Tesla podepsala nákup pozemků pro Gigatovárnu 4, už se budují příjezdové cesty

Stavba evropské Tesla Gigatovárny 4/Gigafactory 4 poblíž Berlína se pomalu rozjíždí. Tesla podepsala nákup 300 ha pozemku.

Továrna Tesla v Tillburgu v Nizozemsku.
foto: Tesla/Tesmanian.com

Tesla Gigatovárna 4 vyroste poblíž Berlína, automobilka do ní nainvestuje až 4 mld. eur a nakonec by měla ročně vyrábět až 500 000 elektromobilů Tesla Model 3 a Tesla Model Y.

Počáteční kapacita výroby má být 150 000 aut, především Tesla Model Y a Tesla Model 3. V hustě zalesněné oblasti už probíhají přípravné práce – zpevňují se příjezdové cesty a budují nové.

Bude potřeba vykácet velké množství stromů, které Elon Musk, šéf Tesly, slíbil několikanásobně nahradit (vysadit nové). Pochopitelně se objevily protesty, a to jak proti výstavbě, tak proti těmto protestujícím (a vítající Teslu).

Protesty se týkají především ochrany spodních vod a místní fauny. V okolí nicméně vede dálnice a jsou tam i jiné průmyslové parky. Cena za nákup 300ha pozemku se údajně pohybuje kolem 41 milionů eur, ale může být ještě upravena. Aktuální videa a další informace z oblasti můžete sledovat na Twitteru.

Tesla Gigafactory 4/Gigatovárna 4 by, podobně jako Gigatovárna 3 v čínské Šanghaji, měla vyrábět jak samotné komponenty (baterie, elektromotory), tak i skládat celá auta.

Je také možné, že právě v Gigafactory 4 už by Tesla mohla zkoušet vlastní výrobu baterií, na kterou se dlouhodobě připravuje. Mimo jiné nákupem společností Hibar Systems a Maxwell Technologies.

39 Comments on “Tesla podepsala nákup pozemků pro Gigatovárnu 4, už se budují příjezdové cesty”

   1. šorteři?? ti se šikují a zatím jen cvakají zuby 😉 todle
    šorteři?? ti se šikují a zatím jen cvakají zuby 😉 todle jede na velký vlně nějakýho tučnýho pana greje fpozadí který cenu tesly veze výš na vlastní náklady doufaje v kompenzaci průběžnýho odkupu za zvýšenou cenu 😉 todle je velká akce „elonova výplata“ základna $555 s přesahem $600 až pak nastoupí možná šorteři, to se teprv uvidí 😉

    vidíš to volume 17 mega ?? …

    https://finance.yahoo.com/quote/TSLA?p=TSLA

    to nejsou drobný, stačí se svést 😉

 1. off A něco k SONO MOTORS?
  Nechápu, že se tu řeší

  off A něco k SONO MOTORS?
  Nechápu, že se tu řeší kdejaká chujovina, ale o Sono Motors ani čárka. Nikdo z diskutujících, o redakci ani nemluvě. Ale jakmile si Elon uprdne anebo nedejbože Greta sní jogurt plastovou lžičkou, tak je toho plné fórum. Ještě, že tu máme ta pořádně laciná témata, protože koho zajímá, že nějací študáci vybrali přes 50M € na solární auto, že jo…

       1. Špatně koukáte. Dnes přišel zrovna krásný mail, kde
        Špatně koukáte. Dnes přišel zrovna krásný mail, kde děkují všem co je podporují (jakkoli finančně). Poslední dva měsíce stále informují a vybírají peníze.
        V některých videích přímo řeší co se stalo a proč se to stalo. A proč kvůli tomu první auto bude minimálně o rok zpožděné.
        Druhá otázka je, zda se jim podaří sehnat ještě další cca 3,5 mld. Kč na kompletní rozjezd výroby. Jednu však již mají.

        1. ok no tak napiš vodkaz a poděl se s náma vo zdroje 😉
         ok no tak napiš vodkaz a poděl se s náma vo zdroje 😉

  1. Sion od sonomotors.com zustane nejspis trvaly koncept.
   Sion od sonomotors.com zustane nejspis trvaly koncept. Existuje nekolik 1000 rezervaci a tim to asi skonci. V DE byla euforie velka ale dnes vicemene opadla. Dodnes nemaji auto ktere by melo registraci aby mohlo na silnici. Crashtesty apod ani nemluve. Kdyz mate penize navic, podporte je. Treba vam i dodaji funkcni auto. Ja spise vidim ze auta nebudou.

  2. Co kdybys místo toho buzerování něco napsal rovnou sám.
   Co kdybys místo toho buzerování něco napsal rovnou sám. Nikdo tu nemá žádnou povinnost ti nosit pod nos všechny informce které si zrovna přeješ, tak se podle toho chovej.
   Já jsem tu o Sono psal už leta, ale celkem to nikoho nezajímalo. Rozhodně si zde radši přečtu o Sono než o novém rakovinometu do Škodovky a další řadě spalovacích motorů, kterýma nás tady krměj.

  1. pořádnej masakr, nj nasrr japonec na amerikánskýho
   pořádnej masakr, nj nasrr japonec na amerikánskýho válcovače trhu :))

   https://www.teslarati.com/tesla-model-x-splits-half-crash-nissan-gt-r-runs-red-light/

   https://www.youtube.com/watch?v=sBBZn0xVM-w

   ale baterka zdá se vydržela, duracelky se nevysypaly :)) utrhlo to zadní nápravu nj, každopádně blbě se asi nadzvedávaj tunový zadní dveře po havárce že 😉

  2. Tesla je rozpůlená, ale nehoří. Baterka vcelku čouhá
   Tesla je rozpůlená, ale nehoří. Baterka vcelku čouhá vzadu.
   https://youtu.be/sBBZn0xVM-w

   Idiot v Nissanu GTR měl na espézetce BYE AMG. Majitel Tesly je ten pán v bílé košili stále na místě nehody, oba kokoty z Nissanu odvezli do nemocnice.
   https://youtu.be/QmGW6NWZ0r0

   Zvláštní je že se Tesla vůbec rozpůlila. To musela bej strašná rychlost. Asi dost zfetovanej řidič.

 2. tak a ted kdo v boji zvítězí? jesi
  1) východní němci co

  tak a ted kdo v boji zvítězí? jesi

  1) východní němci co jsou 30 let odstrkováni západákama a s Teslou si chtějí pomoct at si západogermánský autodebilky trhnou PS: s tichou podporou vlády, kerá byla roky vydíraná ropným lobingem zapadogermánských autodebilek a ted cítí šanci jak se jim za to „odvděčit“ … 😉

  anebo

  2) loby západogermánských autodebilek co nejdřív monopolovaly, pak kecali dízlblejt, lobovali ve vládě strašením socijálního dopadu a furt si chtěli sypat nehorázný výplatný a ted se třepou jesi se jim vopravdu celej ten jejich autodebilní ropně zkorumpovaný systém díky Tesle v jejich vlastní zemi posele :))))))))

Napsat komentář