SAP představuje novou technologii v oblasti propojených automobilů

SAP na světovém mobilním kongresu MWC 2017 v Barceloně představil novou technologii, která prostřednictvím internetu věcí usnadní řízení a pronájem automobilů.

Budoucnost aut je v propojování – nejen podle SAPu
foto: SAP

Řešení SAP Vehicles Network automatizuje jednotlivé kroky od pronájmu vozidla, parkování, hledání tankovací stanice a platby až po integrovanou navigaci a správu výdajů pro firemní zákazníky. Řešení je součástí SAP Leonardo, inovativního portfolia zaměřeného na internet věcí.

Řešení SAP Vehicles Network je postaveno na SAP Cloud Platform (dříve SAP HANA Cloud Platform) a poskytuje řidičům z řad firemní i soukromé klientely nadstandardní služby včetně vyhledávání parkovacích míst a tankovacích i občerstvovacích stanic.

Na vývoji řešení se podíleli členové komunity věnující se internetu věcí (IoT Community) založené společností Nokia, včetně přední celosvětové autopůjčovny Hertz.

Samotná Nokia poskytla platformu IMPACT (Intelligent Management Platform for All Connected Things), která kontroluje a spravuje přístroje a senzory v automobilu, včetně personalizovaného nastavení každého řidiče, zábavního systému či konfigurace komunikačních nástrojů.

A to bez využití párování prostřednictvím Bluetooth, což zajišťuje větší bezpečnost dat. Platforma Nokia IMPACT IoT je kompatibilní s platebními systémy SAP Vehicles Network pro autorizaci plateb za parkování a tankování.

V prototypu propojeného automobilu mohou firemní zákazníci využít automatizované navigace díky integraci řešení Concur TripLink, jež také umožňuje jednoduchý reporting a správu výdajů v reálném čase včetně plateb za parkování a pohonné hmoty.

Jakmile zaměstnanec ukončí služební cestu, může celý report jen potvrdit a odeslat k vyúčtování. Mojio, otevřená platforma zpřístupňující data ze systémů automobilů, přináší díky cloudové integraci do řešení SAP Vehicles Network informace o parkování a umožňuje řidiči naplánovat a zarezervovat parkovací místo podle jeho plánované lokace.

„SAP Vehicles Network přetváří vozidlo v digitální peněženku a výrazně zjednodušuje zákaznickou zkušenost v oblasti pronájmu automobilů. Díky spolupráci SAP s Hertz, Nokií a Mojio si mohou firemní i soukromí klienti užít cestování pronajatým vozem bez jakýchkoliv komplikací a ušetřený čas mohou investovat do jiných aktivit,“ okomentovala možnosti nového řešení Tanja Rueckert, výkonná viceprezidentka pro internet věcí a digitální dodavatelský řetězec v SAP.

Nová technologie, na jejímž vývoji se podílely společnosti Concur Technologies, Hertz, Nokia a Mojio, usnadňuje řidičům vyhledávání parkovacích míst i čerpacích stanic a zároveň pomáhá snižovat emise tím, že minimalizuje čas strávený objížděním plných parkovišť a hledáním benzinových pump.

Mezi další novinky oznámené na světovém mobilním kongresu MWC 2017 v Barceloně patří také uvedení cloudové platformy SAP Cloud Platform SDK pro operační systém iOS (spuštění je plánováno na 30. března a vývojáři se mohou registrovat do tréninkového programu SAP Academy pro iOS) a další nové schopnosti a vylepšení SAP Cloud Platform.

tisková zpráva

5 Comments on “SAP představuje novou technologii v oblasti propojených automobilů”

 1. Bože, len nie SAP.
  V SAP je iba obchodný model pre IT

  Bože, len nie SAP.

  V SAP je iba obchodný model pre IT ktoré dokáže uviazať a zdierať klamaním viac ako ostatné systémy založené na dobrote a ochote.

  V ničom technologicky nevyniká, ba práve naopak a HANA je/bol zmätený pokus vyrovnať sa svetu.

  1. Před +-28 lety jsem se jako študák účastnil zavádění
   Před +-28 lety jsem se jako študák účastnil zavádění SAPu v tehdy státních Vítkovických strojírnách. Jedním slovem katastrofa. Přizpůsobte se systému, jinak výroba nepojede. Od té doby, vždy když jsme u nějaké větší firmy detekovali náhlé zpoždění objednávek, potvrzení smluv, plateb atp., byl vždy nakonec objeven stejný zločinec – zaváděli SAP. Takže od té doby mám na SAP negativní, časem opakovaně potvrzovaný názor. Přitom na papíře vypadalo vše tak krásně…….

    1. Tak ono tech moznosti kdyz mate velkou vyrobni firmu a chcete
     Tak ono tech moznosti kdyz mate velkou vyrobni firmu a chcete mit vse online moc neni. Co mam zkusenost tak ten SAP je to „nejmensi zlo“. Ale implementace je samozrejme dost narocna – je potreba jednam mit dobrou firmu jako dodavatele, a druha i lidi ve firme, kteri vi co od toho muzou ceka a co se efektivne s „intergratory“ domluvi jak a co ma fungovat…

Napsat komentář