Nové Audi R8 přijíždí na start

Sportovní vůz Audi R8 lze nyní v České republice již objednávat a první vozy dodané zákazníkům vyjedou na silnice na podzim 2015. Brzy by se měla objevit také plně elektrická verze Audi R8 e-tron.

Nové Audi R8 zatím přijíždí pouze se spalovacím motorem. Už brzy by se ale měla objevit také verze Audi R8 e-tron s dojezdem 450 km
foto: Audi

Vrcholná varianta Audi R8 V10 plus je s výkonem 610 k, nejvyšší rychlostí 330 km/h a zrychlením z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy dosud nejvýkonnějším a nejrychlejším sériově vyráběným Audi.

„Nové Audi R8 slibuje přesně to, co zákazníci očekávají od vysokovýkonného sportovního vozu,“ říká Prof. Dr. Ulrich Hackenberg, člen představenstva Audi, zodpovědný za technický vývoj. „S tímto vozem přenášíme koncentrované know-how ze závodních okruhů na silnice.“

Hlavní podíl na tom má kompletně přepracovaná konstrukce sportovního vozu Audi. Ještě výkonnější vysokootáčkový motor V10 s atmosférickým plněním je uložen uprostřed před zadní nápravou a za jízdy fascinuje rychlými reakcemi a enormní hnací sílou v celém rozpětí využitelných otáček.

auto nové Audi R8

foto: Audi

Audi R8 je ještě dynamičtější na závodním okruhu i mimo něj právě díky tomuto výkonnému agregátu za přispění nové koncepce lehké konstrukce a vylepšeného pohonu všech kol quattro s adaptivním rozdělováním točivého momentu.

Další novinkou ve výbavě modelu Audi R8 je režim performance v systému řízení jízdní dynamiky Audi drive select, který umožňuje řidiči nastavit nejdůležitější parametry ovlivňující jízdní dynamiku podle přilnavosti a stavu vozovky.

auto nové Audi R8

foto: Audi

Úspěšný příběh modelové řady Audi R8 začal uvedením první generace na trh v roce 2007. Od té doby bylo prodáno téměř 27 000 vozů Audi R8.

Předprodej nového Audi R8 byl nyní v České republice zahájen. Na českém trhu byly ceny stanoveny na 4 239 900 Kč (vč. DPH) za model Audi R8 V10 a na 4 899 900 Kč (vč. DPH) za vrcholnou variantu Audi R8 V10 plus. První vozy budou zákazníkům předány na podzim.

Model Audi R8 se bude nabízet u exkluzivních Audi R8 partnerů: PIA Auto Heller Ostrava, auto I.S.R., Top Centrum Car a Auto Jarov.

tisková zpráva

4 Comments on “Nové Audi R8 přijíždí na start”

  1. Ty se taky nauč číst,
   Ty se taky nauč číst, když už tu píšeš o mentálním postižení. Nevím jak může být Tesla rychlejší, když V10 má maximálku 330 km/h?

   1) 330 km/h = rychlejší než Tesla
   2) lepší výkonová hmotnost než Tesla
   3) lepší jízdní vlastnosti než Tesla (boční přetížení,…)
   4) rychleji natankuje, dál dojede na jednu nádrž/nabití

   A mohl bych pokračovat dál… Jde o naprosto subjektivní hodnocení. Jde o to, na co kdo auto potřebuje a co od něj očekává. Srovnáváš úplně jiné segmenty. Tesla je super, ale zase se z ní neposer…

Napsat komentář