Nejvíc patentů mezi automobilkami zaregistrovala Toyota

Automobilka Toyota se již podesáté umístila na prvním místě v automobilovém průmyslu v žebříčku největšího počtu podaných patentů, který zveřejnila Asociace vlastníků duševního vlastnictví. V roce 2023 přijal americký Úřad pro patenty a ochranné známky 2667 žádostí největší světové automobilky. 

Zatímco v segmentovém žebříčku automobilek Toyota porazila druhý Hyundai s 2052 patenty a třetí Ford s 1306 přihláškami, v celkovém žebříčku se před japonskou značku dostal Samsung s 9036 patenty, LG Electronics se 4170, IBM s 353 přihláškami a dále firmy Qualcomm, Taiwan Semiconductor a Canon. Naopak až za ní skončily společnosti jako Aplhabet nebo Apple.

SOUVISEJÍCÍ: Nejbezpečnější vozy v USA má Toyota

Tento výsledek řadí Toyotu mezi nejlepší inovátory ve Spojených státech. Celkově, bez ohledu na obor, Toyotě patří sedmé místo v žebříčku 300 nejlepších organizací, kterým byly uděleny patenty v USA.

Ve strukturách skupiny je v současné době 20 významných výzkumných a vývojových center. Pět z nich se nachází v Severní Americe, tři v Evropě, osm v Japonsku a čtyři v dalších asijských zemích.

Přibližně polovina všech patentů, které společnost celosvětově podala, se týká budoucího vývoje v oblasti automobilového průmyslu, včetně elektrifikace hnacího ústrojí, systémů autonomního řízení a on-line technologií pro vozidla.

Cílem je klimatická neutralita do roku 2050

Cílem výzkumu automobilky Toyota po celém světě je především dosažení klimatické neutrality do roku 2050. Hlavním výzkumným a vývojovým centrem společnosti v Americe je Toyota Research Institute, který se specializuje na technologie budoucnosti, jako autonomní automobily, robotiku, umělou inteligenci, čistou energii a inovativní materiály. 

Další výzkumné centrum Toyota Collaborative Safety Research Center se zaměřuje na širokou problematiku bezpečnosti silničního provozu a spolupráci s univerzitami a výzkumnými ústavy. TMNA R&D York Township v Michiganu pak pracuje mimo jiné na nových generacích automobilů a pohonných jednotek a letos odstartovala investici 50 milionů dolarů do nové laboratoře na výrobu baterií.

Také další výzkumná a vývojová centra Toyoty v Evropě, Japonsku a Asii provádějí výzkum v oblasti inteligentní mobility, digitálních technologií, robotiky a inteligentních měst, jakož i bezemisních pohonů a zdrojů energie, včetně vodíkových technologií. Celosvětové investice Toyoty do výzkumu a vývoje dosahují 1240 miliard jenů ročně, což odpovídá výdajům ve výši jednoho milionu dolarů za hodinu.

zdroj: tisková zpráva

2 Comments on “Nejvíc patentů mezi automobilkami zaregistrovala Toyota”

  1. Dnes privezla prvni lod „BYD Explorer No. 1“ 7000 EV do Evropy. Byd je spolu s Teslou nejuspesnejsi automobilka sveta. A BYD uz nevyrabi zadna ciste spalovaci auta. VW a spol. jen smutne prihlizi, jak jim EV ukusuji z kolace. VW EV nejsou kvalitne navrzena a vyrobena auta, oni jsou totiz uvnitr VW porad jeste nechtene deti. Tak proc by ty VW parchanty mel nekdo kupovat, kdyz existuji lepsi kvalitni a s jasnym cilem vyrabene EV. Bohuzel na tom vsichni tratime, ze mame mezi nami tolik pitomcu, kteri vykrikuji, ze EV je slepa ulicka. No jo, oni maji tolik vzoru. Hon na carodejnice, kampaaaaan, ukradene vitezstvi ve volbach 2021, chci miiiir atd.
    Edit: A BYD necha stavet celou armadu lodi pro EV.

Napsat komentář