POZVÁNKA: Robotický den 2024

Robotický den je největší soutěží amatérských robotů v České republice. Jeho pořadateli jsou Matematicko fyzikální fakulta Univerzity Karlovy a Spolek Robonika, hlavním partnerem Kongresové centrum Praha.  

V neděli 9. června 2024 opět MFF UK a Robonika pořádají Robotický den. Do 19. ročníku oblíbených soutěží se  letos přihlásilo 62 týmů, čítajících celkem 280 soutěžících se svými 163 roboty.

Pro účastníky je připraveno 8  různých soutěží, které jsou navíc rozděleny do dvou technických kategorií, takže diváci uvidí opravdu velkou šíři  nejrůznějších konstrukcí – někteří soutěžící sestavili robota ze stavebnice, jiní zvolili vlastní konstrukci.

Účastníci  přijedou z celkem 8 zemí, a i když je Robotický den otevřený všem věkovým kategoriím, 80% účastníků jsou žáci  nebo studenti a celkový věkový průměr je tak 16,5 roku.  

„Jsme velmi rádi, že se soutěže účastní tolik mladých lidí. I kdyby se později robotikou nezabývali, tato zkušenost  jim může v jejich budoucím profesním životě velmi pomoci“ říká ředitel soutěže, RNDr. David Obdržálek, Ph.D.,  z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. “Kromě zjevných technických zkušeností si odnesou i mnoho  dalších, ať už se jedná o spolupráci v týmu nebo schopnost vyřešit v krátkém čase nejrůznější nenadálé obtíže,  které se vždy při soutěžích objevují, zatímco v klidu domova nebo se zázemím vývojové laboratoře nenastanou.  A kromě toho, že stavění i soutěžení je zábavné, samozřejmě se účastníci také leccos zajímavého dozví a naučí  od ostatních týmů.“  

Robotický den je otevřen veřejnosti 9. 6. 2024 od 10 do 17 hodin, vstup zdarma.  

Adresa: Kongresové centrum Praha, 5. května 1640, Praha 4, metro C – Vyšehrad 

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář