Praha bude hostit 27. ročník Světového silničního kongresu

Česká republika se od pondělí 2. do pátku 6. října stane dějištěm významné mezinárodní oborové události: 27. ročník Světového silničního kongresu se koná v Kongresovém centru Praha.

Tuto prestižní akci, které se zúčastní na 4 000 delegátů z více než 120 zemí světa a 40 ministrů dopravy, zaštituje Světová silniční asociace (PIARC). Velký prostor zde bude věnovaný současným trendům, jako jsou uhlíková neutralita, autonomní řízení a elektromobilita, a také společnostem, které mohou přispět k rozvoji udržitelné a bezpečné mobility.

Mezi účastníky, jež zde budou prezentovat své inovativní technologie, proto nebude chybět ani česká společnost FUTTEC. Její revoluční systém bezespárové celoroční opravy výtluků na asfaltových vozovkách pomocí mikrovlnné technologie již získal patent v České republice a společnost vede patentové řízení v EU a dalších sedmi zemích světa.

FUTTEC se bude prezentovat v česko-slovenském pavilonu v 1. patře Kongresového centra Praha (#CS27). Člen jejího představenstva Dan Ťok vystoupí v rámci doprovodného programu na čtvrteční konferenci o cirkulární ekonomice a hospodaření s vozovkou.

Zájemci si navíc budou moci prohlédnout stroje FUTTEC, které již v České republice mikrovlnnou technologií opravily tisíce výtluků: „mikrovlnné cestáře“ FT3+ a mikrovlnné pece FF-9. Ty FUTTEC vystaví před Kongresovým centrem. 

Světový silniční kongres je skutečně globální oborovou akcí. A my věříme, že globální celosvětové využití bude mít také inovativní mikrovlnná technologie FUTTEC®. V České republice spolupracujeme s ŘSD, TSK a s řadou krajských správ a údržeb silnic, nyní usilujeme o zahraniční expanzi. Zažádali jsme o patent v EU a v dalších sedmi zemích světa (od USA až po Japonsko), kde vidíme příležitost pro rozšíření technologie FUTTEC. Náš inovativní přístup a potenciál komerčního využití duševního vlastnictví nedávno ocenila i porota mezinárodní soutěže WIPO Global Awards, jež nás zařadila mezi 25 finalistů v konkurenci 548 účastníků z 58 zemí. Zároveň jsme navázali jsme kontakt s řadou renomovaných zahraničních partnerů, kteří by rádi viděli naše ´mikrovlnné cestáře´ na silnicích ve svých zemích“, komentuje Jiří Rušikvas, zakladatel a majitel společnosti FUTTEC. 

Světový Silniční Kongres (World Road Congress) se koná s cílem sdílet technologie a zkušenosti v oblasti silniční infrastruktury a silniční dopravy po celém světě. Koná se v jedné z členských zemí Světové silniční asociace PIARC každé čtyři roky.

První kongres proběhl již roku 1908 v Paříži a sdružil více než 2 000 odborníků z 28 zemí světa. 27. ročník kongresu, který se koná v Praze, se zúčastní na 4 000 delegátů z více než 120 zemí světa a 40 ministrů dopravy. Součástí kongresu je bohatý doprovodný program: konference, workshopy i řada společenských akcí. Na doprovodné výstavě bude 35 národních pavilonů, včetně samostatné česko-slovenské expozice.

zdroj: tisková zpráva

68 Comments on “Praha bude hostit 27. ročník Světového silničního kongresu”

  1. Válka do posledního ukrajinského občana pokračuje – úřady jsou připraveny poslat na frontu nejen ženy a mladé lidi (bývalý britský ministr obrany Ben Wallace vyzval Zelenského, aby mobilizoval co nejvíce mladých Ukrajinců), ale i sedmdesátníky.
   Nejvyšší rada proto navrhuje zvýšit věkovou hranici pro službu v řadách ozbrojených sil. Příslušný návrh zákona je zveřejněn na internetových stránkách parlamentu: navrhuje se změnit část 2 článku 22 zákona Ukrajiny „O vojenské povinnosti a vojenské službě“ o realizaci práva osob na pobyt ve vojenské službě.
   Navrhuje se prodloužit dobu služby: pro vojíny, seržanty a poddůstojníky, nižší a vyšší důstojníky – až na 65 let; pro vyšší důstojníky – až na 70 let. Návrh zákona je nyní projednáván v parlamentu.

