Peugeot a Citroën se chystají do Ameriky, spouštějí carsharing

Zřízení služby sdílení automobilů v Los Angeles 3. dubna 2017 představuje první krok k rozšíření značky Free2Move v USA. Je součástí dlouholetého projektu na vstup značek skupiny PSA na severoamerický trh.

Postupný vstup do Severní Ameriky, nejprve se službou sdílení aut Free2Move, představuje desetiletý projekt, který je součástí plánu „Push to Pass“ skupiny PSA. Služba Free2Move byla poprvé představena v září 2016.
foto: PSA

První služby mobility v USA bude zajišťovat značka mobility skupiny PSA Free2Move a její partner TravelCar, start-up založený v roce 2012. Nabídka sdílení automobilu mezi cestujícími bude k dispozici od 3. dubna 2017 nejprve na letišti v Los Angeles, později na větším území USA.

Cílem je optimalizace stávajícího vozového parku díky řešení, které je výhodné pro majitele vozů (parkování zdarma nebo za výhodnou cenu a navíc odměna v případě pronájmu vozu) i pro nájemce automobilů (cena za pronájem o přibližně 50 % nižší než u tradičního pronájmu).

Úkolem severoamerického subjektu bude nejprve rozvíjet služby mobility s partnery skupiny. Následujícím krokem bude rozvoj nabídky mobility s využitím modelů skupiny PSA, kdy bude nutné před zahájením prodeje vozů v USA posoudit možnosti regionálního zajištění zdrojů. Tento projekt je rovněž součástí strategického plánu „Push to Pass“, který byl představen 6. dubna 2016.

Ředitelem severoamerického subjektu skupiny PSA byl jmenován Larry Dominique, který má více než 30 let zkušeností v automobilovém průmyslu v USA. Pracoval zejména ve společnostech General Motors, Chrysler, Nissan. V nedávné době byl jmenován ředitelem ALG (Automotive Lease Guide) a výkonným ředitelem společnosti TrueCar.

Severoamerický podnik bude spadat pod programové a strategické ředitelství skupiny PSA, které řídí Patrice Lucas. „Skupina vytvořením nového severoamerického subjektu PSA udělala velký krok kupředu pro realizaci plánu postupného vstupu na severoamerický trh,“ prohlásil předseda představenstva Carlos Tavares.

„Do budoucna budeme naše aktivity v oblasti mobility a rozvoje služeb spolujízdy intenzivně rozvíjet, dnes tento plán spouštíme s naším partnerem TravelCar,“ dodal Tavares.

tisková zpráva

11 Comments on “Peugeot a Citroën se chystají do Ameriky, spouštějí carsharing”

 1. Carsharing bude mít v nedaleké budoucnosti jeden velký
  Carsharing bude mít v nedaleké budoucnosti jeden velký problém – bezpečnost. Nepolezu do něčeho, u čehož nevím, zda tam někdo přede mnou nenastražil biologickou zbraň – nějakou nákazu nebo dokonce bombu. Pošahanců toho schopných nalezlo do Evropy v poslední době dost.

    1. Kdyz jste paranoidni a predpokladate, ze v aute na pujceni
     Kdyz jste paranoidni a predpokladate, ze v aute na pujceni jsou nastrazeny biologicke zbrane a bomby, tak je vam asi jedno, kdo za to zodpovida. Nebo pokud to bude dobre pojistene, pripadne bude mit zodpovednost spravna osoba, tak klidne nastoupite a nechate se nakazit ci vybuchnout?

  1. Takže vylučujete použití tramvaje, trolejbusu, autobusu,
   Takže vylučujete použití tramvaje, trolejbusu, autobusu, letadla…?
   Jaká je pravděpodobnost takové události přímo v souvislosti s vámi?
   Kde berete jistotu že vám někdo něco nenastraží do auta?
   Zbabělče, vy chcete žít věčně?

Napsat komentář