.  

Mladoboleslavská automobilka urychluje dekarbonizaci své flotily. Česká automobilka v roce 2021 ve členských  státech Evropské unie včetně Norska a Islandu dodala zákazníkům přibližně 43 400 elektromobilů, v případě plug-in hybridů pak dodala celkem 27 600 aut.  

Úspěšné uvedení na trh elektromobilu Enyaq iV 

Velký podíl na splnění limitu flotilových emisí CO2 v členských státech EU včetně Norska a Islandu  mělo zejména elektromobil Škoda Enyaq iV. Toho česká automobilka dodala zákazníkům ve  zmíněných zemích přibližně 39 000 kusů. V Nizozemsku a v České republice byl pak tento model  v roce 2021 nejprodávanějším elektromobilem. Enyaq iV kromě toho získal četná mezinárodní  ocenění včetně německé ankety „Zlatý volant 2021“. V soutěži evropské „Auto roku“ se ENYAQ iV kvalifikoval do finále jako jeden ze sedmi nejlepších modelů. Vítěz bude z finalistů vybrán  v únoru 2022. 

Minimálně tři další čistě elektrické modely do roku 2030 

V rámci strategie NEXT LEVEL – Škoda Strategy 2030 společnost plánuje uvést do roku 2030  na trh nejméně tři další plně elektrické modely, které budou rozměry i cenou pod modelem Enyaq iV. Cílem je – v závislosti na vývoji trhu – zvýšit do roku 2030 podíl prodejů plně elektrických  vozů Škoda Auto v Evropě na 50-70 %. Škoda Auto chce také snížit své flotilové emise  o více než 50 procent ve srovnání s rokem 2020.

zdroj: tisková zpráva

12 komentářů u “Škoda Auto splnila evropský limit flotilových emisí”

      1. Zapomeň, Troubo, pokud má být leštič moje maličkost, pak skutečně zapomeň, EV mně nemá čím oslovit, stejně jako třeba současné „bezpohlavní“ 13-15 mm noťasy, jeden jako druhý, bez jakéhokoliv šmrncu, nápadu, prostě věcičky pro pozéry, stejně jako EVčka. Pro mně je auto stejně jako noťas pracovní nástroj, který toho musí hodně umět, snést, vykonat, utáhnout atd. Asi není náhoda, že jak své nejlepší auto, tak nejlepší noťas provozuji právě teď a v obou kategoriích se celkem marně poohlížím po nástupcích. Není to vůbec akutní, když to půjde, dožiju s nimi.

    1. to je tím že neexistuje jednotný informační systém obyvatelstva páč vrchnost považuje civilisty za manipulativce neboli votroky a nechce aby si svobodně vyskakovali ale aby věděli jen to co vědět mají a dělali co vrchnost chce 😉 A Někdy nemusí pomoct ani strejda gůgl, takže 01/2025 = €URO7/E10 ani vo prd víc asi tak 😉

Napsat komentář