Propojená auta od Toyoty budou testovat kontrolu kvality vozovek

redakce - 27 Červenec 2018

Automobilka Toyota a město Toyota City zahájí 1. srpna 2018 první ověřovací testování technických kontrol, které budou sledovat kvalitu silničních komunikací v Japonsku s využitím palubních dat získávaných od propojených vozidel.Toyota bude pokračovat ve vývoji technologie pro městské služby a silniční komunikace s využitím propojených vozidel s cílem aktivně podporovat práci místních samospráv.

Toyota bude pokračovat ve vývoji technologie pro městské služby a silniční komunikace s využitím propojených vozidel s cílem aktivně podporovat práci místních samospráv.
foto: ToyotaT

Na základě ověřovacího testování se bude vyhodnocovat, zda index zhoršování kvality vozovek vypočtený podle údajů o chování vozidel odpovídá skutečnému stavu těchto vozovek. Uvedená zjištění se budou validovat na vzorcích typických regionálních silnic.

Toyota má rovněž v plánu opět posunout své technologie na podporu správních služeb zaměřených na přesnější a co nejlépe vyhovující údržbu a kontrolu silničních komunikací v rámci Toyota City.

Toyota City kromě poskytování informací o stavu vozovek získávaných prostřednictvím pravidelných kontrol a silničních hlídek bude hledat možnosti nasazení uvedené technologie pro účely technických kontrol silničních komunikací.

Toyota bude extrahovat palubní data vozidel (detekované dopravní informace a údaje o chování vozidel) a následně provádět analýzy s využitím své vlastní platformy služeb mobility (MSPF – Mobility Service Platform). Kromě poskytování informací o zhoršování stavu komunikací bude analyzovat korelaci uvedených dat se skutečným stavem.

Přesné znalosti o stavu silničních komunikací jsou zárukou každodenního pohodlí, stejně jako bezpečí a jistoty. Může se jednat například o zajišťování preventivních opatření proti výskytu nehod nebo schopnosti zajišťovat evakuační trasy v případě pohromy.

Toyota v současnosti nabízí vlastní mapu sjízdných tras (Passable Route Map), která v reálném čase poskytuje informace o bezpečných trasách v Japonsku během pohrom, kdy se využívají analýzy dat získávaných prostřednictvím vozidel vybavených telematickými jednotkami.

V rámci plánovaného ověřovacího testování chce Toyota pokračovat ve vývoji technologie, která analyzuje informace o chování vozidel za účelem spolehlivé digitalizace zhoršování stavu povrchu vozovek, včetně dalšího praktického využití této technologie.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

A cestáři v Japonsku nebudou mít co žrát :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Technické kontroly silničních komunikací - to bychom potřebovali i u nás jak sůl.

---

Hyundai Kona 64kWh, 15.500 km
Nissan Leaf 40kWh, 36.100 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Stav našich silnic je zoufalý a kvalita oprav šílená.
Ministerstvo dopravy bych poslal na projížďku nejlépe do Švédka, tam jezdí 60t kamiony a silnice prakticky bez oprav až do nového koberce vydrží bez výmolů.
A chtěl bych mít takové cesty u nás...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

OFF

Elvíra

youtube.com/watch?v=DWj5YQYVfTY

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

OFF

Podujatie klubu elektromobilov v roku 1993
Začína to od 29:07.

youtube.com/watch?v=v4L8OL9YYvk


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.