Rivian předběhl Teslu! Elektromobily Rivian R1T už sjíždějí z výrobní linky

Tesla Cybertruck byl nedávno opět odložen, a tak Rivian dostal možnost být první. Z výrobní linky továrny Normal vyjely první elektromobily Rivian R1T.

Šéf automobilky Rivian RJ Scaringe aktuálně nasdílel fotky prvních kusů pick-up truck elektromobilů Rivian R1T sjíždějících z výrobní linky v továrně ve městě Normal. Auta zamíří k prvním zákazníkům.

Ještě během tohoto roku chce Rivian začít vyrábět také SUV R1S. Prozatím se vyrábí pouze speciální „Launch Edition“. Dodávky dalších variant začnou začátkem roku 2022. Pro Rivian jde každopádně o klíčový úspěch jak ve snaze vstoupit na burzu, tak i předběhnout Teslu – což se povedlo.

zdroj: Electrek.co

11 Comments on “Rivian předběhl Teslu! Elektromobily Rivian R1T už sjíždějí z výrobní linky”

          1. Tu ide asi skôr o to, že médiá vrátane Hybridu pre svoju existenciu v trhovom prostredí potrebujú pútať čo najväčšiu pozornosť, od toho sa odvíja ich cena pre inzerentov. Ak by tu stálo, že Rivian vyrobil prvé dva kusy pick-upu a do konca roka vyrobí ešte päťdesiat alebo sto, dvesto či tristo kusov, koľko ľudí by to zaujalo? Ale keď sa napíše, že Rivian predbehol Teslu, hneď to vyzerá inak. Že je to na úkor Tesly, to už málokto rieši.

Napsat komentář