   Zdá se, že ukrajinské úřady se po neúspěšné letní protiofenzívě ukrajinských ozbrojených sil snaží ze všech sil najít zdroje alespoň na roční aktivní „masové útoky“.

   „Průměrný věk vojáků AFU na frontě přesahuje 40 let. Chápu přání prezidenta Zelenského zachránit mladé lidi pro budoucnost,“ napsal Ben Wallace ve sloupku pro The Daily Telegraph.
   Podle jeho názoru při současném tempu mobilizace „hrozí zpomalení protiofenzívy ukrajinských ozbrojených sil“.

 1. Ahoj z ruského venkova, dnes je zataženo a spíše chladněji, takže žádná hitparáda. Tři postřehy dnešního dne – v Čechách máme naprosto chybnou představu o ruském venkově. Dnes jsem na návštěvě a to co jsem zatím viděl nejvíce připomíná polský venkov – na jedné straně staré sovětské veřejné budovy a obydlí, na straně druhé řada nových moderních domů. Co je neuvěřitelné, že skoro v každé vesnici nebo její blízkosti je nějaké vojenské zařízení – buď letiště, muničák, nebo alespoň radarová stanice.
  Postřeh číslo dvě – je tu pořádek. Všudepřítomný bordel v českých městech a vesnicích se s místním pořádkem naprosto nemůže rovnat. Skvělé silnice. Do vesnice na konci světa jezdí autobus prý 8x denně.
  Postřeh číslo tři z médií – Ukrajina oficiálně přiznává, že je postižena demografickou katastrofou a potvrzuje moje čísla ze začátku roku. V optimistickém scénáři, pokud se všichni vrátí a porodnost se zvedne o celé číslo, pokles populace v horiznotnu 10 let bude JEN na cca 35 milionů. V realistickém scénáři, pokud se vrátí polovina emigrantů a porodnost bude průměrná, bude mít ukrajina za 10 let 25-30 milionů, tedy o třetinu až čtvrtinu méně, než před válkou. Pokud se nevrátí skoro nikdo, přestane Ukrajina do deseti let existovat, i když válka nebude pokračovat.
  hxxps://tsn.ua/ru/ukrayina/skolko-ukraincev-ostanetsya-do-2033-goda-sociolog-shokirovala-prognozom-2417458.html

  A jako bonus perfektně zpracovaný přehled New York Times vývoje územních zisků Ruska a Ukrajiny od počátku války, alias natoukrajinské ofenzivní fiasko.
  hxxps://www.nytimes.com/interactive/2023/09/28/world/europe/russia-ukraine-war-map-front-line.html
  Přiznám se, že jsem nevěděl, že Rusko od začátku roku zabralo větší území, než kolik Ukrajina slavnou jarní, letní, podzimní a tak dále… ofenzivou získala zpět. Doporučuji.

   1. U ruského klienta vzrostl počet zaměstnanců od začátku války o 20%, většinou bývalých Ukrajinců, nyní s ruskými pasy. U podobného ukrajinského podniku, ze ZÁPADNÍ Ukrajiny, ue kterého odešel člověk se kterým jsem mluvil, odešlo 30% zaměstnanců,. většinou do armády. Mají na to nějaké kvóty, kolik z jaké továrny může/musí narukovate.
    Nevím, jak dalece je to reprezentativní, ale můj předpoklad je, že ukrajinská mužská populace je decimována, zatímco ruská imigrace zásadně převyšuje ztráty, a to i v kategorii mužů 18-50.

