AIRPod - nové auto na vzduch pro Nový Zéland

Jan Horčík - 14 Říjen 2008

Auto na vzduch francouzské firmy MDI vyvolává rozruch už pěkných pár let. Noviny New Zealand Herald nyní informují, že díky dohodě mezi MDI a společností IndraNet Technologies bude nová verze auta na vzduch zvaná "AIRPod" na Novém Zélandu k dispozici k pronajmutí, a to už do konce letošního roku. Třímístná tříkolka by měla ujet až 220 km, "dofouknout" nádrž během 1,5 min. a cena za 100 ujetých km by neměla překročit 0,5 euro. Maximální rychlost je 70 km/h. Noviny poukazují, že je důležité si uvědomit, že auto pohání de-facto energie s jejíž pomocí byl stlačen vzduch do jeho nádrže o objemu 150 l (a tlakem 300 barů), což může být stejně dobře jaderná elektrárna jako obnovitelné zdroje energie. Mimochodem, renovovaná oficiální stránka MDI nabízí náhled hned na několik nových modelů aut na vzduch včetně např. MultiFlowAI vanu.
Auto na vzduch - AIRPod

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no já bych tomu dal ješte čas vždyt spalovací motory nebyly také ihned nejspolehlivější. akorát by sme se měli začít bát aby nám nezačali zdražovat vzduch :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nevíte, kde by se daly sehnat plány motoru (jen tak pro zajímavost, na zahradě bych si auto nepostavil, vždyť nemám ze zahrady ani výjezd) ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jsem opravdu zvědavý,jak to dopadne. Výpočty říkají,že ten stlačený vzduch je ekvivalent tak cca max. 1,5 l benzínu. Tady je to polovina (místo nádrží o celkovém objemu 300 l, jsou u AIRPodu nádrže poloviční, tj. celkem 150 litrů). V článku Auto, které tankuje vzduch... z 6.9.2005 (viz: http://automix.centrum.cz/novinky/clanek.phtml?id=7140) se lze dočíst, že se zkušebním komisařem toto auto na vzduch ujelo jen 7,5 km!!!! Takže ???

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To bylo před třema rokama já tomu fandím

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Taky jsem tomu fandil, ale čas běží a nic. Před třemi léty jsem byl v létě na dovolené ve Španělsku a schválně jsem se zastavil i v kanceláři MDI v Barceloně. Líbí se mi totiž technické řešení motoru. Trochu jsem s nimi debatoval o pravdivosti parametrů auta na vzduch, bohužel byli tam jen obchodníci a ne technici. Byl jsem ujišťován, že všechny technické údaje o autu na vzduch a jeho motoru, které mají na svých www stránkách, jsou správné. Od té doby už uplynuly 3 roky a kde nic, tu nic. Jestli máte zájem, tak si na základě rovnice pro výpočet spotřeby energie na výrobu stlačeného vzduchu a rovnice pro množství energie, které se uvolní z takto stlačeného vzduchu, můžete sám spočítat, jak to vlastně energeticky vychází (vlastně spíš nevychází). Potřebné rovnice naleznete v učebnici Mechanika pro 3. ročník strojních průmyslovek.
Na autosalónu v Ženevě MDI vystavovalo malinký AirPod, ale stále se neprodává a nikde se nedozvíte, kdy se auto na vzduch začne prodávat a jaké bude mít skutečné parametry.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je správný směr vývoje...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Naprostá blbost...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Blbost? A proč pan Ratan Naval Tata uzavřel smlouvu s MDI??
Asi se potřeboval zbavit peněz...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to o sponzorech, obrovskému humbuku kolem auta na vzduch, navíc v době, kdy se zdražuje ropa, hledají nové alternativy - to znamená obrovskou reklamu,možnosti sponzorů, dotací.....
Za další MDI není nic velkého, takže investice za "dobře". Jinak fyzikální nesmysl. Přečti si více na zdejším fóru.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?