RWE má novou CNG aplikaci a stanici v Praze

RWE spustila novou aplikaci CNG stanice pro řidiče vozidel s pohonem na zemní plyn. Je k dispozici zdarma pro Android a do konce roku 2016 i pro iOS.

Mapa aplikace zobrazuje všechny CNG stanice po cestě. V rámci aktualizací bude aplikace navíc doplněna o ceny CNG paliva a upozornění na servisní přestávky jednotlivých stanic.
foto: RWE

Novou aplikaci (stáhnout) představila RWE při příležitosti otevření své první pražské plnicí stanice Na Balabence.

„Plnicí stanice v Praze – Balabence je naše celkově šestnáctá. Ještě letos jich zprovozníme dalších devět. Po Praze bude následovat Ostrava – Pustkovec a Mělník,“ vysvětluje Zdeněk Kaplan, jednatel RWE Energo.

„Pro řidiče je důležitá nejen hustota sítě CNG stanic, ale také dostupnost informací o jejich provozu. Proto jsme se rozhodli vytvořit aplikaci s detailním přehledem všech CNG plniček v ČR,“ dodal Kaplan.

Aplikace umožňuje vyhledání nejbližší CNG stanice v okolí. Jednotlivá tankovací místa si uživatelé mohou uložit mezi své oblíbené cíle na cestě. Díky propojení s navigací lze v aplikaci naplánovat spolehlivou trasu s možnostmi tankování.

„Na podzim plánujeme zprovoznit další CNG stanice v Pardubicích – Dražkovicích, Vrchlabí, Vsetíně, Liberci, Havlíčkově Brodě, Třeboni a Klatovech,“ popisuje Kaplan.

Nová pražská CNG plnička je umístěna na čerpací stanici Benzina, kde je provoz zajištěn od 6 do 21 hodin. Při svém otevření nabídne CNG stanice Na Balabence kilogram CNG za 24,90 Kč, což je 17,79 Kč za m3, kdy tento metr krychlový CNG odpovídá 1 litru benzinu.

tisková zpráva

14 Comments on “RWE má novou CNG aplikaci a stanici v Praze”

     1. Jezisku:) ja uz nevim bylo
      Jezisku:) ja uz nevim bylo to v nejakem videu o EV a nabijeckach a ukazovali tam prototip prvni realizovanou zasuvku na lampe verejneho osvetleni, s tim ze to stoji realizace 10K. A bylo to na male lampe jak jsou s tim malim sloupkem o prumeru jen asi cca 20cm, nebyla to lampa ta velka 8 metru co je u hlavnich tahu. Zkousel jesm to hledat ale uz vim prd kde ve kterem to bylo ale bylo to z CR 🙂 Prave rikali ze nabijeni jak prd ale ze lepsi nez nic a je to relativne levne reseni a defacto se da dat kdekoliv.. 🙂

Napsat komentář