Ford Focus RS jako 4x4 hybrid?

Jan Horčík - 27 Červenec 2010

Magazín Autocar.co.uk spekuluje o tom, že příští verze by mohl být hybrid vybavený nejen přeplňovaným benzinovým motorem, ale navíc také elektromotorem pohánějícím zadní nápravu.   
Ford Focus RS - hybrid?

Prozatím nejde o oficiální nebo snad potvrzené informace, nicméně na zástupci automobilky potvrdili, že výkonností verze nového Focusu na trh přijde.

Podle předběžných informací by Ford Focus RS mohl být poháněn 2.0l Ecoboost motorem s výkonem 250 koní na přední nápravě. O pohon zadní nápravy by se měl postarat elektromotor. Podobné řešení už Ford zkoušel v konceptu Reflex z roku 2005, do praxe jej hodlá uvést minimáně v modelu

Ford Focus RS by měl dosahovat výkonu současného RS500, ovšem s mnohem nižší spotřebou a emisemi. Pokud by se Ford odvážil vybavit auto výkonnější baterií, mohlo by ujet i pár kilometrů čistě na elektřinu.

V případě takovéto sportovní verze to ale není příliš pravděpodobné a spíše čekáme menší baterii, která bude pomáhat ve vybraných situacích. Ford už s hybridním pohonem zkušenosti má, a to v modelu .

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?