Škoda Auto se stává nekuřáckou společností

Škoda Auto vytváří pro své zaměstnance nekuřácké pracovní prostředí. Odpovídající opatření byla vypracována společně se sociálním partnerem Odbory KOVO.

Všechny areály, provozy a vyznačené pozemky společnosti Škoda Auto budou v budoucnu nekuřácké.

Škoda Auto vytváří pro své zaměstnance nekuřácké pracovní prostředí. Odpovídající opatření byla vypracována společně se sociálním partnerem Odbory KOVO.
foto: Škoda

Česká automobilka podporuje své zaměstnance v odvykání kouření, čímž zároveň zdůrazňuje svou roli odpovědného zaměstnavatele a společnosti, která dbá na zdraví zaměstnanců.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Thomas Schäfer zdůrazňuje: „Naší nejvyšší prioritou je co nejlépe chránit zdraví našich zaměstnanců. Opatření proti covidu-19 tvoří vhodný základ, na kterém nyní stavíme. Dalším logickým krokem je, že se staneme nekuřáckou společností. Díky tomu budeme motivovat naše zaměstnance k udržitelnějšímu, a především zdravějšímu životnímu stylu, odbouráme případné bariéry mezi kuřáky a nekuřáky a snížením množství odpadu také přispějeme k ochraně životního prostředí.“

Rozhodnutí o vytvoření nekuřáckého pracovního prostředí přijala společnost Škoda Auto v úzké součinnosti se svým sociálním partnerem Odbory KOVO. Společnost se tak prezentuje jako zodpovědný zaměstnavatel, který dbá na zdraví zaměstnanců.

První opatření pro konkrétní realizaci tohoto plánu již byla přijata. Například v indických výrobních závodech v Púně a Aurangábádu je kouření již minulostí.

Škoda Auto také již delší dobu podporuje zaměstnance, kteří chtějí přestat kouřit, a to různými nabídkami v rámci programu Na plicích záleží. Jde například o náhradní nikotinovou terapii a odborné poradenství pro zaměstnance. Škoda Auto hradí náklady na tyto iniciativy společně se zdravotními pojišťovnami, například se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda.

Jako jeden z největších zaměstnavatelů v zemi podporuje česká automobilka přechod na nekuřáckou společnost a věnuje ochraně zdraví svých zaměstnanců tu nejvyšší prioritu.

V České republice je již dnes zakázáno kouřit na mnoha místech, například v restauracích, na autobusových zastávkách či ve sportovních, kulturních a zábavních zařízeních. Přistoupení společnosti Škoda Auto k zákazu kouření je tak logickým krokem pro maximální ochranu zdraví zaměstnanců.

tisková zpráva

5 komentářů u “Škoda Auto se stává nekuřáckou společností”

  1. „Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že
    „Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se tedy rozhodl přestat číst.“ — Winston Churchill

    Někteři jedinci přestanou kouřit jini si zapálí mimo areál
    Vášnivé kuřáky neodnaučite .
    Budou si hledat místa kde svou vášen budou provozovat nadále .

Napsat komentář