PSA bude novou generaci vozů Peugeot 208 a 2008 prodávat už jen jako elektromobily

Peugeot 208 se už se spalovacími motory nejspíš v nové generaci vyrábět nebude, v nabídce PSA ho plně nahradí elektromobil Peugeot e-208.

Příští generace nejoblíbenějších modelů Peugeot 208 a Peugeot 2008 bude automobilka PSA prodávat už jen jako elektromobily.
foto: Peugeot

V roce 2020 prodala skupina PSA celkem 2,5 milionu vozů. Z nich 120 000 bylo „elektrifikovaných“, tedy plug-in hybridů nebo elektromobilů. Pokračovala také elektrifikační ofenzíva skupiny. Všechny značky skupiny nyní nabízejí veškeré své nové modely buď v plug-in hybridní verzi, nebo jako 100% elektrické.

Zákazníci mají nyní na výběr ze 17 elektrifikovaných modelů. Do konce roku 2021 bude elektrifikovanou řadu skupiny PSA tvořit 23 modelů a ke stávajícím sedmnácti tak přibude šest dalších modelů.

Francouzi se také odhodlali k odvážnému, ale prozíravému kroku. Podle magazínu AutoExpress už se příští generace modelů Peugeot 208 a Peugeot 2008 budou prodávat pouze jako elektromobily. Na trh půjde dle odhadů někdy v letech 2025-26. Zároveň PSA nejspíš zcela ukončí výrobu modelu Peugeot 108.

13 Comments on “PSA bude novou generaci vozů Peugeot 208 a 2008 prodávat už jen jako elektromobily”

    1. Jde o souvislosti. Putin si stavi domecek a pitomci se mu na
     Jde o souvislosti. Putin si stavi domecek a pitomci se mu na to nedobrovolne slozili a v hlouby duse jsou presvedceni, ze putin jim prinese lepsi zivot. Jenomze ten ty pitomce ma jen jako nastroje pro sve vyslunni a jeste mu jsou odporny jak se umi ponizovat.

     1. Na velká poselctví tady máme vás, stejně tak jako jste
      Na velká poselctví tady máme vás, stejně tak jako jste expert na individuální mobilitu, světovou politiku, energetiku… zapomněl jsem na něco? 🙂 Akorát že ve všem jste extrémista s velmi černobílým viděním světa. A úpřimně, jako propagátor elektromobility moc nefungujete, spíš ji děláte medvědí službu svými příspěvky. Ale je to váš boj…

      1. každé EV na silnici je nejlepším propagátor
       každé EV na silnici je nejlepším propagátor elektromobility..
       a teď když se do toho pustili Helmuti tak se to teprve rozjede..
       výrobcům EV aut a OZE technologií je nějaká čezká banánová republika se svým piditrhem akorát k smíchu a je ztráta času se jí vůbec zaobírat…

Napsat komentář