Rolls-Royce potvrdil vývoj prvního elektromobilu

Rolls-Royce pracuje na svém prvním elektrickém automobilu. Generální ředitel společnosti Torsten Müller-Ötvös tuto skutečnost potvrdil odhalil některé další detaily.

Rolls Royce má brzy představit svůj první elektromobil, který by se měl dostat do výroby. Před deseti lety už značka jeden elektromobil prezentovala – model Phantom, ale ten byl nakonec zrušen.
foto: Rolls Roce

Elektrická novinka od RR se bude jmenovat „Silent Shadow“ (tichý stín). Výrobce luxusních aut ale zatím nezveřejnil bližší technické specifikace ani datum uvedení na trh.

Britská automobilka patřící BMW v roce 2016 představila koncept automobilu budoucnosti. Jednalo se o model 103EX, který je místo tradičního dvanáctiválcového vidlicového motoru poháněn elektrickým motorem, má futuristický tvar karoserie a je řízený umělou inteligencí.

Od té doby Rolls-Royce opakovaně zdůraznil, že tichý a výkonný pohon perfektně koresponduje s charakterem luxusních limuzín. „Elektrifikace krásně ladí s Rolls-Roycem – je supertichá a má točivý moment,“ vyjádřil se Torsten Müller-Ötvös.

Samotné jméno Silent Shadow bylo odvozeno od legendárního Silver Shadow, modelu vyráběného mezi lety 1965 a 1980. Nejedná se však o předělávku existujícího modelu, ale o zbrusu nový automobil.

Ten bude postaven na platformě Phantomu, který jeho výrobce označuje jako „architekturu luxusu“. Pohonný systém bude zřejmě vyvíjen společně s elektrickým pohonem pro připravované BMW i7.

Čtyři komentáře u “Rolls-Royce potvrdil vývoj prvního elektromobilu”

Napsat komentář