Nový Jaguar F-Pace: plug-in hybrid s dojezdem až 53 km na elektřinu

Emisní limity jsou neúprosné, a tak i nový Jaguar F-Pace přijíždí ve verzích mild-hybrid a plug-in hybrid.

Vylepšený design exteriéru, zcela nový interiér, pokročilá konektivita a poprvé úsporné elektrifikované motory
foto: JLR

Plug-in hybridní varianta Jaguar F-Pace nese označení P400e. Pohání ji dvoulitrový čtyřválec doplněný o 105kW elektromotor. To autu umožňuje dosáhnout celkového výkonu 297 kW/640 Nm, nabídnout pohon všech čtyř kol a také dojezd až 53 km čistě na elektřinu.

Baterie má kapacitu 17,1 kWh, z toho 13,8 kWh je využitelných. Rychlonabíjení je možné až 32 kW, palubní nabíječka má max. výkon 7 kW. Podvozek nového F-PACE byl vylepšen s ohledem na instalaci nových elektrifikovaných motorů.

Nový Jaguar F-Pace

Nový Jaguar F-Pace
foto: JLR

U vybraných motorů je poprvé k dispozici také mild-hybridní (MHEV) technologie. Každá z dostupných variant je vybavena inteligentním pohonem všech kol a osmistupňovou automatickou převodovkou.

Moderní mild-hybridní (MHEV) technologie, dostupná pro čtyř- i šestiválcové naftové motory a pro zážehové šestiválce, pracuje se startér generátorem (BiSG, Belt integrated Starter Generator) připojeným k motoru pomocí řemenu.

Systém získává energii běžně ztracenou při zpomalování a brzdění. Tato energie je následně ukládána do samostatné 48V lithium-iontové baterie, dokud není opětovně použita jako inteligentní asistence motoru při akceleraci.

Jaguar F-Pace

Jaguar F-Pace
foto: JLR

Využívána je také pro jemněji fungující systém stop/start. Díky MHEV technologii dosahuje nová generace vznětového dvoulitru Ingenium produkce emisí CO2 od 163 g/km a spotřeby paliva od 6,2 l/100 km.

Kompletní nabídka motorizací:
Diesel
– 2.0 l čtyřválec, turbo, MHEV (163 k), 8st. automatická převodovka, AWD
– 2.0 l čtyřválec, turbo, MHEV (204 k), 8st. automatická převodovka, AWD
– 3.0 l šestiválec, turbo, MHEV (300 k), 8st. automatická převodovka, AWD
Benzín
– 2.0 l čtyřválec, turbo (250 k), 8st. automatická převodovka, AWD
– 3.0 l šestiválec, turbo a kompresor, MHEV (400 k), 8st. aut. převodovka, AWD
– 2.0 l čtyřválec, turbo, PHEV (404 k), 8st. automatická převodovka, AWD

Sada nových technologií obsahuje systém Software-Over-The-Air (SOTA). Sportovní SUV tak bude vždy využívat nejnovější verze software. To v praxi znamená, že majitelé nemusí kvůli aktualizaci software jezdit do autorizovaného servisu.

Hliníková architektura je vyráběna z recyklovaného hliníku. Díky tomu dochází ke zlepšení udržitelnosti a zároveň jde o důležitou část strategie Destionation Zero. Jejím cílem je svět s nulovými emisemi, nulovým počtem nehod a zcela bez dopravních zácp.

Inovativní systém Active Road Noise Cancellation snižuje hluk v interiéru, zatímco ionizace vzduchu s filtrací zachytí ultrajemné částice (PM2.5) i alergeny. Nový Jaguar F-PACE začíná na českém trhu cenou 1 467 004 Kč. Prvním zákazníkům bude jejich vůz předán letos v prosinci.

tisková zpráva

9 Comments on “Nový Jaguar F-Pace: plug-in hybrid s dojezdem až 53 km na elektřinu”

Napsat komentář