    1. Fabulovat o russacku je docela jednoduche, protoze je to takova smradlava dira, ze tam nikdo dobrovolne nejezdi, skoro nikdo to tam nezna. My co jsme v russacku byli pozname dobre, kdo keca, i kdyby to psal pod jinym nickem nez behna 🙂 ten idiot behna nikde nebyl a neni a jenom keca nesmysly, aby mel pozornost

        1. tupec je ten, kdo nechape bez napovedy, ze obrat ,,…nikdo tam dobrovolně nejezdí…“ znamena, ze tam lidi jezdi hlavne z povinnosti, takze hlavne sluzebne. Jinak ja jsem vyjimka toho pravidla, jel jsem na motorce do murmansku asi pred deseti lety a byl to opravdu zazitek a zadna russacka onuce mi nebude vykladat, co je to russko

    1. pro Runnču….S lepidlem pro mě neztrácej čas – nebylo by snadné najít to ,,moje“, když jsem nebyl schopen dát rozumný popis.😃
     Spíše bys mohl poreferovat o místní elektromobilitě, OZE, názory ohledně a podobně…. A poprosil bych o trochu upřímnosti: nepochybuju že Rusko je rozvinutá země a divil bych se, kdyby se nezajímali o pokrok v mobilitě a energetice😉

        1. Není třeba, stačí jim pustit včerejší záznam vysílání České televize, kde ve volbách vítězí Progresivistické Slovensko. Jak je zvykem, několik hodin vzájemně se ujišťujících debilních eurofašounských keců a pět minut protáhlých ksichtů při pohledu na realitu.
         Ráno jsem si v rychlosti pustil záznam a je naprosto nezbytné tuto dezinformační fašistickou organizaci odtřihnout od peněz.

         PS: Zde naní vůbec žádný problém si pustit Českou televizi. V Čechách je problém si pustit ruské zpravodajství. Proč asi…

        2. Komunistickém? 😂 Ty jsi fakt naprosto mimo mísu.
         Je mi jasné, že máš blbou náladu. Slovenští neoliberální eurofašouni utrpěli zdrcující porážku a s nimi i váleční štváči jako jsi ty. To zabolí, že?

        3. V Rusku zůstala z komunismu jen ta povinnost držet hubu. Finanční toky jsou kapitalistické. Putin je nejbohatší car všech dob. Ti předešlí carové ještě nevěděli k čemu je dobrá ropa a plyn.

        4. pro Visper…. A v jakého druhu ráje že to nedržel hubu Julian Assange ❓
         Člověk aby vám vděkem zulíbal andělská křídla, že..🖕😡

        5. Dnesni komunismus je trochu jiny nez ten ktery nam vsem nicil 40 let zivot. Komunisticke zlo vuci obcanum se sparilo s podnikanim vyvolenych oligarchu ku prospechu upevneni moci. V cine vladne komunisticka strana a pritom je tam soukrome podnikani rozsirene. Vzniknul takovy hybridni komunismus, ktery mutoval do jeste zakernejsi formy. Soudruzi se poucili z jejich hlouposti a objevili lukrativni business ve vlastni prospech. Obycejny obcan v rusacku nema moc prav, zato same povinosti slouzit mocnym. Komu se to libi, at se tam odstehuje.

        6. A služba komunistickým soudruhům byla o tolik horší než služba kapitalistickým vydřiduchům?!
         Za mě jděte doprdele všichni..

        7. Určitě. Nemám problém pracovat pro podnikatele který něco umí a něco dokázal. Měl jsem ale problém pracovat pod soudruhy úplně blbými kteří uměli jenom olizovat rudou hvězdu. Ale jestli považuješ každého podnikatele za vydřiducha tak ti není pomoci.

