Rolls-Royce Spectre: elektromobil za všechny prachy?

Rolls-Royce Spectre. Tak se jmenuje první elektromobil legendární britské luxusní automobilky, která dnes spadá pod BMW. Do roku 2030 budou jezdit na elektřinu všechny nové modely Rolls-Royce.

Přízrak z dávné historie

Už v roce 1900 si zakladatel automobilky Charles Rolls vyzkoušel tehdejší elektromobily a pravil:

„Elektromobil je dokonale tichý a čistý. Nevydává žádný zápach ani vibrace a po zřízení pevných nabíjecích stanic by se měly stát velmi užitečnými. Zatím však nepředpokládám, že by byly nějak zvlášť použitelné – přinejmenším v příštích mnoha letech.“

Svým způsobem měl pravdu. O více než století později novodobý šéf značky Torsten Müller-Ötvös představil její první elektromobil s názvem Rolls-Royce Spectre („Spectre“ znamená anglicky „přízrak“). Nejde o prototyp. Předvýrobní kusy už brázdí silnice a testují se. K zákazníkům se dostane ve 4. čtvrtletí 2023.

Vypomůže BMW

Žádné další detaily týkající se nového elektromobilu automobilka Rolls-Royce bohužel zatím nezveřejnila. A to ani jeho cena, která jistě nebude nízká. Rolls-Royce se tak přidává k mnoha dalším světovým automobilovým značkám, které jasně vidí, že budoucnost je v bateriích a elektřině.

O elektrický pohon nového elektromobilu Rolls-Royce se nejspíš postará mateřská německá automobilka BMW. Když už začátkem letošního roku vypluly na povrch první informace o chystaném elektromobilu Rolls-Royce, mluvilo se o tom, že pohonný systém pro něj bude zřejmě vyvíjen společně s elektrickým pohonem pro připravované BMW i7.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář