Renault představuje nový elektrický hipísácký hotel na kolech

Renault ukázalnový elektrický show-car Hippie Caviar Hotel. Vizí úniku ze všedních dnů tak obnovuje své představy ve světě obytných vozů.

Netradiční koncept kombinuje útěk s pětihvězdičkovým hotelem: vybavená střešní terasa, výsuvná postel, doručování dronem atd.
foto: Renault

V posledních měsících je touha uniknout a neomezovat se možnostmi ubytování stále více aktuální. Třeba v obytném voze. Flexibilita tohoto způsobu dopravy je spojena i s uplatněním hygienických omezení spojených s Covid-19.

Renault Design si vybral nový Renault Trafic jako představu kočovného života s veškerým prostorem, komfortem a modularitou potřebnou pro všechny cesty. Díky rozměrům dodávky je také snadné zaparkovat a žít bez omezení.

K novému konceptu patří i nové logo

K novému konceptu patří i nové logo
foto: Renault

Hotel Hippie Caviar se vyznačuje novým designem vozu Renault Trafic s mohutnější a výraznější přední částí. Má přední kabinu v třpytivé vodově zelené barvě „Almond Flakes“ a zadní prostor v barvě „Silver Anodised Grey“.

Design je inspirován pětihvězdičkovými hotelovými pokoji, je čistý a bohatý na přírodní materiály. Přístrojová deska s efektem rákosu je zvýrazněna koženým páskem. Použití materiálů, jako je exotické dřevo, přírodní vlákna (len a vlna) a mech, odkazuje na přírodu.

Hippie Caviar Hotel je určen pro majetnější odrůdu hippies

Hippie Caviar Hotel je určen pro „majetnější“ odrůdu hippies…
foto: Renault

Japonské barvy s efektem papíru „washi“ přinášejí architektonický a moderní styl. Barvy a materiály odkazují na optimismus a svobodu 60. let 20. století, kdy se cestovalo ve světě svěžích, ale kontrolovaných barev, které povzbuzují a zároveň uvolňují.

Hotel Hippie Caviar nabízí lavici, kterou lze přeměnit na velmi pohodlné lůžko (rozměry 145 cm x 195 cm), které lze umístit venku nebo uvnitř vozidla. V poloze pro rozjímání chrání otevřené zadní dveře a jejich záclonky před nepřízní počasí a zvědavými pohledy.

Hippie Caviar Hotel - elektrická obytná dodávka na základě Renault Traffic

Hippie Caviar Hotel – elektrická obytná dodávka na základě Renault Traffic
foto: Renault

V „útulné“ poloze vytváří lavice a rohové křeslo obývací prostor. Střešní terasa s konferenčním stolkem a dvěma odnímatelnými opěradly nabízí další výhled do okolí. Přístup je po výsuvném žebříku.

Hippie Caviar Hotel nabízí zážitek se službami hodnými pětihvězdičkového hotelu: dodání logistického kontejneru (sprcha, sociální zařízení, elektrické dobíjecí místo atd.) na místo, které si zákazník vybere, jakékoliv služby, které si lze objednat online s doručením dronem na střechu nebo na lavičku v poloze „rozjímání“.

Auto na plážové radovánky jako stvořené

Auto na plážové radovánky jako stvořené
foto: Renault

Nezapomíná ani na doplňkové služby, jako je poskytování jízdních kol. Vše bylo promyšleno tak, aby nabízelo pětihvězdičkový svět obytných vozů v době, kdy poptávka po nich prudce roste.

Renault představí svůj nový koncept Hippie Caviar Hotel na autosalonu v Düsseldorfu od 27. srpna 2021 spolu s obytným vozem Estafette z roku 1977.

tisková zpráva

8 komentářů u “Renault představuje nový elektrický hipísácký hotel na kolech”

 1. Pobavila mne pohodlná postel 145×195 cm. Takže na délku nic moc aby se člověk natáhl a na šířku? No když jste dva vedle sebe a chcete se obrátit, tak jedině synchronizovaně. 🙂
  Připomíná mi to prolhané prodejce stanů pro 3, kam si s bídou lehnou 2, nejlépe hlavy a nohy k sobě a už nemají kam dá batoh.

  1. Zrovna včera mě to u nás napadlo, jak by se dal zrealizovat
   Zrovna včera mě to u nás napadlo, jak by se dal zrealizovat kombajn nebo traktor na baterky 🙂 – Kombajn jsem vyhodnotil zatím jako totální utopii – je to děsně jednoúčelové a drahé – u nás si ho i ZD půjčují – takže by fakt nechtěli ještě nic dražšího a chtějí samozřejmě sklidit, co nejrychleji – kdyby jim do toho napršelo kvůli nabíjení..:( Traktor jak na co – obecný asi by nějak šel – bestie na hlubokou orbu atd to samý..

   1. Traktor by mohl byt mobilni baterka pro kombajn a behem
    Traktor by mohl byt mobilni baterka pro kombajn a behem presypani obsahu kombajnu do traktoru by se kombajn vzdy dobil

    Ono to pujde.. stejne jako se zbavit vsech fosilu, tak i bez uhli a jadra ;p Levne to zezacatku vubec nebude, ale za 100 let si lidi budou klepat na celo jako dnes si klepeme nad parnim strojem.. krasne to sice je, ale neprakticke.. vsude saze zhave uhliky voda, para a olej 🙂 U fosilu vsude smrad oleje palivo a strasne tepla vsude.. nesmysl

Napsat komentář