Americké stíhačky F/A-18 Super Hornet pohání biopalivo

Jan Horčík - 13 Květen 2010

Americké námořnictvo úspěšně otestovalo nadzvukový letoun F/A-18 Super Hornet poháněný biopalivem. Konkrétně šlo o biopalivo vyrobené z lničky smíchané půl na půl s leteckým benzínem. armáda - americké námořnictvo - F-18 Super Hornet

Zmíněné biopalivo vyrobila společnost Sustainable Oils z Montany. Se stejným typem paliva byl už před měsícem otestován jiný typ letounu, americké letectvo koncem přezna takto úspěšně odzkoušelo A-10 Warthog.

V případě Hornetu jde o další velký úspěch a krok směrem k energetické nezávislosti americké armády. Šéf Sustainable Oils se navíc nebojí ani rozšíření spolupráce také do komerčního sektoru směrem k běžným aerolinkám.

"Těšíme se na pokračování spolupráce s americkou armádou a také komerčními aerolinkami. Chceme nabídnout novou generaci doma vyráběných leteckých biopaliv a vytvořit tak pracovní místa v zemědělských oblastech, přispet ke snížení emisí skleníkových plynů a snížit závislost našeho národa na cizích energetických zdrojích," řekl doslova Tom Todaro, šéf Sustainable Oils.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Toto je skutočne užitočná informácia....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pri bombardovani mozu mat piloti dobry pocit, ze sa spravaju ekologicky.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?