        8. pro Visper…. Jó já vím dobře co dokázali… Jak říkal už zabiják Masaryk: Nebát se a nakrást! 😜

        9. Když to bereš takhle tak ti nezbývá než zůstat v tom lese. Ale drvoštěpové pracují taky pro nějakou firmu která vás okrádá. Nebo ty jsi drvoštěp na volné noze? V tom případě si k tobě přijedu pro dřevo. Ale musíš mi ho dát zadarmo abys nebyl kapitalistický vydřiduch.😉

        10. pro Visper…. Je vidět že víš houno: Už dlóóuho je skoro každý drvoštěp na volné noze… Má to svoje + i – , to teď nechme stranou…
         Proč bych měl být vydřiduch, když si nechám zaplatit za práci?😃😁
         Tak asi potřebuješ něco vysvětlit:
         Peníze jsou nástroj, který nevymysleli kapitalisti, ale objevily se na mnoha místech světa zhruba ve stejné době jako odpověď na čím dál složitější společensko ekonomické vztahy…
         Peníze jsou nástroj podobně jako sekyra nebo nůž = můžou pomáhat i zabíjet….
         Kapitalisti zneužili užitečný nástroj a deformovali ho ve smrtící a destruktivní zbraň…. Kapišto ❓😉

        11. Já pořád nerozumím té tvé definici kapitalistického vydřiducha. Od kterého bodu se jim stane?
         1. drvoštěp je sám a dělá na sebe
         2. drvoštěp si najme pět pomocníků, shání pro ně práci a dělá jim výplaty
         3. založí firmu Českomoravská drvoštěpská se 3000 pracovníky
         4. zničí konkurenci a založí nadnárodní Evropský drvoštěpský koncern.

        12. Ve zločinném systému ve kterém jsem nucen žít je morálně konzistentní pouze č.1….

        13. No dobře. Ale to by nikdy nebyly auta ani letadla protože jeden člověk by to nevyrobil. Bydleli bychom v chatrčích které bychom si dokázali postavit sami. Ale je pravda, že by planeta byla šťastnější. Musíš si sehnat opuštěný ostrov.

        14. pro Visper….To je jen TVŮJ konstrukt, že lidstvo, které nikdy nepřekročilo svůj stín a pohybuje se ve spirálách pokroku a křečích destrukce, má větší rozvojový potenciál než spravedlivě uspořádaná lidská civilizace…
         Podle mě by jsme byli technologicky mnohem dál a šťastný ktomu 😃

        15. My to nevyřešíme. Spravedlivý společenský řád neexistuje. Byl jsi někdy v tom vysněném Rusku? Tam se skloubily dva řády a z každého jen to nejhorší. Kapitalizmus mafiánského typu plný oligarchů a z komunizmu zůstalo to udavačství a zavírání. Milióny Rusů žijí radši v emigraci. Jenom našemu Runnerovi se tam líbí.

        16. pro Visper….. Kým ,,,,vysněném Rusku““ ???….Mnou určitě ne.
         Jestli se se mnou chceš bavit jak idiot s blbečkem – tak na to vážně nemám čas…

       1. Peskov Peskov, myslíš toho mrtvého Peskova, jak ho kvůli rozhovoru s New York Times nechal vyhodit z okna kámoš na infarkt zemřelého Lukašenka, nějaký na rakovinu a sifilis zcepenělý Putin? To bylo nějak krátce před tím, jak mrtvým Šujgu ukazoval mrtvému Kimovi na návštěvě ty rakety, že?

