Nové verze elektromobilu Volkswagen ID.7 GTX zaujme dojezdem 709 km 

Volkswagen pokračuje v rozšiřování nabídky v rámci modelové řady Volkswagen ID.7. Jako první oslavil světovou premiéru nový model ID.7 GTX – sedan s elektrickým pohonem všech kol o výkonu 250 kW.

Předprodej elektromobilu Volkswagen ID.7 GTX v České republice byl právě zahájen s cenami od 1 845 900 Kč. Současně byl spuštěn také předprodej již v březnu představených modelů ID.7 Tourer GTX (od 1 865 900 Kč), ID.7 Pro S (od 1 578 900 Kč) a ID.7 Tourer Pro S (od 1 598 900 Kč).

SOUVISEJÍCÍ: Elektromobil Volkswagen ID.7 obdržel v autotestu ADAC historicky nejlepší známku

Stejně jako ID.7 GTX má i ID.7 GTX Tourer elektrický pohon všech kol o výkonu 250 kW. Modely ID.7 Pro S a ID.7 Tourer Pro S s pohonem zadních kol poskytují nejvyšší výkon 210 kW. Všechny čtyři nové verze modelu ID.7 jsou vybaveny baterií o kapacitě 86 kWh a čeští zákazníci je mohou objednávat také akční model People s cenovým zvýhodněním více než 200 000 Kč.

ID.7 GTX – klasický sprint za 5,4 sekundy

Nový model elektromobilu Volkswagen ID.7 GTX je společně s novou karosářsky prodlouženou verzí ID.7 Tourer GTX aktuálně nejvýkonnějším elektromobilem značky Volkswagen. Sedan zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 5,4 sekundy. Fascinující je dynamická síla výkonu 250 kW, která je k dispozici během zlomku sekundy.

Volkswagen ID.7 GTX přenáší hnací sílu suverénně na vozovku díky elektrickému pohonu všech kol, který zajišťují dva elektromotory, jeden na přední a druhý na zadní nápravě. U sportovního modelu byl podle metodiky WLTP naměřen dojezd na jedno nabití až 595 km.

Při nabíjení sady akumulátorů modelu ID.7 GTX stejnosměrným proudem z rychlonabíjecího stojanu lze využívat nabíjecí výkon až 200 kW. Za optimálních podmínek trvá nabití 86kWh baterie z 10 na 80 % pouhých 26 minut.

ID.7 GTX – exkluzivní vzhled a výbava 

Nové ID.7 GTX se vizuálně odlišuje přední a zadní partií v originálním designu GTX. Tento sedan se navíc vyznačuje výrazně rozšířenou sériovou výbavou. Mezi vnější znaky patří nová 20“ kola „Skagen“ z lehké slitiny s leštěným povrchem a „světlomety IQ.LIGHT LED Matrix“ doplněné osvětlenými logy Volkswagen na přídi a zádi.

Světelný design je individualizován ve sportovním stylu GTX světelnými prvky v prostoru pro přívod vzduchu na přední partii. Interiér zušlechťují prvky, jakými jsou vyhřívaná sedadla s červeným kontrastním prošíváním a perforovaným nápisem GTX na opěradlech. Specifický design GTX má rovněž multifunkční volant s červeným prvkem uprostřed a červeným prošíváním.

Interiér modelu ID.7 GTX má ambientní osvětlení s výběrem 30 barev světla. Mezi další prvky sériové výbavy patří bezdrátová aplikace „App-Connect“ pro Apple CarPlay a Android Auto, head-up displej s rozšířenou realitou, hlasový asistent IDA s integrovaným chatbotem „ChatGPT“ (s umělou inteligencí), dvouzónová automatická klimatizace, bezklíčkový přístupový systém „Keyless Access“ se zapínáním vozidla tlačítkem a alarm.

Jednou z řady nejnovějších technologií, dodávaných na přání, je parkovací asistent „Park Assist Pro“, který umožňuje ovládat parkovací procesy při zajíždění na parkovací místo a vyjíždění z něj prostřednictvím chytrého telefonu.

ID.7 GTX Tourer – nejvýkonnější kombi značky Volkswagen

Předprodej nového modelu Volkswagen ID.7 GTX a dalších tří nových verzí se sadou akumulátorů o kapacitě 86 kWh byl právě zahájen. Nové kombi ID.7 GTX Tourer se od technicky identického sedanu GTX odlišuje v první řadě zadní partií.

Zavazadlový prostor modelu ID.7 GTX Tourer pojme při plně obsazeném pětimístném interiéru až 605 litrů zavazadel (opěradla zadních sedadel jsou v poloze Cargo), zatímco u sedanu ID.7 GTX to je maximálně 532 litrů.

GTX tak v obou karosářských verzích nabízí stejně velký objem zavazadlového prostoru jako ostatní verze modelové řady ID.7. To samé platí pro nejvyšší přípustné zatížení střechy 75 kg. Nové kombi ID.7 GTX Tourer zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy. Historicky nejvýkonnější kombi značky Volkswagen ujede podle metodiky WLTP na jedno nabití až 584 km.

ID.7 Pro S a ID.7 Tourer Pro S – 86 kWh místo 77 kWh

Model ID.7 byl doposud nabízen výhradně ve verzi „Pro“, vybavené ve všech případech sadou akumulátorů o kapacitě 77 kWh. Nové verze ID.7 Pro S jsou – stejně jako nové sportovní varianty ID.7 GTX – nyní sériově vybaveny akumulátorovou baterií s využitelnou kapacitou 86 kWh (celková kapacita: 91 kWh).

Dojezd se tím citelně prodloužil. U nového kombi ID.7 Tourer Pro S vzrostl dojezd podle metodiky WLTP až na 690 km, u sedanu ID.7 Pro S dokonce až na 709 km. Obě karosářské varianty modelu ID.7 Pro S se tak svým dojezdem vyrovnají modelům poháněným spalovacími motory. Výbavou odpovídají modely ID.7 Pro S a ID.7 Tourer Pro S verzím „Pro“.

zdroj: tisková zpráva

7 Comments on “Nové verze elektromobilu Volkswagen ID.7 GTX zaujme dojezdem 709 km ”

Napsat komentář