POZVÁNKA: 4. sraz elektromobilů na Valašsku v sobotu 28. srpna

Tři předchozí ročníky se setkaly s pozitivním přijetím veřejnosti. Akci si pochvalně hodnotili i sami elektromobilisté. Od těch s elektrokoly, přes motorkáře po ty s osobáky, dodávkovými elektromobily či malými náklaďáky.

Pozvánka na 4. sraz elektromobilů na Valašsku, Valašské Meziříčí, parkoviště za Zámkem Žerotínů a u Galerie Kaple, sobota 28. srpen 2021 9-16 hodin
foto: Radovan Burkovič

autor: Radovan Burkovič

Elektromobily a vše co s nimi souvisí, zkušenosti s nimi v praktickém provozu, co říkají jejich majitelé, kde a jak nabíjet ve Valašském Meziříčí a dalších městech, to vše se na akci dozvíte a na vlastní oči a uši poznáte.

Můžete pohovořit s majiteli vozů a dalšími experty na elektromobilitu o vozidlech, která představují budoucnost dopravy šetrné k životnímu prostředí. A také s těmi, kteří již svá vozidla doplnili o výrobu čistého paliva pro ně, fotovoltaické i jiné elektrárny.

Rekonstrukce plochy hlavního náměstí ve Valašském Meziříčí letos zmenší a o kousek vedle přesune tradiční sraz elektromobilů na Valašsku. Obsadíme 2 menší parkoviště za zámkem Žerotínů a u Galerie Kaple, konkrétně křižovatka ulic Spojovací a Komenského.

Zkušební jízdy budou díky historickému povrchu okolí zámku omezeny na elektrokola a automobily mimo parkoviště. Oblíbené elektrokáry a hoverboardy musíme vynechat. Akci pořádá město Valašské Meziříčí ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu a je pro veřejnost zdarma.

Co se nabíjení týká, ve městě jsou 3 rychlonabíjecí stojany (2x ČEZ a 1x Inchanet) a několik pomalých stojanů Mennekes (na zmíněných rychlonabíječkách, i před radnicí , u obchodního centra Pepco před nádražím a Autocentra Lukáš). Na místě samém nebude nabíjení možné.

ASEP zve všechny elektromobilisty, aby prezentovali svá vozidla od nejmenších po největší. Radnice připravila pro prvních 50 přihlášených vozidel a jejich řidiče uvítací balíček, kde by kromě upomínkových předmětů, malého občerstvení a stravenky na oběd neměly chybět ani volné vstupy do památek a na sportoviště města.

Vstup pro veřejnost volný. Zájemci s elektrovozidly, registrujte se prosím na emailu milan.rajchl@volny.cz u Milana Rajchla, člena Výboru ASEP, tel. 722 931 372.

vlastní

Dva komentáře u “POZVÁNKA: 4. sraz elektromobilů na Valašsku v sobotu 28. srpna”

  1. Děkuji Milanovi a všem ostatním, co se podíleli na
    Děkuji Milanovi a všem ostatním, co se podíleli na organizaci tohoto srazu. Bylo to fajn setkání se spoustou dalších nadšenců do elektromobility.Počasí nám nakonec přálo. Těším se na další ročník, třeba snad opět na náměstí a v hojném počtu. Velké díky patří i zástupcům města Valašské Meziříčí. Založili tradici. Jirka

Napsat komentář