        1. Chachacha… Naposledy se vrátil z pekla snad nějaký ruský admirál…I Leodendula to tady oslavoval…🍾🎉
         No jo – další důkaz o ničemnosti a neférovosti ruzzáků… Čestný Ukrajinec zemře pouze jednou 😢

        2. Jó, ten admirál byl živý až moc. Ležel na polštáři snímaný shora, celý přenos nepromluvil, nemrknul ani jinak se nepohnul.
         Úplné pokračování „Weekend at Bernie’s“

        3. pro J.V….Taky mohl uspořádat tiskovku pro západní media a zatančit kazačok 😆

        4. Vira prorusaku v ruske lzi je neotresitelna. Slepota, hluchota nebo geneticka vada? Asi vseho trochu.

        5. Pro Bambula…. Myslíš toho novináře na Idnes, co včera sepsal článek o ,,nepochybně živém“ admirálovy co den po UA útoku na Sevastopol rozdával nějaké diplomy za námořnický fočus, či co???
         To já nevím co má v hlavě, ale myslím že jsou všechny články o Ukrajině schvalovány cenzory, tak budou ty tvoji prorusáci sedět hodně vysoko – možná až v Pentagonu 😃😁😆

        6. neni idnes nahodou soucasti agrofertu? tam pisou casto nesmysly.

        7. O tom se nepřu…
         Samozřejmě že píšou nesmysly a o Ukrajině obzvlášť 😉

        8. Není problém si dohledat interview Sokolova s TV Zvezda z 29.září k udělování cen fotbalovému týmu Černomorec. To připouštějí i eurofašistická média jako jsou Novinky.cz, která z něj ovšem vystřihla pasáž, ve které Sokolov mluví o udělení řadu Ušakova 810. námořní brigádě, ke kterému došlo 29.září, tedy týden po údajné Sokolovově smrti, aby tak mohla ovečky udržovat v naději a dál je krmit ukrajinskou „pravdou“. Až se budete vracet do salaše, nezapomeňte za sebou zavřít vrátka, noci jsou už chladné.

        9. Pro kreml to musi byt obrovska potupa, kdyz vynaklada takove usili udrzet toho vraha virtualne na zivote. Pritom to je uplne fuk, protoze vic uz kreml moralne klesnout nemuze. Vrah byl odstranen a hotovo. S kadyrovem to bude podobne.

        10. pro Bambula… A potom kdo je tu zaslepený a drží se lži jako hovno košile 🤡😃
         Nebo že by zatím byla ta genetická vada, jak si zmiňoval??😁😆😂

        11. Tak sdružení Dárek pro Putina a Čeští elfové potřebují vybrat aspoň milionek na protidesinformační kampaň…Vláda se na ně prý vykašlala a oni mřou hlady….
         Následky jsou vidět i tady: Elfové jako Venca a Pituru už opustili svoje klávesnice a asi šli hledat jídlo do popelnic… Pravda je v ohrožení, pošli kačky 😃

        12. @Drvoštěp
         Neboj všechno sleduju. 🙂
         Jen nikdo nenapsal žádnou faktickou blbost pouze hloupé názory, tak jsem dlouho neměl potřebu reagovat. Se divím, že ta iniciativa Dárek pro Putina takhle jede i po takové době. 16 milionů na 60 rané zásobníky. Ty už opravdu „nevědí“ co by chtěli. 😀

         Popelnice vybírám abych měl na novou Teslu. 😀
         Ta nová 3 je fajn. Konečně vyřešili sedačky a hluk v kabině. Co si o ní myslíš ty?

        13. pro Vencu… Tak to mi spadl šutr ze srdce 😃…. Ale nějak to (vám) fašounům moc nešlape že?😉

         Co si myslím o nové Tesle?? ….
         Že nemám polevovat v propagaci elektromobility, aby se co nejdříve stala
         (vše) lidovou záležitostí. 😜

        14. Zajímavost z ruských zpráv – ruské úřady prý k polovině září vydaly nové doklady 2.827.429 občanům-rezidentům Doněcké a Luhanské republiky. Dále vydaly 2.342.122 povolení k trvalému pobytu na území RF ukrajinským občanům se statusem uprchlíka (předstupeň občanství).
         Ruská federace tedy naturalizovala za poslední roky přes 5 milionů bývalých občanů Ukrajiny. Pokud toto číslo přičteme ke skoro 7 milionům ukrajinských emigrantů v ostatních zemích, přidáme populaci Krymu, oběti války a akcelerovaný přirozený úbytek obyvatelstva, lze se oprávněne domnívat, že Ukrajina přišla za rok a půl trvajícího konfliktu o 40% populace a demograficky se zmenšila na velikost Nizozemí.

