Nvidia dodá hardware pro umělou inteligenci také do Volkswagenu

Johann Jungwirth, vedoucí digitalizace v koncernu Volkswagen, oznámil na veletrhu CES 2017, že společnost Nvidia byla vybrána jako strategický partner pro nové vývojové středisko Volkswagen Group Future Center California v Silicon Valley.

Po automobilce Tesla navázal spolupráci s výrobcem čipů Nvidia také Volkswagen
foto: Volkswagen

TISKOVÁ ZPRÁVA

Krátce před tímto oznámením, rovněž v rámci CES, představila značka Audi spolupráci se společností NVIDIA na vývoji koncepčního vozidla s funkcí autonomní jízdy. NVIDIA je důležitým strategickým partnerem koncernu Volkswagen.

Johann Jungwirth k tomu říká: „Volkswagen integruje technologie společnosti NVIDIA, například počítačovou platformu DRIVE AI Car Computing Plattform, NVIDIA Driveworks Software a NVIDIA DGX-1 AI Super Computer, aby vyvinul přístrojovou desku založenou na umělé inteligenci, která bude nabízet uživatelsky nejpřívětivější prostředí na světě.“

Volkswagen vyvíjí uživatelské rozhraní pro nové zážitky z jízdy v úzké spolupráci se společností NVIDIA ve vývojovém středisku Volkswagen Group Future Center California v kalifornském městě Belmont a plánuje uvedení přístrojové desky s umělou inteligencí na trh v nadcházejících letech.

Přístrojová deska s umělou inteligencí sází na rozsáhlou minimalizaci počtu hardwarových ovládacích prvků a interakcí s uživatelem. Jejím základem je inteligentní digitální asistent, který se sám učí, předvídá potřeby uživatele a nabízí nové zážitky z používání vozidla, při němž jsou přání uživatele rozpoznávána bez dotazů, a to na základě situace, kontextu, místa a doplňkových inteligentních dat.

Jungwirth dále uvádí: „S vývojovým střediskem Future Center California podniká Volkswagen důležitý krok k tomu, aby se do roku 2025 stal jedním z vedoucích poskytovatelů trvale udržitelné mobility. Umělá inteligence bude hrát zásadní roli při rychlém rozšiřování naší nabídky řešení v oblastech digitalizace a konektivity.“

Úkolem vývojového střediska Future Center je zajistit nejvyšší úroveň vozidel koncernu Volkswagen v oblastech uživatelských zkušeností zákazníků, designu uživatelských rozhraní, logiky ovládání, nových konceptů interiéru a informačních a zábavních systémů.

Středisko v kalifornském Silicon Valley bude v rámci koncernu Volkswagen sloužit jako centrum pro moderní design, pokroková uživatelská rozhraní a nejnovější technologie. Koncern provozuje další dvě vývojová střediska Future Center v Postupimi (Německo) a Pekingu (Čína).

tisková zpráva

2 Comments on “Nvidia dodá hardware pro umělou inteligenci také do Volkswagenu”

  1. Mně se hrozně líbí ten
    Mně se hrozně líbí ten výraz „sází na rozsáhlou minimalizaci počtu hardwarových ovládacích prvků“, protože to je přesně to, co nejvíce řvalo (a vadilo mně i ženě) při přesednutí z elektromobilu Peugeot Ion do VW eUP nebo eGolf. Jejich rozsáhlá maximalizace počtu hardwarových ovládacích prvků. Jak jsme si oddechli, když jsme se po jízdách s nimi zase vrátili na parkoviště před Auto Heller v Ostravě a přesedli zpět do báječně jednoduchého Ionka na cestu domů.

  2. Volkswagen by fakt
    Volkswagen by fakt potreboval vic jakekoliv inteligence.
    Pro mou osobu muzu rict, ze vsechny ty systemy ktere se pokousi myslet za me nenavidim. Vzdy narazim na neco co me znacne rozladi. Vzdy tam jsou funkce ktere rozciluji a funkce ktere bych potreboval tam chybi.
    Jako spravny kutil vetsinu pristroju s „inteligenci“ predelam pro mou potrebu. Pravda je, ze beze mne to nikdo neumi ovladat ;-/

Napsat komentář