Nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily na parkovišti prodejny Lidl v Hradci Králové v ulici Brněnská

V Hradci Králové je od začátku listopadu v provozu nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily. Zákazníci prodejny Lidl ji mohou využívat zcela zdarma a během svých nákupů dobít svůj elektromobil.

Nová rychlonabíjecí stanice je umístěna přímo na parkovišti prodejny nové generace v ulici Brněnská a je k dispozici všem zákazníkům. Usnadní tak cesty majitelů elektromobilů v Královéhradeckém kraji.
foto: Lidl

Zákazníky může potěšit i informace, že rychlonabíjecí stanice využívá elektrickou energii, která pochází z obnovitelných zdrojů. Mohou si tedy být jisti, že skutečně načerpají zelenou energii a navíc zdarma. Jde o další krok společnosti Lidl směrem ke zdravějšímu životnímu prostředí.

Rychlonabíjecí stanice u prodejny Lidl splňuje tři mezinárodní normy nabíjení. Pro nabíjení stejnosměrným proudem vozidel vyrobených v Asii (CHAdeMO), vozidel vyrobených v Evropě (Combo 2) a standardní nabíjení střídavým proudem (Type 2 Standard).

Tato stanice je proto vhodná pro všechny typy elektromobilů dostupné na trhu. Nabíjení stejnosměrným proudem je novější technologie, která umožňuje nabití baterie z 0 na 80 % za pouhou půlhodinu, což je ideální čas na nákup.

Navíc používání stanice je velmi jednoduché. Dobíjet si tu elekromobil bude možné v průběhu otevírací doby prodejny. Královéhradecká prodejna je po Praze, Brně, Ostravě, Pruhonicích, Pardubicích a Horoměřicích již sedmou prodejnou Lidl s rychlonabíjecí stanicí.

tisková zpráva

30 Comments on “Nová rychlonabíjecí stanice pro elektromobily na parkovišti prodejny Lidl v Hradci Králové v ulici Brněnská”

 1. Největší hanba Innogy !! Fuj Fuj Fuj
  Pújčuje to

  Největší hanba Innogy !! Fuj Fuj Fuj
  Pújčuje to dlektromobili a své zákazníky posílá nabíjet k Lidlu. Jako výhodu udává nabíjení zdarma. Je to vrchol šmejdstva a hnusu když energetická společnost parazituje na někom jiném a okrádá ho. Je to hnus napřed někomu energie prodávat a pak tam posílat jiný aby mu potají tu elektřinu odebírali. Jsou to ubožáci co si nemúžou ani zaplatit čip od čezu. No už tu bylo takovích vyčůránků více a asi už zbývají jen tito šmejdi Innogy a jeden chrapůň s Teslou z jihu Moravy.

 2. Děkujeme Lidlu! V textu je možná trochu nepřesný CHAdeMO
  Děkujeme Lidlu! V textu je možná trochu nepřesný CHAdeMO popis, to je globalní nabíjecí standard, ne asijský, třeba nový Peugeot Partner EV nebo Zero motorky mají CHAdeMO rychlonabíjecí konektory. Tesla auta můžou dobíjet na CHAdeMu pres oficialní adaptér také.

  1. – Praha, ul. K Barrandovu (v provozu)
   – Brno, ul. Pod

   – Praha, ul. K Barrandovu (v provozu)
   – Brno, ul. Pod Nemocnicí (v provozu)
   – Ostrava, Sjízdná (v provozu tento pátek)
   – Průhonice (v provozu do konce března 2018)
   – Pardubice, ul. Palackého (v provozu během dubna 2018)
   – Hradec Králové, ul. Víta Nejedlého (v provozu během května 2018)

   + mi tam chybí prodejna v Horoměřicích u Prahy, ul. Suchdolská 934

   termíny v závorkách mi byly sděleny Lidlem v únoru 2018

  1. Já zrovna včera psal dotaz na Lidl, že kde plánují
   Já zrovna včera psal dotaz na Lidl, že kde plánují postavit další nabku s tím, že jsem jim vypsal seznam lokalit, které měli stát a baba mi dneska odpověděla, že mají jen 5 nabíječek a další nebudou 😀 😀 😀

   ti lidi vůbec neví 😀

 3. Už jsem tam v neděli nabíjel a to tam byly ještě kužely,
  Už jsem tam v neděli nabíjel a to tam byly ještě kužely, ale nabíječka fungovala.
  Ale obrázek není z onoho místa, je jen ilustrační.

  Zastavil jsem se i v prodejně a koupil něco pro matky s dětmi, protože tam byla taky ta akce.

    1. Mě by se líbilo něco v Příbrami 😉
     Ale ty dvě co

     Mě by se líbilo něco v Příbrami 😉
     Ale ty dvě co píšete jsou ideál na vycestování.

     A jak to myslíte že se špatně parkuje ?
     Byl jsem v Sušicích i Klatovech a pravda, parkoviště mají menší, ale zaparkovat tam nikdy problém nebyl.

     1. Příbram nebo Dobříš bych taky bral, protože z Písku do
      Příbram nebo Dobříš bych taky bral, protože z Písku do Prahy to teď bude v Leafu na zmrznutí a s Ionem navíc o nervy :-). S tím parkováním to myslím tak, že Lidl v ČB na Vltavě už má nějakou dobu závoru na parkovišti, protože lidi z paneláků okolo si z toho udělali parkoviště. Totéž je Lidl v ČB na Mánesově, kde je to kousek do centra a lidé tam parkovali (stejně jako u vedlejší Billy) když jeli do práce. Takže v Lidlu bylo 5 lidí a parkoviště plné. Proto si myslím, že se jim zrovna na těchto místech nebude chtít plýtvat prostorem, i když možná se mýlím a vůbec na tom nezáleží.

      1. Když tak vzpomínám, neznám Lidl co by neměl závory. I
       Když tak vzpomínám, neznám Lidl co by neměl závory. I Penny Lehovec ji má. Klatovy a Sušice už si nepamatuji, tipuji tak na 60% že mají také.

       Na druhou stranu – jak byl svátek a obchoďáky měly zavřeno, i přesto byl vjezd na parkoviště Lidl Barrandov otevřený a… světe div se, parkoviště až na 2 auta prázdné.

Napsat komentář