        15. sokolov opet na verejnosti
         twitter.com/RussEmbSwe/status/1708156672508621094

        16. @Drvoštěp
         No těžko říct, protože záleží na úhlu pohledu, míře znalostí a vlastně i na tom jakou stranu označuješ za fašisty. 😀

         @Runner
         Takže paráda, válka nejpozději zítra končí, protože stát o populaci Nizozemska, kterou navíc tvoří už jen ženy, děti a staří lidé prakticky beze zbraní nemůže odolávat na 1000+ km dlouhé frontě něčemu jako je armáda RF. Cherson bude konečně (zase) Ruský, protože to píšou v učebnicích pro děti, takže to musí být pravda.

         Jako pokud bychom věřili všemu co tady píšeš (co píší Rusové), tak cokoliv jiného než totální vítězství RF maximálně do jednoho týdne je jediná možná budoucnost vlastně už od začátku války. A ono se to furt neděje. Nevíš proč?

        17. @lavrov42. No super, ted ma Ukrajina duvod bombardovat rusackou risi zla, protoze ublizuji ukrajinske mensine. Ty rusacke nacisty, fasisty, imperialisty a vrahy je teda nutne vsechny zlikvidovat a cely rusacky stat, protoze nema opravneni existovat.

        18. Ukrajina zmobilizovala přes dva miliony civilistů. 400 tisíc jich padlo, přes milion bylo zraněno a cca 800 tisíc jich zůstává v aktivní službě. To jen abych odpověděl na tvoji otázku. Proto může junta mobilizací silných ročníků z osmdesátých let, obdobě Husákových dětí, a s podporou Západu, držet frontu.
         Z pohledu demografie ale Ukrajina prohrála a zanikne, to je matematická jistota.
         Již před válkou se potýkala s hlubokou demografickou krizí, měla jednu z nejstarších populací na světě s nejnižší porodností ze všech zemí. Fertilita 1.0 znamená, že jen přirozeným úbytkem zmizí každý rok půl milionu Ukrajinců a každý rok toto číslo rychle poroste. Po vypuknutí války byla již tak oslabená populace zdecimována emigrací a ztrátami na bojišti.
         Příklad – již tak slabé ročníky 1998-2003, které by teď měly rodit, byly zredukovány na několik desítek tisíc (ženy emigrovaly, muži padli). Náš model ukazuje, že na Ukrajině je v tuto chvíli méně než 30 tisíc žen ročníku 2001. Populace v těchto klíčových ročnících je menší, než v ČR. A to byla ČR populačně dříve 5x menší.
         Pokračující válka pak bude stimulovat emigraci ročníků 2003-2008. Za pět let klesne fertilita někam k 0,3-0,5 a přirozený úbytek populace na 1-1,5 milionu ročně.

         Toto je graf zániku hxxps://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Ukraine#/media/File:Ukraine_2023_population_pyramid.svg

        19. @lavrov42. Ted nam jeste ukaz graf zdecimovanych nacistu a kolik jich jeste zbyva, rusky nacku.

        20. Poslední čísla Ruska, jestli myslíš to a ne EU, jsou 151 milionů včetně zabraných území a fertilita 1,42. Růst o pět milionů jde proti jejich demografickému trendu, kde by měl ještě tři roky pokračovat pokles. Za tři roky lze naopak očekávat rychle rostoucí přírůstky, které kompenzují úbytky obyvatelstva nyní ve věkové kategorii 55-65 let.

