Rivian postaví další továrnu za $5 mld. v Georgii

Rivian po úspěšném vstupu na burzu ohlásil, že nedaleko Atlanty ve státě Georgia postaví další továrnu za $5 mld (asi 110 mld. Kč). Zatím má jednu továrnu Illinois a spekuluje se také o další továrně v Evropě, možná v Británii.

Výroba v nové americké továrně má začít v roce 2024. Rivian využije četné zkušenosti nabyté při stavbě a rozvoji první své továrny ve městě Normal v Illinois. Právě z tamní linky aktuálně začínají sjíždět první elektromobily Rivian R1T (pick-up truck) a R1S (SUV) a také elektrické dodávky pro Amazon (jeden z významných akcionářů Rivian společně s automobilkou Ford).

SOUVISEJÍCÍ: Rivian ještě neprodal ani auto, ale má už vyšší hodnotu než Daimler

V posledních měsících získal Rivian miliardy dolarů nového kapitálu od investorů, ale především úpisem na burze. Krátce po něm akcie vystoupaly z cca $100 (upisovací cena byla $78) na rekordních $172, ale dnes jsou na $97. Firma je dlouhodobě ve ztrátě a nejspíš ještě řadu let bude – podobně, jako když se rozjížděla Tesla.

Stavba nové továrny nedaleko Atlanty má začít už příští rok. Zaměstná přes 7500 lidí a ve výsledku by měla vyrábět až 400 000 elektromobilů ročně. Začátek výroby je plánován na rok 2024.

zdroj: tisková zpráva

21 komentářů u “Rivian postaví další továrnu za $5 mld. v Georgii”

    1. No jeden takový lehce podezřelý popravdě ano, každý nemá barák s vysokou zdí, plně vybaveným bunkrem a místností na souložení. Navíc byl za třetinovou cenu, než odhad.
     Ale mě je to jedno, já sám tam bydlet nehodlám.

     Nejvíc mě pobavil stavební inženýr co mi dělal technický odhad „V tom domě je tolik hmoty, že i kdyby jste to zdemoloval a prodal na materiál, tak na tom neproděláte :-D“ Tak dneska vypadá situace kolem nemovitostí…

     1. S tím “stavební inženýr co mi dělá technický odhad” jsi pobavil zas mně :-)) Kdyby jsi řekl technický posudek, nebo posouzení technického stavu, nebo třeba i audit, tak bych chápal. Krom pochybnosti o výši úrokové sazby 3,5% při firemním úvěru bych také pochyboval o odbornosti toho stavebního inženýra, když chce rozprodávat starý cihly a už takhle na první dobrou ví, že na tom nejde prodělat 🤣 Jsi si jistej, že jsi ho jen špatně nepochopil? Jako, že by třeba řekl spíš něco jako “vzhledem k obestavěné ploše budovy odhaduji, že reprodukční hodnota by byla vyšší než je ta pořizovací”?

     1. O to od koho zase až tolik nejde. Hlavní problém vidím v tvé urputné snaze vytloukat z ostatních rentu, zajistit rodinu na generace… Paraziti jako ty posouvají společnost k neofeudalismu, tedy dříve nebo později ke katastrofě…Ty přece nejseš úplně blbej, tak že víš o čem mluvím…

       1. Vykupuješ bytový fond na spekulace a vydírání nájemného. Tím se podílíš na zvedání nájmů a cen nemovitostí a v důsledku jseš (ty a tobě podobný) jako těžký kámen za krkem velké části společnosti…A když vidím jak jste aktivní, je mi jasné, že bude ještě mnohem hůř.👎

        1. Já bych tohoto konkrétního pacienta nebral zase tak moc vážně, ale jinak v principu souhlas.

   1. je úplně fuk jestli tam měl vytopenou 60tku nebo 90tku, z provedení videa je jasně cítit účelovost, spíš vyjádření polityckýho postoje skupiny nabalený na toho fina, postoj k týdle době, kdy kvůli rozmldanosti mlaska a jeho tezly posledních let se to následně ve světě „drobet“ se*e a zítra tu máme rekordy €440 za eletryku v Německu 😉 A to pocítu v €vropě k*rva fšichni. Sars2 samozřejmě taky neunikl „náhodou“… 😉

Napsat komentář