Robosoutěž ČVUT zná vítěze, utkají se znovu na festivalu Maker Faire Prague

Nejlepší roboti a jejich tvůrci se znovu utkají ve speciální exhibici 23. června na festivalu Maker Faire Prague, tedy před ještě širším publikem.

V pátek 26. dubna 2019 odpoledne skončilo třídenní finálové klání Robosoutěže ČVUT pro žáky z druhého stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií.

Nejlepší roboti a jejich tvůrci se znovu utkají ve speciální exhibici 23. června na festivalu Maker Faire Prague, tedy před ještě širším publikem.
foto: Robosoutěž ČVUT

Z konečného počtu 110 týmů, které navzdory těžké úloze zvládly nasadit do soutěže svého originálního LEGO robota, vzešli tři vítězové: tým Maniaci ve složení Jan Winzig, Niko Sharma a Anna Winzigova ze Stanice techniků DDM hl. m. Prahy, tým Vrakoslav ve složení Jan Doležil, Adam Hendrych a Filip Hošek z Masarykova klasického gymnázia v Říčanech u Prahy a WZM Team z Gymnázia Zlín ve složení Lukáš Zuzaník a Jakub Frgal.

Roboti museli v časovém limitu 90 vteřin zcela samostatně přesunout a případně roztřídit co nejvíc barevných kostek rozmístěných na soutěžní ploše do předem definovaných skladišť.

Jeden z robotů na Robosoutěži 2019

Jeden z robotů na Robosoutěži 2019
foto: Robosoutěž

„Soutěžní úkol byl letos poměrně těžký a mnoho přihlášených týmů vzdalo účast ještě před startem,“ komentuje Martin Hlinovský, hlavní organizátor Robosoutěže z katedry řídicí techniky FEL ČVUT. „Zvítězily ty týmy, které dobře promyslely strategii i design a dokázaly naprogramovat roboty tak, aby se eliminovala náhoda a chyby senzorů.“

Kingston exhibice na festivalu Maker Faire Prague

Robosoutěž ČVUT je každý rok rozdělena podle věkových kategorií do dvou částí – na jarní a podzimní. Roboti z druhého stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií si ale letos budou moci mimořádně zasoutěžit ještě jednou, a to před mnohem širším publikem – na festivalu novodobých kutilů Maker Faire Prague, který se koná 22. a 23. června v Praze na Výstavišti.

Speciální exhibice Robosoutěže, kterou uspořádá tým katedry řídicí techniky FEL ČVUT ve spolupráci se společností Kingston Technology, přinese nové atraktivní souboje a inspiraci pro další mladé fanoušky robotiky.

tisková zpráva

Napsat komentář