         Doporučuji např. hxxps://www.aei.org/articles/the-demography-of-war-ukraine-vs-russia/

         Případně poměrně rozsáhlý výzkum, kde je vysvětlení proč na Ukrajině nebude po případném konci války žádný baby-boom – War and Gender Inequalities in Health: The Impact of Armed Conflict on Fertility and Maternal Mortality
         hxxps://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/03050629.2013.805133?casa_token=ylZh785YdjwAAAAA%3AxLGlV5au5hhAwtK6Wu0cPSPS53N9YCKmbSH4dtUhUwcUJaVJZpAV6UxqBffHJalmIuWXVUulyVO1

         Toto je strategická rovina, ve které je potřeba uvažovat, místo oslav dobytí jedné kadibudky na pomezí Verbove. Ale na to nemá většina lidí mozkovou kapacitu.

        21. @Runner
         Nebudu rozporovat čísla o mrtvých a zraněných nebo mobilizovaných. Oba víme, že je máš vycucané z prstu.

         Ohledně demografie bude záležet jak to všechno dopadne a tím myslím i jak dopadne RF.

         Když to teda shrnu, tak tvá odpověď proč se nedějí věci tak, jak sis myslel že se budou dít (vítězství RF do týdne už více jak rok a půl) je proto, že se staly jiné věci, které jsi (asi) neočekával (Mobilizace, Kvalita AFU, Nekvalita RF, podpora Západu, nepodpora RF atd.).

         To je v podstatě definice špatného úsudku podobně jako u předpovědi krachu Tesly. 😀

        22. @lavrov42. Pominu li fakt, ze lzes kudy chodis, tak dejme tomu jsi v rusacku. A cely cas procmrndavas psanim na ceskem webu? To ma logiku.

        23. Každá moje predikce je platná v danou chvíli a v hranicích posuzovaného systému. Pokud někdo zasáhne z vnějšku, nebo systém změní, například ukradne peníze daňových poplatníků a dá je formou pobídek a dotací Tesle, nebo Titanik narazí na ledovec, pak je výsledek jiný, než byl osud Tesly předpovídaný pro tržní prostředí nebo předpokládaný čas připlutí Titaniku k Ambrose Light.
         To ovšem neznamená, že tyto predikce jsou chybné. Tak nějak předpokládám, že vzdělaný člověk si uvědomuje, že každá predikce obsahuje míru nejistoty mimo jiné závislou právě na stabilitě systému a rozhodně nehodlávám své predikce a modelování doplňovat o disclaimer.

         Mimochodem, jak se daří slavné ukrajinské jarní ofenzívě? Už uznáš pravdivost predikce jejího utopení v krvi na ruské obraně?

         @Leodendula – mám dnes den remoteworkingu do Čech a je to dost nuda. Ale neboj, zítra mě tu neuvidíš 😀

        24. tvoje predikce vitezstvi rusaku stoji na predpokladu, ze se Ukrajina nebude branit. Az rusaci prohrajou, budes tvrdit, ze protiutoky nebyly v predikci zahrnuty a blablabla…

        25. @runner
         Já to chápu. Děláš predikce na základě informací převážně z Ruské strany a navíc si vybíráš jen ty, které se ti líbí. Já bych predikoval naprosto to samé z takových vstupů a takové predikce by dopadly úplně stejně (blbě).

         Hele podle mých informací jen jeden z cca 8 uskupení (můžeme je nazývat brigádami), které se dosud zapojily do bojů na jižním úseku v posledních 4 měsících bylo nuceno se stáhnout kvůli ztrátám.

         Oproti tomu byla během prvních tří měsíců v podstatě zničena celá 25.CAA včetně dvou dělostřeleckých pluků a během posledního měsíce možná polovina posil ve formě zbývajících divizí VDV, které byly dosud v záloze.

         Uvidíme (zajímalo by mě) co tam RF pošlou dál, ale taktika přijatá po počátečních neúspěších tedy prioritizace ničení nepřítele před postupem se zdá AFU vyplácí.

Napsat komentář