Nový Nissan Qashqai nově také jako hybrid s pohonem e-Power

Nissan představil oblíbený crossover Qashqai v nové, už třetí generaci. Nově je dostupný také se sériovým hybridním pohonem e-Power.

S vice než 3 miliony prodaných vozů v Evropě je Qashqai stále zákazníky brán jako vzor segmentu crossoverů.
foto: Nissan

Nová alianční platforma CMF-C je základem pro technologické inovace modelu Qashqai. Rozvor vozu se zvětšil o 20 mm a celková délka se zvětšila o 31 mm. Došlo k nepatrnému zvýšení výšky (+ 35 mm) a rozšíření vozu o 29 mm pro lepší postoj a výsledný dojem celkového designu na silnici.

Spousta konektivity

Nový Qashqai nabízí pokročilý informační a zábavní systém s širokým portfoliem připojených služeb, včetně snadné integrace chytrých telefonů, WiFi ve voze až pro sedm zařízení a NissanConnect Services, specializovanou aplikaci, která umožňuje interakci s vozidlem a jeho monitorování.

Větší 9palcová obrazovka systému NissanConnect s vyšším rozlišením je digitální bránou k navigaci, zábavě a nastavení vozidla a je kompatibilní jak s Android Auto®, tak s Apple CarPlay® a bezdrátovým Apple CarPlay®.

Nový Nissan Qashqai

Nový Nissan Qashqai
foto: Nissan

Inovativní nový 10,8palcový Head-Up displej (HUD) poskytuje největší úhlopříčku obrazu v segmentu. V zorném poli řidiče se promítají klíčové informace navigace, asistenčních systémů řidiče a informace o provozu.

Funkce Home-to-Car jsou kompatibilní se zařízeními Google Assistant a Amazon Alexa. Systém podporuje širokou škálu příkazů, a umožňuje majitelům například posílat vzdáleně cíle do navigace automobilu rozhovorem s jejich chytrým zařízením, čímž se minimalizuje čas potřebný k zadání cíle.

Aplikace pro smartphony NissanConnect Services přináší funkce dálkového ovládání vozidla, jako je dálkový klakson a světla, stejně jako dálkové zamykání a odemykání dveří. Aplikace také umožňuje nastavit inteligentní upozornění včetně upozornění na překročení nastavené rychlosti, času užívání a vyhrazené zóny pohybu, pokud vozidlo překročí nastavené parametry.

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai
foto: Nissan

Pokud nepoužívají navigaci svého telefonu, mají řidiči přístup ke 3D mapám a informacím o provozu v reálném čase, které zahrnují pokročilé navigační funkce, jako jsou bezdrátové aktualizace map, Google Street View a ceny pohonných hmot.

Prostřednictvím aplikace je k dispozici také navigace Door-to-door, včetně funkce My Car Finder. Konektivitu dále rozšiřuje pro všechny cestující přední a zadní USB nabíjení ve standardech USB-A a USB-C.

Elektrifikované pohony

Nový Nissan Qashqai tak podporuje cíl společnosti Nissan dosáhnout 50 % objemu prodeje elektrifikovaných verzí svých modelů v Evropě do roku 2024. Bude k dispozici nejen s benzinovým motorem 1,3 DIG-T vybaveným technologií mild hybridního pohonu, ale také pro Evropu představuje e-POWER, inovativní a oceňovanou technologii společnosti Nissan, které čerpá z průkopnického elektrického modelu Nissan LEAF.

S variantami 2WD a 4WD, šestistupňovou manuální převodovkou nebo novou převodovkou Xtronic a pohonem čistě elektrického motoru technologie e-POWER nabízí nový Qashqai vše k uspokojení každého požadavku zákazníka, přičemž radost z jízdy je srdcem všech konfigurací hnacího ústrojí.

Nový Qashqai přináší do Evropy premiéru inovativního systému pohonu e-POWER. Oproti použití systému e-POWER v modelu Note – nejprodávanějším japonském automobilu za poslední roky – kde je využit benzinový motor 1,2l, byl e-POWER pro evropský trh upgradován použitím 1,5litrového zážehového motoru s konečným výkonem systému 140 kW.

Jedinečným prvkem systému e-POWER je to, že zážehový motor slouží výhradně jako generátor elektrické energie, zatímco kola jsou poháněna elektromotorem. To znamená, že motor může vždy běžet v optimálním režimu, což vede k vynikající účinnosti a nižším emisím CO2 ve srovnání s tradičním spalovacím motorem.

tisková zpráva

Napsat komentář