Robotický elektromobil Chevrolet Bolt EV se projíždí po San Francisku

Na začátku roku 2016 koupila automobilka GM americký start-up Cruise Automation zaměřený na vývoj autonomního řízení. Po necelém roce se může pochlubit prvními výsledky – robotickým elektromobilem Chevrolet Bolt.

Prototyp robotického elektromobilu Chevrolet Bolt EV vybavený přídavnými senzory společnosti Cruise Automation
foto: GM

Jak pokročilé jsou dnes technologie samořiditelných/autonomních/robotických vozidel se můžete na vlastní oči přesvědčit v novém videu společnosti Cruise Automation patřící pod General Motors. Upravená robotická verze elektromobilu Chevrolet Bolt EV se v něm s doslova robotickým klidem projíždí po San Francisku.

Cruise Automation provozuje flotilu robotických prototypů v Arizoně, Michiganu i okolí San Franciska (Bay Area). Celkem je v programu přes 40 autonomních vozidel. Ale GM v tom zdaleka nejsou sami. Na robotickém řízení aut dnes pracují prakticky všechny automobilky.

Nissan nabídne robotická auta do roku 2020, Tesla chce dokonce s plně robotickým řízením u svých elektromobilů přijít už za půl roku. V GM jsou ale střízlivější a ohlašují jejich komerční dostupnost zhruba na rok 2020.

8 Comments on “Robotický elektromobil Chevrolet Bolt EV se projíždí po San Francisku”

Napsat komentář