PSA Peugeot Citroën už také podniká v car sharingu

Německý Daimler se svým programem sdílení aut Car2Go bere útokem světové metropole. A má úspěch. Aktuálně se přidalo také BMW se svým DriveNow a pozadu nechtějí zůstat ani francouzské automobilky. Do carsharingu se pomalu pouští také PSA Peugeot Citroën.

Z tiskové zprávy níže upřímně nejsme příliš moudří. Jisté je, že PSA nechce zůstat pozadu za svými konkurenty, a tak začíná také mluvit o carsharingu.
foto: Peugeot

TISKOVÁ ZPRÁVA

Televizní společnost TF1 bude první firmou, která společně se společností VULOG zavede službu sdílení automobilů využívající vozy skupiny PSA Peugeot Citroën vybavené technologií usnadňující sdílení automobilů se zárukou a homologací výrobce.

VULOG, největší francouzský dodavatel technologií pro sdílení automobilů, poskytne společnosti TF1 své řešení „end-to-end“, od elektronického zařízení zabudovaného do vozu přes Back Office po mobilní aplikaci.

Tato ve Francii jedinečná služba je určena pro novináře televizního kanálu TF1 a bude spuštěna v průběhu května. Bude využívat 24 vozů řady Peugeot: 208, 308, 2008, 3008, 5008.

Služba se zárukou a homologací skupiny PSA Peugeot Citroën

Skupina PSA Peugeot Citroën spustila v roce 2013 v Evropě službu sdílení automobilů určenou pro střední a velké podnikové flotily. Technologie instalovaná ve vozech umožňuje nepřetržitý přístup k vozům bez nutnosti použití klíče, díky systému otevírání a zavírání pomocí elektronické karty.

Na rozdíl od většiny technologií používaných pro sdílení automobilů byla tato technologie do vozů nainstalována díky spolupráci mezi společností VULOG a inženýry PSA Peugeot Citroën, což je zárukou její kompatibility s elektrickou a elektronickou strukturou vozu.

Technologie získala homologaci francouzského Technického svazu automobilového a motocyklového průmyslu UTAC a vztahuje se na ni výrobní záruka, což pro většinu systémů používajících skříňky instalované bez dohledu automobilových výrobců neplatí.

Inovativní služba bez rezervace díky technologii VULOG

Pro větší uživatelskou flexibilitu a svobodu si nebudou muset uživatelé vozy rezervovat předem. Dostupnost vozů uvidí v reálném čase v chytrém telefonu a na obrazovce. Uživatelé si budou moci za pomoci aplikace v telefonu zablokovat vůz několik minut předem.

Ředitelka obchodní jednotky Vozy a internetové služby skupiny PSA Peugeot Citroën Brigitte Courtehouxová to okomentovala: „Naším cílem je rozvíjet nové služby využívající auta s připojením na internet a reagovat tak na nové potřeby našich zákazníků v oblasti mobility. Již od zavedení nouzového volání před deseti lety je skupina PSA Peugeot Citroën průkopníkem internetových služeb. Díky této technologii, která je k dispozici u celé široké řady vozů Peugeot a Citroën, vstoupila skupina na trh s firemním car-sharingem. Do roku 2018 by se v Evropě mělo takto sdílet 300 000 vozů.“

Podle ředitele Peugeot France Xavier Duchemina: „Peugeot se již dlouho věnuje různým typům mobility, například prostřednictvím služby Mu by Peugeot. Díky této spolupráci se společnostmi TF1 a VULOG získáme mnoho zkušeností z hlediska nových řešení sdílení automobilů, z nichž budou těžit naši zákazníci.“

tisková zpráva

One Comment on “PSA Peugeot Citroën už také podniká v car sharingu”

Napsat komentář