Rimac prodává komponenty pro elektrický pohon

Chorvatská automobilka Rimac Automobili, která aktuálně předvádí v Evropě svůj elektrický sporťák za milion dolarů, se pustila do nového byznysu. Prodává komponenty elektrického pohonu komukoliv, kdo má zájem.

Rimac Automobili, chorvatský automobilový start-up, prodává nejen celé auto, ale i komponenty
foto: Rimac Automobili

Prostředky, které musel Maté Rimac v rámci své společnosti Rimac Automobili vložit do vývoje sportovního elektromobilu Rimac Concept One jistě byly nemalé. Jde sice o auto za milion dolarů, takže návratnost je zaručena. Přesto, každou příležitost je třeba využít. A Rimac si je toho vědom.

Elektrický pohonný systém automobilky Rimac je údajně uzpůsoben pro řadu různých aplikací. Modulární návrh jednotlivých komponent navíc umožňuje inženýrům přizpůsobit každou součástku přesně podle požadavků zákazníka.

V současné době Rimac nabízí elektromotory, převodovky, bateriové systémy a BMS, systémy pro distribuci energie a její management, infotainment, nízkonapěťové elektrické systém a doplňkové systémy. Navíc ale firma upozorňuje, že je schopna dodat i to, co ve veřejné nabídce není, ale co má firma k dispozici pro vlastní potřebu, případně v současné době vyvíjí.

tisková zpráva

5 Comments on “Rimac prodává komponenty pro elektrický pohon”

  1. Mate je spickovy chalan a
    Mate je spickovy chalan a naviac ma rad svoju krajinu co si ja velmi vazim……dostal velmi zaujimavu investicnu ponuku z emiratov aby presunul vyvoj a vyrobu Rimac automobili k nim ale Mate odmietol a radsej podstupil vacsie riziko v EU a nakoniec ziskal financie na dalsi rozvoj svojej firmy.

Napsat komentář