Robotické řízení Google v novém plug-in hybridu Chrysler Pacifica

Google už léta pracuje na robotických autech. Svou technologii intenzivně testuje. Nyní se ji chystá zapracovat do 100 plug-in hybridních minivanů Chrysler Pacifica.

Plug-in hybridní minivan Chrysler Pacifica Hybrid nově dostane robotické řízení společnosti Google. Flotila stovky vozů vyjede už letos.
foto: Chrysler

Nová dohoda podle Googlu představuje „technologický rychlokurs“ pro Fiat-Chrysler v oblasti robotického řízení. Ten totiž až dosud v této oblasti nebyl téměř vůbec aktivní.

Google už svou robotickou technologii testoval například ve vozech Toyota Prius nebo Lexus RX 450h. Narozdíl od nich ale budou senzory v Chrysler Pacifica Hybrid zapracovány do aut lépe a více „esteticky“.

John Krafcik, šéf vývoje Google Car, si volbu Chrysler Pacifica Hybrid pochvaluje. Auto je podle něj prostornější a flexibilnější a navíc jde o jediný hybridní minivan na trhu.

6 Comments on “Robotické řízení Google v novém plug-in hybridu Chrysler Pacifica”

 1. Jak to, že rychlokurs?
  Jak to, že rychlokurs? Jakto, že nebyl vůbec aktivní?

  Já si pamatuji článek, kde nějaký člověk co tomu šífuje v Itálii, že když by chtěli, že to Teslu(ona umí nějaké to robotické řízení) postaví a začnou prodávat do roka? Nebo tento článek ukazuje nepříámí důkaz, že ten pán je LHÁŘ?

  1. Neklamal, implementujú
   Neklamal, implementujú technológiu Googlu a sú na tom porovnateľne s Teslou a pri tom ušetria množstvo prostriedkov na vývoj vlastného riešenia.
   Ak by im na elektromobiloch začalo záležať, dohodnú sa na partnerstve s Teslou ohľadom využívania Superchargrov a technologický náskok „doženú“ relatívne lacno a rýchle.

   1. Neee, on říkal, že to
    Neee, on říkal, že to UMÍ, ne, že to testujou od googlu a možná to koupí…

    Já vím, že hodně lidí nevidí rozdíl mezi „máme, umíme, můžem hned do výroby“=Tesla, a „koupíme, otestujeme, a možná to pak určitě půjde do výroby“=šéf fiatu.

    Znovu jinak, Tesla tu technologii, má, vyrábí s ní auta, které lze koupit teď. Fiat, tvrdí, že ji má a jes chopen to vyrobit, ALE teď čtu, že testují něco od googlu, takže nemají minimálně robotické řízení určitě. A to už neříkám, že Tesla narozdíl od googlu, má data od řidičů ze skutečného provozu, od skutečných řidičů a jejich potřeb jízdy, tedy ne „co na poradě vedoucí týmu řekl, že chtějí lidé“…

    Takže Romanm, kecáč, nic nemají, testují. A ušetří co? Poplatky za licence jiné firmě a závyslost na ní? A náskok doženou rychle? Chápeš, že v obchodě jde i „pověst“, a kromě italů bude mít fiat cca 10 let (tedy čas vývoje Tesly) než začnou být cool a prodávat jako Apple s velkou přidanou hodnotou?

    ¨Sorry nedal jsi fakta, jenom „myslím“ (jak řekl můj profesot na střední, myslet chochu znamená nevědět)…

Napsat komentář