Spekulace: Tata Nano jako elektromobil?

Jan Horčík - 11 Leden 2008

Tata Motors

Tata Motors, indická automobilka v rámci konglomerátu Tata, aktuálně se svým modelem Tata Nano vyvolala rozruch v celém světě. Indie má svůj "lidový vůz", který je shodou okolností také nejlevnějším automobilem na světě. Ale zdaleka ne nejekologičtějším. Proto se nabízí otázka: jaké jsou další plány Tata Motors?

Tata Motors

Zástupci firmy potvrdili, že chystají expanzi do Evropy. Přísná emisní pravidla EU naznačují, že dieselová verze Tata Nano je tak prakticky jistá. Ale co dál? Úzká spolupráce s francouzskou firmou MDI v rámci projektu auto na vzduch dává indicie k dalším spekulacím. Chystá se snad Tata Motors uvést další modely Tata Nano, poháněné tentokrát revolučním motorem na vzduch? Ostatně, podobnost mezi autem na vzduch a modelem Tata Nano je zjevná.

Tata Nano a auto na vzduch

Nebo dokonce Tata Motors chystá Tata Nano jako elektromobil? Automobilka se už dříve začala angažovat ve výzkumu palivových článků. Auto je navíc velmi malé a lehké, určené pro provoz ve městě. V Indii se zjevně děje něco velkého, co má ambici změnit nejen tamní automobilový průmysl. Ostatně, koho před pár lety napadlo, že se auta budou prodávat za 45 000 Kč?

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?