Luxusní elektromobil Mercedes-Benz v přípravě?

Jan Horčík - 22 Červen 2008

Před pár měsíci Mercedes ohlásil, že nový model Mercedes-Benz S400 BlueHybrid bude prvním sériově vyráběným hybridním automobilem vybaveným lithium-iontovými bateriemi. V současné době probíhá podle neověřených zdrojů ve Stuttgartském výzkumném centru automobilky Daimler AG vývoj plně elektrického automobilu. Prý má jít o luxusní, středně velký elektromobil vybavený navíc speciálním dynamem, které bude při jízdě automaticky dobíjet baterie. Dojezd se pak má pohybovat kolem 170 km. Podle spekulací by se nový elektromobil Mercedes mohl objevit jako zcela nový model či nová generace automobilu v rámci třídy S už během let 2010-2011.

Mercedes-Benz S400 Hybrid

zdroj: benzinsider.com

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak to konečně vymysleli, ale museli na to přijít němci!! Ale já si myslím, kdyby se dalo dynamo, které bude dobíjet za jízdy ještě na druhé kolo, tak by to pak bylo ještě lepší. Asi nejde použít všechna kola, protože by jim praskly baterky!!
že na to nepřišel Křižík, Edison nebo Lenin, to se divím, a ještě by ty baterky mohly nabíjet vzduchem.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?